PDA

View Full Version : ادغام دو table در یک datagridview

khengool
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 15:32 عصر
سلام ،من دو تا جدول دارم که با هم ارتباط دارند و این ارتباط رو با foriegn key مشخص کردم
اگر بخوام دو جدول رو با هم در یک datagridview نشون بدم باید چکار کنم؟
مثلا یک جدول مربوط به معاونت یک سازمان هست و دیگری اداره های آن که هر کدوم از اداره ها مربوط به یک معاونت میشه
اگه بخوام در datagridview کنار نام هر اداره جای شماره forieng key معاونت نام اون نوشته بشه باید چکار کنم
ممنون

daffy_duck376
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 16:21 عصر
دو تا جدول رو با هم join کن یه view بساز همین

khengool
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 18:24 عصر
میشه بیشتر توضیح بدید؟
من مبتدی ام

hozouri
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 18:39 عصر
دوست عزیز با استفاده از دستورات اس کیو ال 2 جدول رو به هم با فیلد های مشخصی که بین آن ها یکی است (کلید اصلی) متصل (inner join) کن و بعد محتویات آن را در داخل دیتا گرید نمایش بده .

برای آشنایی بیشتر با دستورات inner join در تاپیک بانک اطلاعاتی SQL جستجو کنی مطالب زیادی بدست می آوری ...

khengool
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 23:50 عصر
خیلی گشتم وچند تا کد هم نوشتم کار نکرد ،میشه یک مثال بزنید؟

raha_20
پنج شنبه 22 مرداد 1388, 23:54 عصر
[code]

objdataadapter.SelectCommand.CommandText = "SELECT au_lname,au_fname,title,price FROM authors JOIN titleauthor ON authors.au_id=titleauthor.au_id JOIN titles ON titles.title_id=titleauthor.title_id ORDER BY au_lname,au_fname";

/code]

این یه مثال از join کردن دوتا جدول هست . حالا براساس این دستورات میتو نی یه query بنویسی

khengool
جمعه 23 مرداد 1388, 11:37 صبح
مرسی ،من join رو با موفقیت انجام دادم ، اما نمیدونم جدول جدید رو چطور به datagridview باید اضافه کنم

raha_20
جمعه 23 مرداد 1388, 12:08 عصر
objdataadapter.SelectCommand =

newSqlCommand();

objdataadapter.SelectCommand.Connection = objconnection;
objdataadapter.SelectCommand.CommandText = "SELECT au_lname,au_fname,title,price FROM authors JOIN titleauthor ON authors.au_id=titleauthor.au_id JOIN titles ON titles.title_id=titleauthor.title_id ORDER BY au_lname,au_fname";
objdataadapter.SelectCommand.CommandType = CommandType.Text;
objconnection.Open();
objdataadapter.Fill(objdataset, "authors");
objconnection.Close();
grdAuthorsTitles.AutoGenerateColumns = true;
grdAuthorsTitles.DataSource = objdataset;
grdAuthorsTitles.DataMember = "authors";

raha_20
جمعه 23 مرداد 1388, 12:11 عصر
ببین عزیزم وقتی توی Select Command اون query رو نوشتی . باید دیتا آداپترت رو با دیتا ست و نام یکی از جداول پرکنی و بعد دیتا سورس گراید ویو را برابر با هما ن دیتا ست قراربدی مثل اونی که گذاشتم