PDA

View Full Version : مشکل با qrsysData در کوئیک ریپورت

behnam_dr
جمعه 23 مرداد 1388, 11:35 صبح
چرا وقتی که از qrsysData برای شماره ردیف (DetailNo) در یک باند subdetail که دیتا سورسش به تیبل مربوط وصله استفاده میکنیم برای تمام ردیف ها عدد 1 نمایش داده میشه البته زمانیکه دیتاست subdatail رو قطع میکنیم اطلاعات درست نمایش داده میشه.

Hsimple11
شنبه 24 مرداد 1388, 11:20 صبح
یادمه با QR نتونستم اینکار رو کنم و خودم فیلد شماره ردیف رو تعریف کردم. یه فیلد Calculated توی Table تون ایجاد کنید مثلا به اسم Radif و در رویداد OnCalcFields تیبلتون بنویسید :

MyTableRadif.AsInteger := MyTable.RecNo;

behnam_dr
یک شنبه 25 مرداد 1388, 12:55 عصر
اما اینکار غیر منطقیست چون به ازای هر رکورد یه عدد به فیلد ردیف اختصاص میده خوب حالا من میخوام رکورد 1و5و7 رو نمایش بدم طبعا ردیفهام هم با همین اعداده . مگر از این تکنیک شما بخوام در query استفاده کنیم اونجا بله جواب میده . البته اونجا هم میشه یه فیلد increment ایجاد کرد.
راهکار بهتر اینه که تو رویداد NeedData ی subdetail مون یه qrexpr بزاریم و به اون بگیم هر دفعه یدونه اضافه بشو . مهم اینجاس که من تلاش دارم از qrsysData استفاده کنم . ممنونم از راهنمائیتون .پیروز باشید

Hsimple11
سه شنبه 27 مرداد 1388, 11:10 صبح
اما اینکار غیر منطقیست چون به ازای هر رکورد یه عدد به فیلد ردیف اختصاص میده خوب حالا من میخوام رکورد 1و5و7 رو نمایش بدم طبعا ردیفهام هم با همین اعداده .

نه کاملا منطقیه! شما در پست اولتون و همین جام دارین میگین فیلد ردیف. ردیف یعنی اینکه هر تعداد رکوردی که داره نمایش داده میشه رو از 1 تا آخر شماره گذاری کنه. این کارم راهش همینه که در پست 2 گفتم و یا با همین QRSYSData که در QR جواب نمیده و در فست درسته.اما اینکه شما بخواین هر رکوردی یه شماره Fix بهش اختصاص داده شه که همیشه همونا رو نشون بده این نمیشه فیلد ردیف. این میشه یه فیلد ID یا هرچیزه دیگه ای که میشه اسمش رو گذاشت. شاید من منظورتون رو بد متوجه میشم. مگه شما کوئری نمیگیرید؟ فیلتر میکنید؟

البته اونجا هم میشه یه فیلد increment ایجاد کرد.

فیلد Calculated خیلی حافظه کمتری نسبت به یه فیلد Increment که توی دیتابیستون باید ایجاد کنید میبره.

behnam_dr
شنبه 31 مرداد 1388, 19:55 عصر
.اما اینکه شما بخواین هر رکوردی یه شماره Fix بهش اختصاص داده شه که همیشه همونا رو نشون بده این نمیشه فیلد ردیف. این میشه یه فیلد ID یا هرچیزه دیگه ای که میشه اسمش رو گذاشت. شاید من منظورتون رو بد متوجه میشم. مگه شما کوئری نمیگیرید؟ فیلتر میکنید

نه دوست عزیزم اتفاقا من فکر کردم شما میفرمائید یه فیلد ثابت برای تیبل بزارم ...اشتباه مطلب رو انتقال دادم. من منظورم همون استفاده از کوئری است اما ، اینکه یه فیلد ثابت به یه کوئری بخوام اختصاص بدیم (اونم صرفا برای یه گزارش) کار اصولی نیست . بحث رو خاتمه میدیم چون از تکنیک دیگه ای در خود همون کوئیک استفاده کردم. متشکرم از همکاریتون

fereshte_daneshjoo
پنج شنبه 26 شهریور 1388, 10:49 صبح
من از کوئیک زیپورت تو شبکه استفاده می کنم نمی دونم چرا کلاینت با اینکه ریپورت نصبه اما کلاس qreport رو نمشناسه؟؟اگه امکان داره زودتر جواب بدین خیلی مهمه..