PDA

View Full Version : مشکل در جستجو در دیتابیس

ASedJavad
جمعه 23 مرداد 1388, 14:56 عصر
سلام
من یه برنامه نوشتم که کارش سرچ تو متن سخنرانی های چند تا سخنرانه.
برای این کار از دیتابیس اکسس و از کنترل دیتای ذاتی خود وی بی استفاده کردم.
فیلدی هم که متن سخنرانی ها رو توش ریختم از نوع Memo هست و متنهای کمتر از 65000 کاراکتر رو قبول می کنه.
حالا مشکلی که پیش اومده اینه که وقتی از طریق دستورات sql یه کلمه رو میخوام سرچ کنم، اگه این کلمه تو کاراکترهای 32768 به بعد باشه، اونا رو پیدا نمی کنه.
به نظر شما چه کار باید بکنم؟
(ترجیحا از این که متن های طولانی رو دو قسمت کنم و تو دو رکورد جداگانه بریزم، به خاطر مشکلات جانبی که پیش میاد، پرهیز دارم)
در ضمن یه نمونه از برنامه رو هم ضمیمه کردم.
35275

xxxxx_xxxxx
جمعه 23 مرداد 1388, 15:35 عصر
سلام،
بجاي استفاده از ابزار Data از Adodc استفاده كنيد، مشكل حل ميشه:

ASedJavad
جمعه 23 مرداد 1388, 20:16 عصر
ممنون
ولی دو تا مشکل وجود داره
اول اینکه تقریبا نوشتن برنامه ام تموم شده. حالا اگه بخوام کلا DATA رو به Adodc تغییر بدم احتمالا یه جورایی پدرم در میاد.
دوم این که من بجز کنترل دیتای خود وی بی با هیچ کنترل بانک اطلاعاتی دیگه ای کار نکردم و طبیعتا احتمال می دم که سر در اوردن از طرز کار adodc یه خورده ای وقت ببره.
حالا اگه راه دیگه ای به نظرتون میرسه که بگین والا یه منبع برای آموزش adodc که هم مختصر باشه هم آسون توضیح داده باشه معرفی کنید تا ببینم چکار میشه کرد.

HjSoft
جمعه 23 مرداد 1388, 21:29 عصر
Adodc همانند data هست و بيشترين تفاوتش در نحوه كانكت شدن است .

xxxxx_xxxxx
شنبه 24 مرداد 1388, 15:51 عصر
اگر ملزم هستيد كه از شي Data استفاده كنيد يك راه ديگه وجود داره.
بايد ديتابيستون رو از 95 كانورت كنيد به 2000. ولي چون شي Data از اكسس 97 به بالا ساپورت نميكنه بايد Service pack 6 رو نصب كنيد. بعد تو پراپرتي هاي شي Data خاصيت Connect رو از Access به Access 2000 تغيير بديد. همين.

Service Pack 6 (http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=555937&postcount=16)

ASedJavad
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 18:46 عصر
ممنون از جواباتون
یه راه به ذهن خودم رسیده و اون اینه که با همون adodc جستجو رو انجام بدم بعد رکوردست اون رو بریزم تو رکوردست data ی اصلی یعنی یه چیزی مثل استفاده از خاصیت recordset.clone
کد زیر رو هم براش نوشتم .ولی احرا نمی کنه و ارورType mismatch میده:

Set Data1.Recordset = Adodc1.Recordset.Clone
ممنون میشم اگه بازم کمکم کنید.