PDA

View Full Version : سوال: کار با text فایل

daniel_0247
جمعه 23 مرداد 1388, 21:35 عصر
سلام دوستان!
من می خوام یک فایل متنی رو ذخیره کنم! حالا می خوام وقتی متن فارسی بود RightToLeft فعال باشه و وقتی انگلیسی برعکس ؟ اگر کسی راهنمایی کنه ممنون.

Ali0Boy
جمعه 23 مرداد 1388, 21:44 عصر
سلام دوستان!
من می خوام یک فایل متنی رو ذخیره کنم! حالا می خوام وقتی متن فارسی بود RightToLeft فعال باشه و وقتی انگلیسی برعکس ؟ اگر کسی راهنمایی کنه ممنون.

دوست عزیز کدهای زیر زبان را تبدیل می کنه به انگلیسی و یا فارسی:

:EN
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(newCultureInfo("en-US"));
:FA
InputLanguage.CurrentInputLanguage = InputLanguage.FromCulture(newCultureInfo("fa-IR"));

حال شما می تونید یه شرط بزارید که اگه Languge برابر با fa-IR بود Right to Left رو برابر با true کند و برعکس

daniel_0247
جمعه 23 مرداد 1388, 21:49 عصر
من می خوام همینجوری هم در text ذخیره بشه ؟ میشه ؟

Ali0Boy
جمعه 23 مرداد 1388, 21:58 عصر

نمی دونم ولی فکر نکنم که بشه مگر اینکه خودت یه Notpad بسازی که اول چک کند متن text ما فارسی است یا نه.
حالا اگر فارسی بود بیاد Right to left رو برابر با true کند و در غیر اینصورت برابر false قرار بده.
البته این نظر منه.

daniel_0247
جمعه 23 مرداد 1388, 22:01 عصر
نه! اگر اینجوری باشه که یه checkbox می زارم، من می خوام قسمتی با RightToLeft و قسمتی با LeftToRight مثل ورد .

علیرضا مداح
شنبه 24 مرداد 1388, 08:56 صبح
سلام دوست عزیز،

اینکه متن به صورت RTL یا LTR نمایش داده شود، بستگی به تنظیمان Editor دارد،/

daniel_0247
شنبه 24 مرداد 1388, 10:52 صبح
فکرنکنم !
چون وقتی ذخیره می شود ، کل متن به طرفی که تنظیم شده میره ؟
و من می خوام براساس تنظیم کاربر که در هنگام نوشتن متن انجام داده نمایش دهد .

Ali0Boy
شنبه 24 مرداد 1388, 17:20 عصر
فایل در Wordpad:

http://p30wonder.persiangig.com/image/barname/img_1.gif

فایل توی Nodpad:

http://p30wonder.persiangig.com/image/barname/img_2.gif

دوست عزيز همون طور که گفتم شما مي توانيد مانند مثال بالا يعني مانند Wordpad براي هرخط که راست چين و يا چپ چين مي شود کدي بنويسيد و براي اجرا در برنامه خود مشخص نموده باشيد که اگر براي مثال کد Right To Left{"متن"} در متن فايل ديده شد نوشته هاي داخل تگ "..." را به صورت Right To Left نمايش بده و به همين روال ادامه بده و يا براي مثال در برنامه ذکر کن که اگر داخل متن فايل کد Right To left{font{siz:10pt;name:arial;wight:bold;color:#00 0000}"متن"} بيايد متن را به صورت راست به چب و با فونت 10 و از نوع Arial و با پهناي bold و با رنگ Black نمايش دهد و براي ذخيره هم از همين الگريتم پيروي کند. البته اين نظر من است و تجربه ي من و يقينن راههاي سريع تر و بهتري نيز باشد که بتوان به نتيجه ي مطلوب دست پيدا کرد. اميدوارم توانسته باشم تا حدودي راهنماييت کنم. :متفکر:

در زیر هم فایلش رو کامل گذاشتم هم فایل wordpad داره و هم عکس ها رو.

daniel_0247
شنبه 24 مرداد 1388, 18:19 عصر
دوست عزیز از راهنمایی شما ممنون . اما مشکل من اینه که میخوام طرف left طرف خودش و برعکس! اما وقتی فایل save میشه کل متن به یک طرف میره ؟

اَرژنگ
شنبه 24 مرداد 1388, 19:28 عصر
دوست عزیز از راهنمایی شما ممنون . اما مشکل من اینه که میخوام طرف left طرف خودش و برعکس! اما وقتی فایل save میشه کل متن به یک طرف میره ؟
جناب کشاورز جواب درست را دادند. این چیزی که شما میگید معنی ندارد.
یعنی چی وقتی که فایل سیو میشه همش یک طرف میره؟
در ضمن تکست فایل خالی از خودش جهت ندارد، بستگی به اینکه با چه برنامه‌ای بهش نگاه کنید دارد.
جهت دادن به تکست فایل بی معنی است، یا باید ریچ تکست استفاده کنید یا یک فرمتی که اطلاعات دیگری را در خودش ذخیره میکند ( اچ تی ام ال ، ورد، پی.دی.اف ).

Ali0Boy
شنبه 24 مرداد 1388, 20:11 عصر

دوست عزیز درسته شما اگر فایلتون رو با فرمت txt. ذخیره کنید به دلیل اینکه در فرمت txt. یا همه ی متن از راست چین می شه و یا اینکه از چپ چین می شه. اگه می خوای که فرمت نوشته هات بهم نریزه بهتره از فرمت rtf. استفاده کن زیرا این فرمت رو هم ورد می شناسد و هم تو به راحتی می تونی باهاش کار کنی البته Wordpad هم می شناسدش. این نظر من بود مطمعنم که شما با فرمت txt. ذخیره ش می کنید. اگه همین طوره به من بگین. درضمن شما می تونید یه فرمت هم خودتون بسازید ولی فرمت ساختن خیلی دردسر داره چون هم کد نویسی خیلی داره و هم حالا آیا ویندوز بتون همچین فرمتی رو ذخیره کنه یا نه. ولی در کل اگه با فرمت txt. ذخیره می کنی بیا و با فرمت rtf. ذخیره کن البته این رو هم بگم باید قوانینی رو که در پست قبلی گفتم رعایت کنی و بیایی کد دهی کنی ولی نسبت به پسوند txt. خیلی بهتره. شما می تونید یه فایل wordpad باز کنی و متن رو به هر شکلی خواستی تغییر بدی و بعد با فرمت txt. ذخیره کنی بعد هم نمی خواد با nodpad بازکنی، با همون wordpad بازکن بعد می فهمی چی می گم. پس نتیجه رو بهم اعلام کن منتظرم.

Ali0Boy
شنبه 24 مرداد 1388, 20:23 عصر

دوست عزیز درسته شما اگر فایلتون رو با فرمت txt. ذخیره کنید به دلیل اینکه در فرمت txt. یا همه ی متن از راست چین می شه و یا اینکه از چپ چین می شه. اگه می خوای که فرمت نوشته هات بهم نریزه بهتره از فرمت rtf. استفاده کن زیرا این فرمت رو هم ورد می شناسد و هم تو به راحتی می تونی باهاش کار کنی البته Wordpad هم می شناسدش. این نظر من بود مطمعنم که شما با فرمت txt. ذخیره ش می کنید. اگه همین طوره به من بگین. درضمن شما می تونید یه فرمت هم خودتون بسازید ولی فرمت ساختن خیلی دردسر داره چون هم کد نویسی خیلی داره و هم حالا آیا ویندوز بتون همچین فرمتی رو ذخیره کنه یا نه. ولی در کل اگه با فرمت txt. ذخیره می کنی بیا و با فرمت rtf. ذخیره کن البته این رو هم بگم باید قوانینی رو که در پست قبلی گفتم رعایت کنی و بیایی کد دهی کنی ولی نسبت به پسوند txt. خیلی بهتره. شما می تونید یه فایل wordpad باز کنی و متن رو به هر شکلی خواستی تغییر بدی و بعد با فرمت txt. ذخیره کنی بعد هم نمی خواد با nodpad بازکنی، با همون wordpad بازکن بعد می فهمی چی می گم. پس نتیجه رو بهم اعلام کن منتظرم.:چشمک: