PDA

View Full Version : شروع برنامه نویسی

meSaad
شنبه 24 مرداد 1388, 09:50 صبح
سلام

من میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم و با C# برنامه نویسی کنم. از کجا باید شروع کنم؟ از C ؟ یا از C++ ؟ و یا از خود C# ؟
نظر شما در مورد کتابهای ذیل چیه؟

http://www.adinebook.com/gp/product/9643773021/

http://www.adinebook.com/gp/product/9648022127/

raha_20
شنبه 24 مرداد 1388, 10:38 صبح
منم تازه یه ماهه شروع کردم دوست خوبم . به نظر م از خود C# شروع کن و سعی کن ازبرنامه های کوچک شروع کنی تا به بزرگ برسی و از اطلاعا ت وسولات این سایت هم میتونی استفاده کنی کمک بزرگی بهت می کنه. و خوبه که ازروی یه کتاب یا ebookشر وع به یادگیری کنی

keivan mousavi
شنبه 24 مرداد 1388, 11:07 صبح
من میخوام برنامه نویسی یاد بگیرم و با C# برنامه نویسی کنم. از کجا باید شروع کنم؟ از C ؟ یا از C++ ؟ و یا از خود C# ؟

دوست عزیز برای یاد گرفتن C#.NET احتیاج به یادگرفتن هیچ زبان دیگه ای وجود نداره

من همیشه به کسانی که میخوان C#.NET رو شروع کنن کتاب آموزش گام به گام C#.NET جعفر نژاد قمی توصیه میکنم

sysman_20
شنبه 24 مرداد 1388, 11:26 صبح
من خودم اول c++ رو یاد گرفتم و بعد که C# رو شروع کردم یادگیریش برام خیلی راحت بود
به جز شیئ هیی که داره تقریبا بقیه چیزاش برام تکراری بود
حالا انتخاب با خودت

meSaad
جمعه 13 شهریور 1388, 12:36 عصر
دوست عزیز برای یاد گرفتن C#‎‎‎‎.Net احتیاج به یادگرفتن هیچ زبان دیگه ای وجود نداره

من همیشه به کسانی که میخوان C#‎‎‎‎.Net رو شروع کنن کتاب آموزش گام به گام C#‎‎‎‎.Net جعفر نژاد قمی توصیه میکنم

دوست عزیز، این کتاب مبانی برنامه نویسی رو توضیح داده یا فقط برای کسانی که میخوان از یک زبان دیگه به C#‎ بیان خوبه؟
10,000 تومان قیمت داره. از یک کتابفروشی اینترنتی میخوام بگیرم یه وقت پشیمون نشم.

Yasersadegh
جمعه 13 شهریور 1388, 12:49 عصر
سلام خدمت دوستان عزيز
دوست عزيز به نظر من شما اگه مي خواي برنامه نويس بشي و برنامه نويسي رو ياد بگيري بهتره كه به صورت پايه اي كار كني و ياد بگيري !! يعني اگه در حد صفر هستيد بهتره كه از c , C++‎‎ شروع كنيد و وقتي مفاهيم برنامه نويسي رو با اين زبانها خوب ياد گرفتيد حالا مي تونيد به راحتي با C#‎‎ كار كنيد!!
به نظر من اگه از خود C#‎ شروع كنيد هيچ وقت نمي تونيد مفاهيم برنامه نويسي رو به خوبي ياد بگيريد و درك كنيد!!
اميدوارم كه هر طوري كه شروع مي كنيد موفق باشيد!!:چشمک:

mrsh_1988
جمعه 13 شهریور 1388, 13:08 عصر
سلام
در کنار کتاب های آموزشی که می خونی حتما سراغ برنامه های کوچک هم برو.
در سایت گذاشته شده می تونه بت کمک زیادی کنه .

Salar Ashgi
جمعه 13 شهریور 1388, 13:21 عصر
سلام ، به نظر من برای شروع سی شارپ و درک درست مفاهیم شی گرایی آن ، آموختن

++C که زبان بسیار قدرتمندی است و شی گراست ، میتونه راه رو برای آموختن #C ، هموارتر

کنه . هرچند ممکنه نظر بعضی افراد به این باشه که آدم میتونه از همون اول و صفر ، خود

سی شارپ رو یاد بگیره و پیش نیازش هیچ زبانی نیست ! ولی تجربه معمولا نشان داده که

درک شی گرایی سی شارپ و مفاهیم آن ، در این موارد زیاد نمیتونه مفید باشه ! حال آنکه

اگه زبانی مانند ++C را ابتدا یاد بگیرید و بعد سی شارپ را ، در این حالت با یک تیر به دو

نشان زده اید ، یعنی هم زبان قدرتمندی مانند ++C را یاد گرفته اید و هم خودتان را برای

آموختن #C ، بسیار آماده کرده اید ! امیدوارم مطلب ارائه شده مثمر ثمر واقع شود .

اما در مورد کتاب ، من کتاب های جعفر نژاد قمی رو توصیه نمی کنم ، چونکه بار علمی

بسیار ضعیفی دارند ! میتونید از Ebook مفید تو اینترنت استفاده کنید و بعد از مدتی که

تسلط پیدا کردید ، بسوی کتابهای Wrox , Apress بروید !

موفق و پیروز باشید !!!

اَرژنگ
جمعه 13 شهریور 1388, 13:29 عصر
اگر میخواهید سی‌شارپ کار کنید، وقتتان را با زبانهایه دیگر تلف نکنید، تمام مفاهیم لازم برایه برنامه‌نویسی حرفه‌ای مکملا در سی‌شارپ موجود است.
یادگرفتن سی، سی++ برایه یاد گرفتن سی‌شارپ وقت تلف کردن است.
به جایه سی و یا سی++، sql یاد بگیرید، لااقل اگر با دیتابیس کار کنید به کارتان میاد.
به کتابهایه اصول و الگوهایه شیئگرائی با سی‌شارپ اهمیت بدید، به اندازه کافی وجود دارند.

شباهت سی با سی شارپ فقط اسما هستش، روشهایه که در هر کدام برایه‌ برنامه‌نویسی استفاده میشه در آن‌یکی مضر است.
سی و سی++ جایه خود را برایه کارهایه بخصوص دارند، ولی برایه شروع برنامه نویسی هیچ احتیاجی به زبان دیگری به جز سی‌شارپ ندارید.
فقط با سی‌شارپ، طرز برنامه‌نویسی حرفه‌ای را با پایبندی به اصول شئیگرائی یاد بگیرید، در کارهایتان از الگوهایه شئیگرائی سی‌شارپ استفاده کنید، اگر خواستید بعدش برایه تفریح به سی و سی++ نگاه بندازید.
معمولا کسانی که بعد از برنامه نویسی با سی و سی‌++ میخواهند سی‌شارپ کار کنند، از اصولی که یادگرفته‌اند و استفاده‌اشان در سی‌شارپ مضر هست رنج میبرند و از عادت انداختنشان از اینکه از همان اول کار کردن با سی و یا سی++ را یاد نگرفته بودند سختر است.