PDA

View Full Version : تغییر در هدر datagridview

Mahdi_20
شنبه 24 مرداد 1388, 12:07 عصر
با سلام
من تو برنامم یه دیتاگرید دارم که هدرش رو مشخص کردم. داده هام رو از دیتابیس میخونم و در dataset ست میکنم و سپس داخل دیتاگرید قرار میدم، ستونهای اضافه این اطلاعات درست میشه و داخل دیتاگرید اضافه میشه. یعنی دو سری از این ستونهای مورد نیاز من وجود داره یکی ستونهایی که خودم ساختم و دیگری ستونهایی که دیتاگرید ساخته.
من میخوام داده های دریافتی از دیتابیسم رو تو دیتاگرید اضافه کنم.
راه حلی چیه؟

hozouri
شنبه 24 مرداد 1388, 12:27 عصر
من میخوام داده های دریافتی از دیتابیسم رو تو دیتاگرید اضافه کنم.
راه حلی چیه؟

منظورتون اگر ستون ها است کل ستون ها رو در محیط گرید add کنید و اون هایی رو که نمی خواهید Visble رو False نمایید ...

البته اگر سوال شما رو درست متوجه شده باشم ...

Mahdi_20
شنبه 24 مرداد 1388, 12:31 عصر
من تو مد design یه دیتا گرید درست کردم با ستونهایی با نامها و سایزهای مختلف وقتی در مد RUN میخوام داده ها رو بهش بایند کنم ستونهای جدیدی به دیتاگرید اضافه میشه.
که نام هدر ستونهاش هم نام با نام فیلدهای دیتابیسم هست.
من میخوام فقط این داده ها به دیتاگرید اضافه بشه نه ستونهای اضافی

asefy2008
شنبه 24 مرداد 1388, 12:32 عصر
آقا من درست متوجه نشدم می خوای رکوردها رو در datagridview نشون بدی؟(اگر نه میشه بیشتر توضیح بدی.)

Mahdi_20
شنبه 24 مرداد 1388, 13:13 عصر
آره دیگه.. من یه datagridview تو مد design طراحی کردم (با سایزهای مختلف برای هر ستون و عناوین فارسی برای هدر هر ستون) با n ستون حالا میخوام تو زمان اجرا یسری داده ها رو از دیتابیس بخونم و داخل datagridview بریزم. این اتفاق میافته ولی یه مشکلی پیش میاد و اون اینه که:
ستونهای من 2n میشه. یعنی داده هایی که از دیتابیس میخونم با ستونهاش به datagridview اضافه میشه در صورتی که باید فقط مقادیرش در ستونهای datagridview من اضافه بشه.

bahar009
شنبه 24 مرداد 1388, 14:00 عصر
آره دیگه.. من یه datagridview تو مد design طراحی کردم (با سایزهای مختلف برای هر ستون و عناوین فارسی برای هدر هر ستون) با n ستون حالا میخوام تو زمان اجرا یسری داده ها رو از دیتابیس بخونم و داخل datagridview بریزم. این اتفاق میافته ولی یه مشکلی پیش میاد و اون اینه که:
ستونهای من 2n میشه. یعنی داده هایی که از دیتابیس میخونم با ستونهاش به datagridview اضافه میشه در صورتی که باید فقط مقادیرش در ستونهای datagridview من اضافه بشه.
سلام
دوست عزیز برای انجام این کار به این صورت عمل کن:
به پراپرتی data gridview برو و در قسمتcolumns روی colleclection... کلیک کن.
حالا روی هر کدوم از اون هدر ها که خودت نوشتی برو و در قسمت data در روبروی فیلد data property name اسم اون ستون از دیتابیس رو که متناظر با این ستون هست بنویس(به فرض Pname).
برای همه ستون ها این کارو انجام بده.