PDA

View Full Version : telbook

el.karimi.se
شنبه 24 مرداد 1388, 19:48 عصر
سلام دوستان
من می خوام یه دفترچه تلفن با قابلیت شماره گیری درست کنم ولی نمی دونم چطوری میشه از این طریق شماره گرفت ممنون میشم کمی منو راهنمایی کنین.

Sajjad.Aghapour
شنبه 24 مرداد 1388, 20:16 عصر
At-Command ها رو جستجو کنید...

mehran20_200
شنبه 24 مرداد 1388, 20:51 عصر
در قسمت run سیستم تایپ کن dialer
اگه خوشت امد جستجو کن و نحوه ارتباط با آن را فرا بگیر

Sociant
شنبه 24 مرداد 1388, 23:20 عصر
یه SerialPort از ToolBox به پروژه ات اضافه کن ، این کد رو تو هر قسمتی که خواستی کار شماره گیری رو انجام بده کپی کن:

serialPort1.PortName = "COM3";
serialPort1.Open();
serialPort1.Write("ATDT<phone number>\r\n");

COM3 اسم پورتی هست که مودمت روش نصبه ، ممکنه رو سیستم شما مودم رو پوزت دیگه ای نصب باشه
که باید از تو تنظیمات مودو تو کنترل پنل چک کنین
ATDT برای شماره گیری در حالت tune هست ، اگه میخوای بصورت pulse شماره بگیره ATPT رو بحاش بزار
بجای <phone number> شماره تلفن مورد نظرت رو بذار

mehran20_200
یک شنبه 25 مرداد 1388, 10:33 صبح
COM3 اسم پورتی هست که مودمت روش نصبه ، ممکنه رو سیستم شما مودم رو پوزت دیگه ای نصب باشه
که باید از تو تنظیمات مودو تو کنترل پنل چک کنین
ATDT برای شماره گیری در حالت tune هست ، اگه میخوای بصورت pulse شماره بگیره ATPT رو بحاش بزار
بجای <phone number> شماره تلفن مورد نظرت رو بذار
خوب این دیگه چه دفتر چه تلفنی هستش که فقط شماره می گیره؟!
اصل کار اینه که طرف بتونه صحبت کنه، صدا را ضبط کنه، خطاها را مدیریت کنه
هر گردی که گردو نمی شه

raha_20
یک شنبه 25 مرداد 1388, 11:03 صبح
آره مهران درست میگه . اگه بتونه خطا ها رو مدیریت کنه . اینکه شماره گرفته شد یا نه . طرف اشغال بوده یا .... مهم اگه دوستان کسی در این مورد اطلاعات داره بگه که بقیه هم بتونن استفاده کنند

Sociant
دوشنبه 26 مرداد 1388, 23:30 عصر
خوب این دیگه چه دفتر چه تلفنی هستش که فقط شماره می گیره؟!
اصل کار اینه که طرف بتونه صحبت کنه، صدا را ضبط کنه، خطاها را مدیریت کنه
هر گردی که گردو نمی شه

خیلی عذر میخوام ، مواردی که شما و raha_20 مطرح فرمودین خارج از محدوده سوال ایجاد کننده تاپیکه و من هم فقط جواب سوال ایشون رو دادم
در ضمن دفترچه تلفن شما کار گفتگوی تلفنی رو هم انجام میده؟ پس تلفن واسه چه کاریه؟
دفترچه تلفن برای ذخیره و بازیابی شماره تماس هاست ، امکان شماره گیری هم واسه داشتن امکانات بیشتره
بیشتر مودم ها (شاید همشون)ورودی میکروفون و خروجی صدا دارن ، واسه مکالمه میتونید ازشون استفاده کنید

واسه برقراری تماس صوتی و حتی دیتا باید از TAPI و کامپوننتهایی که شرکتهای برنامه نویسی ایجاد کردن استفاده کنید. اگر هم برنامه نویسیشو میخواید بدونید چجوریه به این کتاب مراجعه کنید:
Network Pogramming in .Net with C# and Visual Basic

خودم فعلا تو مرحله Interoperability دارم کارمیکنم