PDA

View Full Version : سوال: فعال کردن ID CALLER

nazanins66
یک شنبه 25 مرداد 1388, 00:05 صبح
من دارم یک برنامه تلفن می نویسم که باید قابلیت ID CALLER هم داشته باشه. در
HYPER TERMINAL برای فعال کردن caller id دستورat+vcid=1 را وارد می کنم و ok را دریافت می کنم اما وقتی کسی به من زنگ می زنه فقط ring را نشون میده. اشکال کارم چیه؟ ممنون

dehghanimeh
یک شنبه 25 مرداد 1388, 08:24 صبح
سلام
مودم شما قابلیت دریافت CID داره ولی به خاطر داشته باشید ما چند نمونه سیستم CID داریم که یه یکی از ساده ترین های اون در ایران پشتیبانی می شه.با جستجو در همین سایت مدلهایی پیدا می کنید که با سیستم خودمون سازگار هست.
چیزی هم تحت عنوان فعال کردن نداریم ، وقتی که این قابلیت باشه فعال هم هست.
موفق باشید

Mehdi_mh
یک شنبه 25 مرداد 1388, 10:51 صبح
سلام

علاوه بر اینها اگر خط شما ID CALLER رو پشتیبانی کرد و مودم شما هم همینطور دقت داشته که اگر تلفن و دستگاه CALLER ID روی خط باشه ممکن مودم شما دیگه اینو تشخیص نده. تمام تلفن های روی خط رو جدا کنید.

nazanins66
سه شنبه 27 مرداد 1388, 00:04 صبح
سلام
مودم شما قابلیت دریافت CID داره ولی به خاطر داشته باشید ما چند نمونه سیستم CID داریم که یه یکی از ساده ترین های اون در ایران پشتیبانی می شه.با جستجو در همین سایت مدلهایی پیدا می کنید که با سیستم خودمون سازگار هست.
چیزی هم تحت عنوان فعال کردن نداریم ، وقتی که این قابلیت باشه فعال هم هست.
موفق باشید

با تشکر از جوابتون. میشه بگید منظورتون از مدل ها چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید و من باید چی کار کنم تا شماره رو ببینم

nazaninam
یک شنبه 15 فروردین 1389, 12:35 عصر
به یک مشکل بسیار عجیب برخورد کردم
من یک مودم Creative دارم که روی یک pc خیلی خوب جواب میده at+vcid=1 را ok میده و شماره هم میندازه
ولی روی یک pc دیگر Ok میده ولی شماره نمیندازه
باید بگم که خط تلفن یکی هست و pc ها از نظر سیستم عامل و driver یکسان هستند
مشکل از کجاست ؟

dehghanimeh
شنبه 11 اردیبهشت 1389, 22:56 عصر
با تشکر از جوابتون. میشه بگید منظورتون از مدل ها چیه؟ میشه بیشتر توضیح بدید و من باید چی کار کنم تا شماره رو ببینم

منظورم از مدل کارخانه سازنده مودم است
مثلا خودم با مارکهای datashen , dlink , motorola
کار کردم

به یک مشکل بسیار عجیب برخورد کردم
من یک مودم Creative دارم که روی یک pc خیلی خوب جواب میده at+vcid=1 را ok میده و شماره هم میندازه
ولی روی یک pc دیگر Ok میده ولی شماره نمیندازه
باید بگم که خط تلفن یکی هست و pc ها از نظر سیستم عامل و driver یکسان هستند
مشکل از کجاست ؟

در دنیا دو نوع CID داریم یکی FSK و DTFM
موقعی که at+vcid=1 ok هست معلوم نیست که کدام پشتیبانی میشه

من هم با مشکلی شبیه به این بر خوردم:متفکر:
مثلا یک نوع مودم با یک مادر بورد خاص هنگام اولین زنگ ریست می شد

تنها راهی که پیدا کردم این بود که مارکهای مختلف رو روی یک مادر برد و خط تلفن امتحان
کنم و بهترینشون رو انتخاب کنم:لبخند: