PDA

View Full Version : برنامه نوسی سه لایه

behzadk
یک شنبه 25 مرداد 1388, 13:46 عصر
با سلام و خسته نباشید
برنامه نویسی سه لایه یعنی چی؟
با تشکر

Rahimiyan
یک شنبه 25 مرداد 1388, 14:20 عصر
برنامه نویسی که در آن شما با یک برنامه را به یک دیتابیس وصل کنید.

hozouri
یک شنبه 25 مرداد 1388, 15:24 عصر
دوست عزیز بار ها در این مورد مقاله و تاپیک نوشته شده من الآن حضور ذهن ندارم ولی اگر جستجو کنی مطالب مفیدی از آن شما خواهد شد ...

afshin_zeinal
دوشنبه 26 مرداد 1388, 23:11 عصر
استفاده از برنامه هاي پايگاه داده مانند sql و استفاده از نرم افزارهاي تجزيه و تحليل مانندrational rose در كنار زبانهاي برنامه نويس را برنامه سازي سه لايه مي گويند

alireza_tavakol
سه شنبه 27 مرداد 1388, 09:11 صبح
استفاده از برنامه هاي پايگاه داده مانند sql و استفاده از نرم افزارهاي تجزيه و تحليل مانندrational rose در كنار زبانهاي برنامه نويس را برنامه سازي سه لايه مي گويند
:متعجب: :متعجب: :متعجب:

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=693286

Evil 69
سه شنبه 27 مرداد 1388, 10:50 صبح

:متعجب:

تا جایی که من می دونم برنامه نویسی سه لایه به روشی می گن که توی اون برنامه رو به جند لایه تبذیل می کنن که منظور از این لایه ها هم کلاس ها و Dll ها یی هستن که کار مدیریت داده ها مدیریت صحت داده ها و غیره رو انجام می دن از خوبی های این روش میشه به تبدیل ساده برنمه های Win به Web اشاره کرد البته خوبی زیاد داره

icegirl_f2r
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:20 صبح
فکر میکنم اگه این تصویر را ببینی متوجه بشی.

http://www.4shared.com/file/126936286/85910983/layers_three_architect.html

http://dc146.4shared.com/img/126936286/85910983/layers_three_architect.bmp

موفق باشی

sohrab o
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:34 صبح

دفعه اول بود همچین تعریفی شنیده بودم

mohsen_zelzela00
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:52 صبح

دوست عزیز این تعریفی که شما از برنامه نویسی سه لایه کردید واقعاً ونو زیر سوال بردید به تعاریفی که در سایت شده کمی توجه کنید

alireza_tavakol
یک شنبه 01 شهریور 1388, 01:18 صبح

البته شاید بشه یه جوری این تعریف رو ماست مالی کردی ، اگه این شکلی تعبیرش کنیم

استفاده از برنامه هاي پايگاه داده مانند sql : منظور این بوده که تمام عملیات کار با پایگاه داده ها رو توسط Stored Procdure ها انجام بدیم و ... (Data layer)

استفاده از نرم افزارهاي تجزيه و تحليل مانندrational rose : منظور این بوده که این نرم افزار ها برای تحلیل های مدل شی گرا به وجود آمده اند و اگر هر بخش از برنامه را به عنوان یک موجودیت متصور شویم پس خود به خود برای انجام محاسبات بر روی هر شی از هر کلاس متد هایی تعریف میکنم و لایه bausiness logic به وجود میاد

زبانهاي برنامه نويس : منظور این بوده که UGI توسط زبان برنامه نویسی به وجود میاد

البته بهتر بود خودشون منظورشون رو شفاف میگفتند تا اینکه من بخواهم ....

black2
یک شنبه 01 شهریور 1388, 01:28 صبح
کتاب آقای هاشمیان را مطالعه کنید

Mr_azin
شنبه 07 شهریور 1388, 02:03 صبح
درود بر شما دوستان
به نظر من برنامه نویسی سه لایه به این صورت است که

لایه 1: اینتر فیس یا همون طراحی فرم ها میباشد
لایه 2: کد نویسی به یکی از زبان های برنامه نویسی مثلا #C
لایه 3 : اتصال به پایگاه داده و در کل کد نویسی پایگاه داده (مثل stored procedureها , توابع و ...)

خب مزیت این نوع برنامه نویسی اینکه
اولا شما می تونی گروهی (تیم ورک ) کار کنی که طراح فرم داشته باشی ، برنامه نویس ( کد نویس)
و کد نویس دیتا بیس داشته باشی.

دوما اینکه می تونی به راحتی روی پایگاه داده ات مدیریت کنی . و حتی برای برنامه های دیگر استفاده کنی .( هسته دیتا بیس داشته باشی)

سوما این روش کلیت برنامه را از دید کد نویس دیتا بیس دور نگه میدارد ( در صورتی که مایل نباشید که کاملا در جریان برنامه قرار گیرد)

این چیزایی است که به ذهن من رسید . امید وارم که توانسته باشم کمکی کنم.

Vahid_moghaddam
شنبه 07 شهریور 1388, 15:51 عصر
سه لایه:
Presentation Layer
Bussiness Logic Layer
Data Access Layer

می توانید به سایت http://asp.net مراجعه کنید. در قسمت آموزش مثال های بسیار جامعی در این رابطه قابل دانلود هستند.

طراحی Interface فکر نمی کنم مربوط به لایه ها باشه البته به طور مستقل.

بیتافرهی
یک شنبه 08 شهریور 1388, 09:15 صبح
توی لایه ی 2 چه نوع کدهایی را می نویسند؟
آیا میتونیم کل سه لایه را در آخر به صورت یک Dll در آوریم؟؟