PDA

View Full Version : سوال: فیلد ساعت و دقیقه HH:MM

ghahremanimehdi
دوشنبه 26 مرداد 1388, 22:42 عصر
سلام
من میخوام فیلدی در اکسس داشته باشم که زمان در آن وارد بشه (ساعت و دقیقه)
به این صورت : HH:MM (این فیلد در واقع مدت زمانی است که برای انجام یک فعالیت طول میکشه )
و در آخر هم میخوام کوئری قرار بدم که جمه تمام رکوردهای این فیلد رو محاسبه کنه و جمع زمان کلی رو برگردونه.
مشکل اینجاست که وقتی Data Type رو Date/Time قرار میدم و ماسک ساعت و دقیقه میذارم ،در زمان وارد کردن زمان در فیلد، اکسس ساعت رو در نظر میگیره .
لطفا بگید که چطور میتونم همچین فیلدی درست کنم . اگر مثالی دارید لطف کنید برام بذارید

mosaArabi
سه شنبه 27 مرداد 1388, 17:43 عصر
با سلام
دوست محترم در تایپیکهااگر جستجو میکردی به جواب میرسیدی
اینم نمونه جهت استفاده شما
موفق باشی

ghahremanimehdi
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 21:28 عصر
ممنون. ولی یک مشکل این ماژول این هست که در فیلدها نمیذاره بالای 24 ساعت وارد کنیم.
خوب ما میخواهیم کاربر مدت زمان فعالیتش رو وارد کنه بنابراین ممکنه ساعت فعالیت بیشتر از 24 ساعت باشه. ایا میشه این مشکل رو در برنامه حل کرد؟

mosaArabi
شنبه 31 مرداد 1388, 11:58 صبح
دوست گرامی ساعت روز شما 24 ساعت است اگر شما بخاهید بعد از ساعت 12 شب به بعد را وارد کنید باید در تاریخ آن روز وارد کنید
مثال 24/1/88 از ساعت00 :08صبح تا 23:59 میشود 16ساعت
25/1/88 00:01 تا 08:00 میشود 8 ساعت
اختلاف 1 دقیقه در زمان شما تغییر چندانی ایجاد نمی کند
موفق باشی

ghahremanimehdi
یک شنبه 01 شهریور 1388, 15:57 عصر
آخه مشکل اینجاست که در فرم من یک بازه زمانی وجود داره (از فلان تاریخ تا فلان تاریخ) بنابراین مدت زمان انجام کار میتونه بیشتر از 24 ساعت باشه . از دوستان کسی نمیدونه چطور توی این ماژول میتونم تغییرات ایجاد کنم تا بیش از 24 ساعت هم بشه وارد کرد؟

mosaArabi
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 14:53 عصر
با سلام
دوست گرامی با اینکه من با برنامه شما آشنا نیستم ولی شما میتوانید بازه زمانی بین تاریخهای خود را بدست آورده و در مدت ساعت کارکرد روز ضرب نمایید و بعد حاصل را به ساعت تبدیل نمایید
به نمونه نگاه کن شاید بدردت بخوره( محاسبات مربوط بین تاریخ در ماژول شمسی )
موفق باشی

jigar2000
پنج شنبه 26 فروردین 1395, 09:10 صبح
سلام من هم همین مشکل رو دارم ولی با sql server کسی هست راهنمایی کنه؟