PDA

View Full Version : سوال: خطای connectionString و کد کنترل های ASP.net در ویژوال استدیو

parniyan2
سه شنبه 27 مرداد 1388, 00:13 صبح
با سلام. مشکلات دست از سر من برنمی دارند.
من وقتی توی کنترل پنل هاست ( ( plesk از قسمت ASP.net برای ConnectionString عبارت زیر رو تعریف می کنم

Data Source= .\SQLEXPRESS; Initial Catalog=parniyanDB;Integrated Security=False;User ID=user;Password=pass
وقتی صفحه مربوط به دیتابیس رو باز می کنم شاهد این خطا هستم

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
و وقتی عبارت زیر رو تعریف میکنم

Data Source= localhost; Initial Catalog=parniyanDB;Integrated Security=False;User ID=user;Password=pass
یعنی کلمه localhost رو جایگزین می کنم شاهد خطای زیر هستم
Login failed for user 'WINDOWS1\IWAM_plesk(default)'.

Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about the error and where it originated in the code.

Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: Login failed for user 'WINDOWS1\IWAM_plesk(default)'.
این ارور دومی خیلی عجیبه. آیا مشکل توی تعریف کانکشن استرینگ هست یا جای دیگه ای مشکل داره.
اگه کسی می دونه مشکل کجاست بهم بگه. ممنون میشم
در ضمن اگه ما بخوایم کدهای کنترل های ASP.net رو از توی ویژوال استدیو در بیاریم باید چکار کنیم؟ مثلا اگه بخوایم کدهای کنترل Login یا کنترل SqlDataSource رو ببینیم باید کجا بریم؟ و چطور میشه این کدها رو تغییر داد؟

farnooshhp
سه شنبه 27 مرداد 1388, 11:18 صبح
توی فایل web.config تون تغییرات جدید رو اعمال کردید بعد از آپلود روی سرور؟

parniyan2
سه شنبه 27 مرداد 1388, 23:43 عصر
آره. توی کامپیوترم اجرا میشه ولی روی هاست نمیشه. فکر می کنم باید به جای localhost و sqlexpress یک چیز دیگه بنویسیم یا شاید هم یک خط کد بالا یا پایینش اضافه کنم. اگه مال شما کار می کنه لطفا web.config تون رو بفرستید.
ممنون

alireza244
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 09:38 صبح
من معمولا این کار را میکنم
یه بانک از طریق کنترل پنل ایجاد میکنم
یه یوزر و پسورد هم برای اون انتخاب میکنم
بعد هم ConnectionString رو اینجوری تنظیم میکنم

connectionString="Server=(local);DataBase=databasename;UID=username; Pass=password"
معمولا نام سرور local است ولی برای اطمینان از پشتیبانی هاست سوال کن
به جای databasename اسم دیتابیسی که درست کردی رو بنویس
وبه جای usernameو password نام کاربری و پسوردی را که تعریف کردی بنویس

parniyan2
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 00:59 صبح
نه درست نشد. همون خطای اولی رو میده.
اگه کسی هست که این مشکلو داشته و برطرف شده بهم کمک کنه. اگر هم کسی هست که این مشکلو نداشته لطفا web.config سایتشو برام بذاره.
یه سوال اساسی و مهم دیگه اینکه آیا باید روی هاست فایل هایی که درون آدرس زیر هست هم آپلود بشن:
C:\Inetpub\wwwroot
شاید مشکل من همین باشه

manutd1
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 09:29 صبح
باید تو وب کانفیگ هم مسیر کانکشن استرینگ و تغییر بدی و اینجوری بزاری

<add name="ConnectionString" connectionString="Server=(ip server);Database=(name database);uid=(username) ;pwd=(password);"
providerName="System.Data.SqlClient" />

از هاست ip server رو بگیر

فکر کنم اینجوری مشکلت حل میشه

parniyan2
جمعه 30 مرداد 1388, 00:43 صبح
نه اینم نمیشه. موندم چی کار کنم؟؟؟؟
آدرس زیر رو باز کن و یک یوزر نیم و پسور الکی بده بعد میری تو یک صفحه ای که کل مشکل منو توش نوشته.
http://parniyan.net/login.aspx?ReturnUrl=%2fLogin%2fforum.aspx

parniyan2
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:59 صبح
اگه کسی وب سایت ASP.net داره که به دیتابیس وصل میشه لطفاً web.config سایتشو برام بذاره. در ضمن کسی به این سوال من جواب نداد:

اگه ما بخوایم کدهای کنترل های ASP.net رو از توی ویژوال استدیو در بیاریم باید چکار کنیم؟ مثلا اگه بخوایم کدهای کنترل Login یا کنترل SqlDataSource رو ببینیم باید کجا بریم؟ و چطور میشه این کدها رو تغییر داد؟

درضمن برای رفع اشکال فایل web.config من روی هاست رو برا دانلود گذاشتم.

farnooshhp
یک شنبه 01 شهریور 1388, 10:29 صبح
من توی web.config ام کانکشن استرینگ رو اینطوری تعریف کردم :

<add key="ConnectionString" value="Server=127.0.0.1;Database= DatabaseName;User ID=myUsername;Password=myPassword;Trusted_Connecti on=False;" />

ضمنا فکر نکنم نیازی باشه در پلسک از قسمت ASP.net و ConnectionString رو تغییر بدید ممکنه بهم ریختن تنظیماتتون بخاطر همون باشه! اون رو به حالت اولش برگردونید در عوض کانکشن استرینگتون در فایل web.config رو تغییر بدید

manutd1
یک شنبه 01 شهریور 1388, 11:01 صبح
من توی web.config ام کانکشن استرینگ رو اینطوری تعریف کردم :

<add key="ConnectionString" value="Server=127.0.0.1;Database= DatabaseName;User ID=myUsername;Password=myPassword;Trusted_Connecti on=False;" />

ضمنا فکر نکنم نیازی باشه در پلسک از قسمت ASP.net و ConnectionString رو تغییر بدید ممکنه بهم ریختن تنظیماتتون بخاطر همون باشه! اون رو به حالت اولش برگردونید در عوض کانکشن استرینگتون در فایل web.config رو تغییر بدید

آره نیازی نیست که تو پلسک کانکشن استرینگ تعریف کنی،اول یه دیتا بیس بساز بعد هم یه یوزر و پسورد برای دیتابیبس
بعد هم وب کانفیگتو مثل همون چیزایی که گفتیم تغییر بده
راستی ببین میتونی دیتابیستو ریستور منی یا نه

Alirs1
یک شنبه 01 شهریور 1388, 11:54 صبح
من یادم میاد این تنظیمات کار منو راه انداخت

<connectionStrings>
<add name="projeh_Data" connectionString="data source='sql.mysitename.ir';User ID='mysitename.ir';Password=iaciac ;database='data_projeh'" providerName="System.Data.SqlClient" />
<remove name="LocalSqlServer"/>
<add name="LocalSqlServer" connectionString="data source='sql.mysitename.ir';User ID='mysitename.ir';Password=iaciac ;database='data_projeh'" />
</connectionStrings>

ببین به کارت میاد
یا علی

parniyan2
دوشنبه 02 شهریور 1388, 01:02 صبح
آره نیازی نیست که تو پلسک کانکشن استرینگ تعریف کنی،اول یه دیتا بیس بساز بعد هم یه یوزر و پسورد برای دیتابیبس
بعد هم وب کانفیگتو مثل همون چیزایی که گفتیم تغییر بده
راستی ببین میتونی دیتابیستو ریستور منی یا نه
آخه عزیزان دلم وقتی وب کانفیگو تغییر بدیم توی قسمت asp.net پلسک هم خود به خود تغییر پیدا می کنه دیگه؛ ولی باشه میرم امتحان می کنم اگه حق با شما و درست بشه که کلی دعاتون می کنم. درباره ریستور هم باید بگم من بانک اطلاعاتیمو به وسیله SQL Server Management Studio اکسپورت کردم. خیلی راحته. ریستور کردن کار مشکلیه

parniyan2
دوشنبه 02 شهریور 1388, 02:11 صبح
ببین به کارت میاد
یا علی

به کارم نیومد ولی به هر حال دمت گرم. از اطلاعاتی که بهم دادین استفاده کردم و به یک دستاورد بزرگ رسیدم و اون دستاورد بزرگ هم یک ارور جدیده. این خودش خیلی کار مهمیه و معلوم میشه دارم به یه نتایجی می رسم. اروره اینه

Could not find stored procedure 'dbo.aspnet_CheckSchemaVersion

Alirs1
دوشنبه 02 شهریور 1388, 17:13 عصر
سلام این ارور یعنی به کارت اومده دیگه معلوم شد مشکل از storedprocedure که نمیتونه پیداش کنه

parniyan2
سه شنبه 03 شهریور 1388, 00:32 صبح
چطور میشه این مشکل رو بر طرف کرد. من توی بانک اطلاعاتیم 'dbo.aspnet_CheckSchemaVersion' ندارم فقط 'dbo.aspnet_SchemaVersion'داره که الان رو هاست هستش

Al.Nop
سه شنبه 03 شهریور 1388, 02:12 صبح
سلام :لبخندساده:
من هم مشکل شما رو چندی پیش تجربه کردم .
من در صفحه اول Plesk روی database کلیک کردم و یک Database از نوع sqlserver ساختم ( با نام admin_shop) و در آن یک user ساختم (username : mic و pass : mic )
سپس از کد زیر برای تعریف کانکشن استرینگ در web.config استفاده کردم :

<connectionStrings>
<add name="shopConnectionString" connectionString="Data Source=AKS;Initial Catalog=admin_shop;User Id=mic;Password=mic" providerName="System.Data.SqlClient"/>

</connectionStrings>

در کد بالا نکته مهم اینه که به جای AKS باید در صفحه دیتابیس پلسک مثل عکس زیر عبارت داخل حاشیه رو عینا وارد کنی :
http://aksupload.ir/pic/August/Untitled(17).jpg

امیدوارم کمک کرده باشه .
مرسی:چشمک:

parniyan2
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 01:01 صبح
آفرین به شما که اینطور کامل پاسخ دادی ولی مشکل من هنوز حل نشده. وقتی جوابتو دیدم فکر کردم تمام مشکلاتم رفع شده اما وقتی به جایی که گفته بودی رفتم دیدم دیتابیس سرورم اینه: Local MS SQL server که اصلا مشابهتی با مال تو نداشت با این همه اونو قرار دادم ولی به یه ارور جدید برخوردم. فکر کنم این ارور هم یک دستاورد باشه:

A connection was successfully established with the server, but then an error occurred during the login process. (provider: TCP Provider, error: 0 - The specified network name is no longer available.)

اگه می دونی مشکل چیه بهم اطلاع بده. شیرینیت محفوظه...!

Alirs1
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 02:00 صبح
'dbo.aspnet_SchemaVersion
شرمنده من تا حالا به این ارور نخوردم شما یه نگاه به این لینک بنداز ببین چیزی دستگیرت میشه
http://forums.asp.net/t/1006383.aspx

persianspam
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 12:38 عصر
باید اینطوری تعریف کنی :

<appSettings>
<add key="CnnStr" value="server=SERVER IP;DataBase=DATABASE NAME;uid=sa;wd=123"/>
</appSettings>

و برای فراخانی :

string Cnn = ConfigurationSettings.AppSetting["CnnStr"].ToString();

Al.Nop
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 15:54 عصر
سلام :لبخندساده:

A connection was successfully established with the server, but then an error occurred during the login process. (provider: TCP Provider, error: 0 - The specified network name is no longer available.)

همونطور که از error میشه فهمید شما به database وصل شدید ولی با user Id و password ارائه شده امکان login وجود نداره .
پس یک کاربر جدید ایجاد کرده و گزینه Default for webadmin رو براش انتخاب کنید و اطلاعات آن را را در کانکشن استرینگ قرار داده و دوباره تست کنید .

موفق باشید:چشمک: