PDA

View Full Version : ترافیک پورت سریال در کار با AT COMMAND ها

reza6384
سه شنبه 27 مرداد 1388, 14:43 عصر
سلام.

من وقتی که در برنامه یک دستور رو برای ارسال پیام روی پورت میفرستم، منتظر یک رشته ورودی میمونم که شامل رشته CMGS+ باشه تا بفهمم پیام ارسال شده و برم سراغ پیام بعدی برای ارسال. اما گاهی اوقات ( در 2005 Net. هر وقت داده روی پورت بیاد یک Event رخ میده ) در این موقع بجای اینکه رشته ورودی شامل CMGS باشه میبینم که همون PDU هنوز روی پورت هست. در ضمن وقتی که داریم پیام ها رو ارسال می کنیم و پورت Busy هست اگر Delivery یا تماس ورودی یا پیام جدید بیاد چی میشه؟
راستش خودم هم نمیدونم چجوری واضح منظورم رو بگم، منظورم اینه که همیشه روی پورت سریال در موقع مورد نظر رشته مورد نظر ما روی پورت نمیاد ، ممکنه دیرتر بیاد یا اصلا یه چیز دیگه بیاد.

noorsoft
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 07:53 صبح
پورت را به دو روش میشه تنظیم کرد

1- با استفاده از بافر: که شما میزان بافر را مشخص میکنید و اطلاعات دریافتی درون بافر ریخته میشه و شما فرصت دارین اطلاعات را از بافر بخونین
2- بلا درنگ: یا همون Interrupt که به محض اینکه اطلاعاتی روی پورت میاد به شما یک اینتراپت داده میشه و شما باید اطلاعات را سریعا از پورت بخونین تا با اطلاعات بعدی از بین نرفته

reza6384
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 15:18 عصر
سلام.
میشه بگین که شما با چه زبانی از پورت استفاده کردید و یه نمونه کد هم بگین. ممنون میشم.

majid1088
جمعه 27 شهریور 1388, 16:31 عصر
سلام
خسته نباشید
من هم با این چنین مشکلی برای گرفتن deliver مواجه هستم بعض کد ها یه تاخیر مثلا 5000 میلی ثانیه ای میزارن اگه چیزی رو ورودی بود که بر میدارن اگه هنوز جوابی نیومده باشه نتیجه میشه :ناراحت: البته من در این مورد همیشه جواب enrout یا submite میگیرم اونم با activex

یه سوالم داشتم چطور میتونیم شماره هایی که به شهرهای دیگه تعلق دارن و وارد محدوده شهر ما میشن رو تشخیص بدیم؟

متشکر میشم اگه کمکم کنید

noorsoft
دوشنبه 30 شهریور 1388, 04:37 صبح
سلام.
میشه بگین که شما با چه زبانی از پورت استفاده کردید و یه نمونه کد هم بگین. ممنون میشم.

زبان برنامه نویسی مهم نیست ببینید هر وقت شما همون PDU را در پورت می بینید در ارسال اس ام اس شما اشکالی رخ داده
در کورد مشغول بودن پورت هم اینکه به هر حال Delivery بصورت یک پیام به شما ارسال میشه و در سیم کارت ذخیره می شه و از بین نمی رود