PDA

View Full Version : سوال: فارسی کردن message box

esmailyehsan
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 11:30 صبح
چطوری می شود کلید هایmessage box را فارسی کرد؟

hozouri
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 11:33 صبح
مدت ها پیش یکی از دوستان چنین سوالی رو پرسیده بودند ...
حضور ذهن ندارم اگر جستجو کنی ... مطلب رو پیدا می کنی ...
اما مسیج باکس های سفارشی هم توی این سایت هست ...
به قسمت برنامه های کوچک و مفید برو ...

taghvajou
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 12:29 عصر
سلام به همه
یا باید کلاس مسیج پایه ویندوز ( ای پی آی ) رو رپ کنی یا از اول بنویسی که پیشنهاد من دومیه!
اگر بخوای نوشتم می تونم بذار اینجا.

partovinia
جمعه 26 دی 1393, 11:08 صبح
سلام .
اگر ممکنه بیشتر راهنمایی کنید یا اینکه طریقه کد نویسی messagebox برای ما بگذارید .

erfan_urchin
جمعه 26 دی 1393, 11:28 صبح
دوست عزیز شما باید از کاپوننت های مسیج باکس فارسی استفاده کنی
من اینجا یه نمونه خوبش رو برات میزارم
شما این فایل dll رو دانلود کن برو تو Add Reference و این dll رو به پروژت اضافه کن و بعد برو تو کدهات و name space زیر رو اضافه کن
using PardisSoft.Components;

و بعد یه چیزی شبیه زیر بنویس
FarsiMessageBox.Show("شما مجوز ندارید", "خطا", PardisSoft.Components.MessageBoxButtons.OK, PardisSoft.Components.MessageBoxIcon.Error);

partovinia
شنبه 27 دی 1393, 08:43 صبح
سلام. ممنون از شما ولی متاسفانه لینک دانلود خرابه , میشه خواهش کنم یک بار دیگه بگذارین این dll رو ...از راهنمایی شما متشکرم

partovinia
شنبه 27 دی 1393, 09:41 صبح
یک سوال دیگه اگر این فایل dll رو داشته باشم در کدام فایل برنامه باید کپی بشه که توی قسمت referance های برنامه نشان داده بشه؟

erfan_urchin
شنبه 27 دی 1393, 12:32 عصر
سلام. ممنون از شما ولی متاسفانه لینک دانلود خرابه , میشه خواهش کنم یک بار دیگه بگذارین این dll رو ...از راهنمایی شما متشکرم
دوست عزیز لینک چک شده و درسته. لطفا یه بار دیگه دانلود کنید
این لینک یه فایل rar هستش که اگه بازش کنید داخلش یه فایل dll هستش

یک سوال دیگه اگر این فایل dll رو داشته باشم در کدام فایل برنامه باید کپی بشه که توی قسمت referance های برنامه نشان داده بشه؟
در قسمت Solution Explorer پروژتون یه گزینه هست به اسم Reference، روی اون راست کلیک کنید و گزینه Add Reference رو بزنید. توی پنجره جدید که باز شده از منوی سمت چپ گزینه Browse رو انتخاب کنید و پایین صفحه دکمه Browse رو بزنید فایل dll رو انتخاب کنید و ok بزنید تا اون فایل به پروژتون اضافه بشه

محمد رضا فاتحی
شنبه 27 دی 1393, 12:36 عصر
اینجا یه نمونه فایل هست کلا جالبه می تونی ازش استفاده کنی و یه خاصیت جالبی که داره همه دیالوگ ها رو شامل میشه نه فقط message Box مثلا Open و save رو هم فارسی می تونی بکنی
http://www.codeproject.com/Articles/18399/Localizing-System-MessageBox