PDA

View Full Version : سوال: اختصاص یک sqlcommand و sqlDataAdaptor به هر کاربر

مبین رنجبر
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 11:33 صبح
با سلام خدمت دوستان ... من یک سوالی داشتم .. میخواستم برای هر کاربری که وارد برنامه میشه یک sqlCommand و یک SqldataAdaptor اختصاص داده بشه که هر کاربر کوئری ای که از دیتابیس میگیره با کاربران دیگه تداخل نداشته باشه .. من از روش ها مختلفی رو امتحان کردم از جمله روش Generic List ، ولی بهترین راهی که پیدا کردم استفاده از آرایه بود .. یعنی اومدم sqlcommand و sqlDataAdaptor رو با بالاترین Bound تعریف کردم و به هر کاربر یکی از این آرایه ها اختصاص داده بشه .. میخواستم بدونم روش بهتری هم هست ؟ که محدودیت نداشته باشه ؟

مهدی کرامتی
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 12:32 عصر
اختصاص دادن دو نمونه از کلاس های فوق به هر کاربر حافظه زیادی رو به هدر میده و ضرورتی هم نداره.

در حقیقت برنامه شما به ازای هر کاربر یکبار توسط ASP.NET Worker Process بصورت جداگانه اجرا میشه، و این رویه بصورت خودکار همون کاری است که شما می خواسته اید انجام دهید.

مبین رنجبر
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 08:56 صبح
با تشکر از مدیر گرامی برای راهنمایی .. من توی C# دارم این کارو میکنم نه ASP.Net .. میخوام که هر کاربری بتونه کوئری خودش رو اجرا کنه بدون اینکه کوئری کاربران دیگه تغییر کنه .. با تعریف یک sqlcommand فقط میشه به یک کاربر این رو اختصاص داد .. به نظر شما چه روشی برای اینکار استفاده کنم ؟