PDA

View Full Version : سوال: مات شدن ظاهر فرم

مهدی فرزاد
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 18:28 عصر
سلام
من توی برنامم 2 تا فرم دارم و میخوام وقتی فرم 2 نمایش داده میشه ظاهر فرم 1 کاملا مات بشه، من با چه کدی میتونم این کار رو بکنم؟
با تشکر

emad8159
چهارشنبه 28 مرداد 1388, 20:45 عصر
سلام ، دوست عزیز شما بایست opacity فرم شماره 1 تون را 50% کنید .

مهدی فرزاد
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 00:20 صبح
سلام دوست عزيز
كم كردن Opacity فرم باعث كم شدن وضوح فرم ميشه ،‌من ميخوام فرم همون وضوح رو داشته باشه و لي تار بشه، اگه ميتونين منو راهنمايي كنيد

linux
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 01:25 صبح
سلام دوست عزيز
كم كردن Opacity فرم باعث كم شدن وضوح فرم ميشه ،‌من ميخوام فرم همون وضوح رو داشته باشه و لي تار بشه، اگه ميتونين منو راهنمايي كنيد

شما باید خودتان کمی دست بکار بشوید ، و کد بنویسید. قبل از نمایش فرم دوم باید از فرم اول یک عکس بگیرید آن عکس را با تکنیک خاصی باید مات کنید ، عکس مات شده را نمایش دهید و فرم دوم را نمایش دهید.

مهدی فرزاد
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 01:34 صبح
شما باید خودتان کمی دست بکار بشوید ، و کد بنویسید. قبل از نمایش فرم دوم باید از فرم اول یک عکس بگیرید آن عکس را با تکنیک خاصی باید مات کنید ، عکس مات شده را نمایش دهید و فرم دوم را نمایش دهید.

سلام
با تشكر از راهنمايتون ، من هميشه خودم براي برنامه هام كد نويسي ميكنم و اگر به بنبست برسم ميپرسم
روش شما خيلي خوبه ولي من با همين تار كردن عكس مشكل دارم و روش كد نويسيش رو نميدنم ، البته اگه بشه خود فرم رو تار كنم بهتره و منطقي تر بنظر ميرسه

daniel_0247
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 01:47 صبح
دوست عزیز شما می تونید از Custom control های WPF استفاده کنید .

مهدی فرزاد
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 01:56 صبح
دوست عزیز شما می تونید از Custom control های WPF استفاده کنید .

سلام ، من تا حالا نتونستم كنترل هاي ساخته شده در WPF رو توي WinApp اضافه كنم ، برنامه من WinApp هست

linux
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 01:58 صبح
سلام
با تشكر از راهنمايتون ، من هميشه خودم براي برنامه هام كد نويسي ميكنم و اگر به بنبست برسم ميپرسم
روش شما خيلي خوبه ولي من با همين تار كردن عكس مشكل دارم و روش كد نويسيش رو نميدنم ، البته اگه بشه خود فرم رو تار كنم بهتره و منطقي تر بنظر ميرسه

http://www.planet-source-code.com/vb/scripts/ShowCode.asp?txtCodeId=4058&lngWId=10
این مثال را نگاه کنید مثال زیاد هست

daniel_0247
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 02:23 صبح
دقیقا مثل یک usercontrol اضافه می شه . اول که یک بساز بعد هم یک بار که پروژه رو build کردی در داخل toolbox اضافه می شه !

daniel_0247
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 02:27 صبح
در ضمن می تونی از Element Host که مخصوص نگهداری usercontrol های WPF هست استفاده کنی .

مهدی فرزاد
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 19:53 عصر
دوستان لطف کردن و راهنمایی های خوبی کردن، اگه کسی راه حل دیگه ای داره بگه ممنون میشم.

Open-Source
جمعه 30 مرداد 1388, 10:54 صبح
من اگر جای شما باشم:

یه عکس از فرم میگیرم.
همه کنترل ها رو visible=false میکنم.
یه picturebox رو visible=true میکنم
بعد عکس گرفته شده رو توش قرار میدم.

مهدی فرزاد
جمعه 30 مرداد 1388, 13:11 عصر
من اگر جای شما باشم:

یه عکس از فرم میگیرم.
همه کنترل ها رو visible=false میکنم.
یه picturebox رو visible=true میکنم
بعد عکس گرفته شده رو توش قرار میدم.
سلام دوست عزيز
من هم بعد از كلي گشتن تونستم يه كلاس درست كنم كه تمام عملياتهاي روي عكس از سياه سفيد كردن تا تار و شفاف كردن رو انجام ميده و بعد هم از فرمم عكس گرفتم و تارش كردم و همينطور كه شما گفتيد اونو توي يه PictureBox نمايش دادم ولي بعضي ار نقاط عكس سياه ميشه توي فرمم هاي ديگه كه آزمايشي درست كردم مشكل نداشت و لي با فرم اصلي برنامم مشكل داره ، شايد بخاطر اين باشه كه فرم برنامم از تعداد زيادي Panel كه همشون هم عكس دارن تشكيل شده ، فرم برنامم از نظر گرافيكي سنگينه ، نميدونم كلافه شدم، دنبال يه راهي ميگردم كه بجز عكس گرفتن از فرم و جايگزين كردنش ،‌ بتونم اجزاي تشكيل دهنده فرمم رو تار كنم .من 2 تا عكس ضميمه كردم عكس 1 رو با PrintScreen كيبورد گرفتم و دومي رو با همون كد توي برنامه ، همنطور كه مشخصه كنار عكس 2 سياه شده.

Amir Oveisi
شنبه 31 مرداد 1388, 01:46 صبح
توصیه می کنم با این گرافیک حتما از WPF استفاده کنید. چون خیلی Performance برنامتون بهتر خواهد بود و هم چنین خیلی راحت میتونین این افکت هایی رو که میخواین به کنترل هاتون و فرمتون اعمال کنید بدون هیچ سرباز اضافی.

موفق باشید

Amir Oveisi
شنبه 31 مرداد 1388, 05:04 صبح
به عنوان نمونه این عکس ها از نرم افزاری هست که با WPF نوشته شده.

کنترل های دایره ای شکل یه مقدار تار هستند که نشون میده غیر فعالند
http://i29.tinypic.com/2rhse41.jpg

اینجا یه قسمتی تار هست و یه قسمتی نه
http://i25.tinypic.com/fp2z9d.jpg

h.jaza
شنبه 31 مرداد 1388, 11:35 صبح
من هم با برمودا جان موافقم.
عکس گرفتن از فرم و ...، فوق العاده کار اشتباه و غیر اصولی و غیر منطقی ای هست که اصلا پیشنهاد نمی کنم به علاوه که همون طور که اشاره هم شد، Performance رو فوق العاده پایین میاره و هزاران مشکل دیگه...

یکم WPF یاد بگیری، لذت طراحی رو خواهی چشید و دیگه به این راه حل های اول دبستانی نگاه نمی کنی...

مهدی فرزاد
یک شنبه 01 شهریور 1388, 10:59 صبح
سلام
منم از اول با نظر شما موافق بودم و گفتم عكس گرفتن از فرم مثل پيچوندن لقمه دور سر ميمونه
من تا حالا مرجع مناسبي براي كار با WPF پيدا نكردم
اگه چيزي سراغ داريد بگيد ممنون ميشم
اگه نمونه برنامه اي كه با WPF كار شده داريد بديد بازم لطف بزرگي كرديد
مرسي

حسنی نگو بلا بگو
یک شنبه 01 شهریور 1388, 14:31 عصر
سلام بر جنابان گرامي،
به نظر من راه linux از همه ساده تر و راحت تره، شما مي تونيد عكس گرفته شده با ويندوز رو با كپي تو paint ببريد و ذخيره كنيد بعد اونو با nero7.photosnap يا هر برنامه ي ويرايش عكس تار كنيد و تو مسير برنامه ذخيره كنيد، اون وقت مي تونيد قبل از باز كردن فرم2 عكس فرم1 روعوض كنيد
البته منم خيلي مشتاقم بدونم چطور با كد ميشه فرم رو تار كرد، اما راه هاي ساده تر هم وجود داره

Amir Oveisi
دوشنبه 02 شهریور 1388, 04:43 صبح
این هم یک نمونه با WPF:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms742795.aspx

موفق باشید

مهدی فرزاد
دوشنبه 02 شهریور 1388, 13:47 عصر
سلام بر جنابان گرامي،
به نظر من راه linux از همه ساده تر و راحت تره، شما مي تونيد عكس گرفته شده با ويندوز رو با كپي تو paint ببريد و ذخيره كنيد بعد اونو با nero7.photosnap يا هر برنامه ي ويرايش عكس تار كنيد و تو مسير برنامه ذخيره كنيد، اون وقت مي تونيد قبل از باز كردن فرم2 عكس فرم1 روعوض كنيد
البته منم خيلي مشتاقم بدونم چطور با كد ميشه فرم رو تار كرد، اما راه هاي ساده تر هم وجود داره
سلام دوست خوبم
هميشه ساده ترين راه بهترين راه نيست
فرم برنامه من هر لحظه در حال تغيير و كنترل هاي زيادي و فرم هاي زيادي روي اون در حال اجرا هست من نميدونم اون لحظه كه ميخوام تار بشه چه كنترل هايي رو داره نشون ميده و براي اين از قبل نميشه يك نمونه از اون را تار كنم. عكسي هم كه از فرمم به عنوان پيوست گذاشتم فقط يه يك نمونه كامل نشده از فرمم بود .استفاده از عكس اصلا مناسب نيست من امتحان كردم و 1000 مشكل ديگه پيش آورد.اسفاده از WPF عاليه ولي متاسفانه من هنوز توي اين زمينه تجربه ندارم ولي بدم هم نمياد بدونم توي WinApp خود فرم رو چه جور ميشه تار كرد يا سياه و سفيد كرد طوري كه عكس نباشه و كنترل هاش كار كنن.از همه دوستاني كه منو دارن راهنمايي ميكنن متشكرم.

مهدی فرزاد
دوشنبه 02 شهریور 1388, 19:01 عصر
bermooda جان مثال خوبی بود دستت در نکنه

h.jaza
سه شنبه 03 شهریور 1388, 11:44 صبح
تو Win مات کردن، جزر آوره و خیلی سخته.
اساسا WPF اومده که این مشکلات رو بر طرف بکنه و نیاز به هزاران خط کد برای انجام کاری ساده، نباشه.