PDA

View Full Version : يك مشكل جالب با آنتي ويروس

Kamyar.Kimiyabeigi
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 00:08 صبح
سلام
من خيلي وقته كه به پروژم دست نزدم و از فايل exe اون استفاده ميكنم ولي جديدا آنتي ويروسم كه بروز رساني شده (Node 32 Ver 4) به exe من گير ميده و قرنطينش ميكنه چرا؟؟؟؟
بازم تاييد ميكنم من به سورسم دست نزدم و سرعت قرنطينه هم در اين حد كه زماني كه با دلفي كامپايل ميكنم به exe گير ميده و قرنطينش ميكنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خيلي جالبه خودم موندم توش ميخواستم بدونم كسي از دوستان از Node 32 ver 4 با آخرين آبديتيش استفاده ميكنه و به مشكل من برخورده يا نه؟ راستي دلفي من Delphi 7 هست
با تشكر

vcldeveloper
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 00:29 صبح
شاید شما به این ویروس دچار شده باشید:
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=174440

Felony
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 09:09 صبح
NOD 32 هم از امروز صبح میشناسه ، امروز صبح دلفی 7 رو باز کردم تا باهاش یه برنامه رو کامپایل کنم و در همین حین آنتی ویروس Nod32 که رو سیستمم نصب بود آپدیت شد ، زمانی که کلید F9 رو زدم و برنامه کامپایل شد همون موقع NOD برنامه رو ویروس تشخیص داد و پاکش کرد که تا دیشب همچین مشکلی نبود چون هنوز نود آپدیتی برای این ویروس نداده بود ، رفتم تو فایل SysConst رو هم گشتم دیدم بله ویروس رو دارم و در ضمن برنامه هایی که من باهاش کامپایل میکنم پیغام RunTimeError نمیده ، چون وقتی آنتی ویروس رو غیرفعال کردم برنامه بی هیچ مشکلی اجرا شد و کار کرد .

Kamyar.Kimiyabeigi
جمعه 30 مرداد 1388, 01:31 صبح
آقاي كشاورز عزيز حدستون كاملا درست بود حالا چه جوري از شر اين ويروس خلاص بشم؟

vcldeveloper
جمعه 30 مرداد 1388, 03:56 صبح
حالا چه جوري از شر اين ويروس خلاص بشم؟
1- فایل SysConst.dcu را با یک نسخه سالم جایگزین کنید.
2- فایلی با نام SysConst.bak در همان مسیر فایل SysConst.dcu ایجاد کنید.
3- آنتی ویروس خودتان را آپدیت کنید.
4- یک اسکن کامل برای ویروس بر روی کامپیوتر آلوده شده، انجام دهید.
5- پروژه هایی که احتمال می دهید بعد از آلوده شدن سیستم آنها را کامپایل کرده باشید را مجددا Build کنید.

Mask
جمعه 30 مرداد 1388, 20:28 عصر
من از کجا بفهمم آلوده هستم یا نه؟

vcldeveloper
جمعه 30 مرداد 1388, 20:33 عصر
من از کجا بفهمم آلوده هستم یا نه؟
از لینک موجود در پست شماره 2 این تاپیک.