PDA

View Full Version : نحوه خواندن از یک فایل excel

majidsoft
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 15:50 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم من با vb.net کار می کنم و می خواهم یک فایل excel که حاوی حدود 300 کلید است را در پروژه وارد کنم و با توجه به فیلد کلید عدد جلوی کلید را خوانده و باتوجه به کلید آن فیلد را در دیتابیس sql پیدا کنم و عدد را در فیلد مربوطه جایگذاری کنم

mn_zandy63
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 19:47 عصر
خب مشکلت چیه؟

bashiry
پنج شنبه 29 مرداد 1388, 21:12 عصر
ببین میتونی از امکانimport خود اس کیو ال سرور استفاده کنی. راحت اکسل رو به دیتابیس اس اکیو ال سرور تبدیل کن.
این خیلی راحت تره تا خوندن از فایل اکسل

majidsoft
جمعه 30 مرداد 1388, 01:13 صبح
نحوه خواندن از فایل و پیدا کردن رکورد متناطر آن در sql و جایگزینی فیلد مورد نظر در sql

mn_zandy63
جمعه 30 مرداد 1388, 02:08 صبح
خب اول باید فایل Excel رو بخونی که کار سختی نیست جستجو کنی راحت پیدا میکنی.
بعد سطر به سطر کوئری بزن توی SQL رکوردت رو پیدا کن جایگزین کن.
مشکلت توی کدوم قسمته؟

البته همه اینا در صورتیه که روش دوستمون bashiry مشکلت رو حل نکنه.

majidsoft
جمعه 30 مرداد 1388, 13:54 عصر
ببین استاد این برنامه تقریبا ماهی یکبار باید فایل excel رو بخونه و اطلاعات رو جایگزین کنه اگه لطف کنی یک کد برام بنویسی خواندن و زدن query ممنون می شم

mn_zandy63
شنبه 31 مرداد 1388, 09:30 صبح
چرا عصبانی هستی حالا؟ :چشمک:
برای خوندن فایل Excel اینجا رو ببین :
http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=174785

در مورد Query زدن٬ تا ندونم چه جدولهایی داری٬ یا ساختار جدولت چیه چی بهت بگم؟
آیا این سوالت معنیش اینه که نمیدونی چطور کوئری بزنی یا اینکه نمیدونی چی رو کوئری بزنی؟؟

majidsoft
شنبه 31 مرداد 1388, 11:04 صبح
یک دیتابیس sql است با فیلدهای code(bigint),semat(nvarchar) که من می خواهم با توجه به فیلد code داده جلوی کد که همان سمت هست را بخوانم و آن کد را در sql پیدا کرده و در جای خودش که همان فیلد semat هست جایگزین کنم درباره query اطلاعات کمی دارم اگه امکان داره یک query update رو هم برایم بگذارید انشاا.. از خجالتت در بیام

k_m
شنبه 31 مرداد 1388, 18:52 عصر
سلام
کد و سمت رو از فایل اکسل بخون . بعد می تونی تو یک حلقه For اطلاعات هر سطر رو با این Query تو SQL تو جدولی مثلا به نام semat پیدا کرده و سطر متناظرش رو Update کنی:
UPDATE semat SET semat = ' sema field from Excel' WHERE (code = (SELECT code FROM semat AS semat_1 WHERE (code = 'CodeField from Excel')))

majidsoft
شنبه 31 مرداد 1388, 23:42 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز اگر لطف کنی طریقه خواندن از فایا excel رو هم بطوریکه از اول تاآخر فایل رو بخونه برام بنویسی ممنون می شم

k_m
یک شنبه 01 شهریور 1388, 12:48 عصر
سلام
فرض کن فایل Excell رو گذاشتی کنار فایل اجرایی برنامهو نام sheet ی که می خوای ازش بخونی :خلاصه وضعیت" باشه اینجوری می تونی بخونیش:
string DbPath = Application.StartupPath + "\\filename.xls";
System.Data.OleDb.OleDbConnection con = new System.Data.OleDb.OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + DbPath + ";Extended Properties=\"Excel 8.0\";");
//after cal this method Table will be contain primary Working information Of Person
System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter adp = new System.Data.OleDb.OleDbDataAdapter("SELECT * FROM `'خلاصه وضعيت$'`", con);

System.Data.DataTable table = new DataTable();
adp.Fill(table);