PDA

View Full Version : گفتگو: نمونه برنامه ی حسابداری ساده

djscsi
جمعه 30 مرداد 1388, 00:57 صبح
دوستان من کلا نمی دونم چه طور باید همچین چیزی بنویسم
البته در کار با دیتابیس و از این جور چیزها مشکلی ندارم ولی در طراحی فرم و اینکه اصلا چه اطلاعاتی باید ذخیره و نگه داری بشه مشکل دارم
ممنون میشم اگه کمکم کنید یا یه نمونه برنامه ای بزارید

Open-Source
جمعه 30 مرداد 1388, 10:47 صبح
برنامه حسلبداری در چه زمینه ای میخوای؟؟!!!!

میشه هزار مدل برنامه حسابداری نوشت.

یه خورده بیشتر توضیح بده در خدمتیم.

sd.CSharpProgrammer
جمعه 30 مرداد 1388, 10:54 صبح
بهتره يه حسابدار خوب پيدا كني و ازش بخواي كه تمام مراحل رو بطور كلي برات شرح بده و شما هم نوشتن برنامه رو با توجه به گفته هاي اون شروع كن. و در طول روند توليد برنامه اون بهت ميگه كه چه چيزايي بايد اضافه بشن و چه چيزايي لازم نيستن يا اينكه ساختار برنامه چه اشكالاتي داره و بايد به چه صورتي باشه.

shahab_ss
جمعه 30 مرداد 1388, 12:18 عصر
اصولاً در هر برنامه حسابداری این موارد حداقل باید موجود باشه :

1: تعریف اشخاص (حقیقی / حقوقی ) که به نام حساب از اونها یاد میشه.
2: ثبت مراودات مالی با حساب های تعریف شده در قسمت 1. در قالب سند.

از اینجا به بعد تقریباً سلیقه ای هست و بسته به مورد استفاده تغییر میکنه.

درواقع شما :
یک جدول برای حسابها نیاز داری.
یک جدول برای سرسند ( سند رو مثل یک فاکتور فرض کن که یک سر فاکتور داره و یک لیست از اقلام )
یک جدول برای ریز اقلام سند ها

فعلاً با این ها شروع کن

djscsi
شنبه 31 مرداد 1388, 01:54 صبح
برنامه حسلبداری در چه زمینه ای میخوای؟؟!!!!

میشه هزار مدل برنامه حسابداری نوشت.

یه خورده بیشتر توضیح بده در خدمتیم. ممنون از دوستان
اونش مهم نیست بیشتر می خام به عنوان یه نمونه داشته باشم تا با طرز طراحی شکل فرمها و ارتباط جدولهای پایگاه داده و ... اشنا بشم اگه یه نمونه برا انالیز داشته باشم راحت می فهمم تا اینکه دونه دونه بخام در مورد قسمتاش تو فروم سوال بپرسم
اگه بتونی یه نمونه خودنون برا یه شرکت فرضی مثلا انبارداری بنویسید ممنون میشم
نمی خام زیاد به زحمت نیفتید ولی هر چی گسترده تر بهتر در مورد کالا ها و موراد پایگاه داده خودتون تصمیمم بگیرید که چی نگه داشته بشه
فقط می خام با user name و pass واردش بشی

فعلاً با این ها شروع کن
راستش مشکل من اینه که خیلی با این چیزا اشنایی ندارم البته با برنامه نویسی اشتباه نشه من در ایجا پایگاه داده و کار با اون مشکلی ندارم ولی اگه مثلا یک صورت مسله واضح داشتم بهتر می تونستم کار کنم
مثلا فیلدهای اون جدولهایی که معرفی کردی رو هم معرفی کن
کلا ببین می تونی یک صورت مسله به من بدی فرض کن شما استادی من دانشجو و می خای به عنوان پروژه به من یه همچین چیزی بدی دقیقا چی می خای؟
ممنون

shahab_ss
شنبه 31 مرداد 1388, 22:03 عصر
Ledger (سرفصل):
کد سرفصل،شرح،ماهیت(بدهکار، بستانکار ،بدهکاروبستانکار)،
----------------
Document (سند):
کد سند،تاریخ سند،شرح،وضعیت(تائید شده ،تائید نشده،تائید نشده ولی برسی شده)،
----------------
DocumentArticle(اقلام سند):
کد سند(رفرنس)،کدسرفصل(رفرنس)،ت اریخ ثبت،شرح،مقدار ( پول )،تشخیص (بدهکار ، بستانکار)،
وضعیت(تائید شده،نشده)

بعد از پیاده سازی این جداول ، شما میتونی سرفصل تعریف کنی و برای اونها سند ثبت کنی.
اشتباه نکن !!! به این نمیگن حسابداری. اما این میتونه یه شروع باشه برای کاری که قصد انجامش رو داری

Mohsen_Fotouhi
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:04 صبح
سلام دوست عزیزیه برنامه حسابداری با حجم در حدود 6یا 7 MB در اینترنت به نام آسمان به صورت دمو وجود داره یه سرچ بزنی سریع پیداش می کنی می تونی یه چیزایی ازش یاد بگیری

sohrab o
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:34 صبح
سلام دوست عزیزیه برنامه حسابداری با حجم در حدود 6یا 7 MB در اینترنت به نام آسمان به صورت دمو وجود داره یه سرچ بزنی سریع پیداش می کنی می تونی یه چیزایی ازش یاد بگیری

میشه زحمت سرچشو خودت بکشی لینکشو اینجا بزاری!

shahinghorbani
یک شنبه 01 شهریور 1388, 02:08 صبح
http://www.fazilati.com/asman_software_download.aspx
لینک دانلود البته اگر از نظر قانونی لینک دادن مشکل داره پاکش کنید

djscsi
یک شنبه 01 شهریور 1388, 14:52 عصر
ممنون من قبلا چنین کاری کرده بودم یه مدتی نصب کده بودم
ولی برا بررسی بدرد نمی خوره به نظر من که چند تا فرم ساده رو برداشته اینقدر فرم االکی اضافه کرده که همه گیج میشن من میخام ظاهر ساده تر و بهتری داشته باشه
برام طراحی مهمتره
یکی دیگه هم هست پارسیان اون بهتره
سعی میکنم لینکشو بزارم

djscsi
یک شنبه 01 شهریور 1388, 14:54 عصر
http://www.parsiansoftgroup.com/tabid/2488/Default.aspx
این لینک دانلودش و سایتش

djscsi
سه شنبه 03 شهریور 1388, 05:31 صبح
یعنی کسی نمون ای نداره upload کنه

Open-Source
سه شنبه 03 شهریور 1388, 12:36 عصر
کسی نمیاد برنامه هایی رو که نوشته اینجا آپ کنه.
میترسن برنامشون وقتی که share میشه دیگه براشون نون نداشته باشه.:اشتباه:

ASKaffash
سه شنبه 03 شهریور 1388, 12:45 عصر
سلام
دوست عزیز به نظرمن در اول کار نه برنامه ای را نگاه کن و نه شروع به طراحی بانک و از اینکارها بکن برو یک کتاب ساده حسابداری 1 بخر و بخون (مثل حسابداری 1 پیام نور که خیلی ساده با مثال توضیح داده)
بعد از یک هفته 80% موضوع دستگیرت میشه من اول سال همینکار را کردم و بعد از خوندن کتاب حسابداری چند نرم افزار مثل هلو و نفیس و بازاریان و ... را نگاه کردم خیلی راحت از پس کار برآمدم

djscsi
جمعه 06 شهریور 1388, 01:24 صبح
ممنون open-source بله حق با شماست منم نمیخام کسی برنامه ای که مدتها روی کار کرده رو ساده بزاره اینجا فقط رد مورد توضیح بده تا خودم بنویسم
همینطور شما ASKaffash جان اگر میتونید خلاصه ای از مطلب رو به سورت یک پروزه طرح کنید لطفا یک مقدار با جزعیات بیشتر تا کسان دیگه هم که میخان شروع به نوشت چنین برنامه ای بکنند راحتتر بتونند
اصلا شاید گروهی کار کردیم هر کی خاست بیاد و بگه با هم بنویسیم
ممنون

djscsi
یک شنبه 08 شهریور 1388, 01:04 صبح
دو.ستان خاهش میکنم
یکم صبر کنید نوبت به همه میرسه که پستاشونو بدن

Arman Mohamadi
سه شنبه 11 اسفند 1388, 01:27 صبح
سلام من يه برنامه سي شارپ با پايگاه sql ميخوام.يه چيز ساده بتونم ياد بگيرم ازش.از رو سورس كداش بتونم برنامه هاي ديگه بنويسم.اگه دارين ممنون ميشم بفرستينش برام.

majidlotfijust4u
جمعه 22 دی 1402, 19:59 عصر
چرا نرم افزار قفل شکسته؟
افرا سیستم در جهت رفاه حال فعالان کسب و کارهای خرد و در راستای اهداف برندینگ اقدام به ارائه نسخه ای از نرم افزار خود تحت قالب نسخه برنزی و بصورت کاملا رایگان نموده است.
این نرم افزار شامل سیستم حسابدرای ۴ سطحی – انبار تعدادی و سیستم فروش می باشد و دارای پشتیبانی بصورت واتساپی می‌باشد. هیچ گونه محدودیت زمانی یا تعدادی نداشته و دارای پشتیبانی بصورت واتساپی می باشد
جهت مشاهده و دریافت نرم افزار به سایت شرکت مراجعه نمایید سایت شرکت (https://afrasysco.ir/)