PDA

View Full Version : سوال: Telnet In C#

Evil 69
جمعه 30 مرداد 1388, 05:31 صبح
سلام خدمت تمام دوستان

من می خوام با یک Router Cisco با استفاده از telnet ارتباط داشته باشم من توی Hypet terminal می تونم با استفاده کر Winsock telnet کنم ولی نمی دونم چطوری باید از تل نت توی C# استفاده کنم

من اومدم از Winsock استفاده کردم و به پورت 23 Ip Loop back کانکت شدم اما داده هایی رو که دریافت کردم اصلا مفهوم نداشت یعنی نمیشه گففت که داده بودن یه تعدادی کد چرتو پرت که به 20 تا هم می رسیدن

حالا می خوام ببینم می شه واقعا یک ارتباط با Telnet در C# برقرار کرد یا نه .

دوستان اگر راه حلی دارند لطفا بگن فرقی نمی کنه که از چه راهی می خوان کانکت بشن فقط این نکته رو بگم که من می خوام از تل نت خروجی بگیرم تا بفهمم کاری که خواستم درست انجام شد یا نه ( من می خوام از این طریق با Router Cisco یک ارتباط کوچیک داشته باشم مثلا اسمش رو عوض کنم )

در ضمن من نتونستم مطلب درستی در این ضمینه پیدا کنم اگر کسی لینک هم بده ممنون می شم

13601360
جمعه 30 مرداد 1388, 10:32 صبح
دوست عزیز ببین این لینک به کارت میاد یه کلاس برای کار با Telnet هست

Telnet Class Library for .NET (http://telnet.codeplex.com/)

این لینک اصلی پروژه هست

http://www.thoughtproject.com/Libraries/Telnet

linux
جمعه 30 مرداد 1388, 10:46 صبح
سلام خدمت تمام دوستان

من می خوام با یک Router Cisco با استفاده از telnet ارتباط داشته باشم من توی Hypet terminal می تونم با استفاده کر Winsock telnet کنم ولی نمی دونم چطوری باید از تل نت توی C# استفاده کنم

من اومدم از Winsock استفاده کردم و به پورت 23 Ip Loop back کانکت شدم اما داده هایی رو که دریافت کردم اصلا مفهوم نداشت یعنی نمیشه گففت که داده بودن یه تعدادی کد چرتو پرت که به 20 تا هم می رسیدن

حالا می خوام ببینم می شه واقعا یک ارتباط با Telnet در C# برقرار کرد یا نه .

دوستان اگر راه حلی دارند لطفا بگن فرقی نمی کنه که از چه راهی می خوان کانکت بشن فقط این نکته رو بگم که من می خوام از تل نت خروجی بگیرم تا بفهمم کاری که خواستم درست انجام شد یا نه ( من می خوام از این طریق با Router Cisco یک ارتباط کوچیک داشته باشم مثلا اسمش رو عوض کنم )

در ضمن من نتونستم مطلب درستی در این ضمینه پیدا کنم اگر کسی لینک هم بده ممنون می شم
تلنت به این سادگی ها هم نیست که به یک پورت وصل بشی و کار تموم بشه. بهترین کار این هست که همون تلنت ویندوز را اجرا کنی ، نمونه کد برای اجرا دستورات خارج از برنامه هست

Evil 69
جمعه 30 مرداد 1388, 14:58 عصر
ممنون از راهنمایی تون
جناب Linux من می خوام به طور ریموت شبکه رو کنترل کنم من با SMS به سرورم پیام میدم و میخام برام کاری رو که می خوام انجام بده پس لازم دارم که توی برنامم از telnet استفاده کنم . البته من می تونم از فایل bat م استفاده کنم اما بعضی مواقع تل نت پیغام هایی میده که تنها با فایل bat نمی شه کنترلشون کرد .

در ضمن من برای کنترل و مدیریت شبکه می خوام از SNMP استفاده کنم کسی مطلبی در این باره و یا یک برنامه که از SNMP توش استفاده شده باشه نداره

Evil 69
جمعه 30 مرداد 1388, 17:02 عصر
من با اون کلاسی که معرفی کردین خیلی مشکل دارم وقتم هم اون قدر نیست که بتونم کار کردن با اون رو یاد بگیرم
کسی میدونه چطور می شه با فایل Bat از تل نی Win استفاده کرد منظورم اینه که چطور Enter یا بقیه کلید های اینطوری رو بهش بفرستیم

Evil 69
شنبه 31 مرداد 1388, 13:20 عصر
من مشکلم رو با telnet حل کردم

کسی تا حالا با SNMP کار کرده ؟

من می خوام با این سرویس یک روتر رو کنترل کنم