PDA

View Full Version : SQL Server ، #C و شبکه

csharp2008
جمعه 30 مرداد 1388, 12:05 عصر
برنامه ای به زبان #C داریم که قرار است در چند کامیپوتر که به هم شبکه شده اند کار کند . اگر ما SQL Server را در کامپیوتر مرکزی نصب کنیم ، آیا برنامه های نصب شده در کامپیوترهای دیگر می توانند به پایگاه داده مورد نیاز خود که در کامپیوتر مرکزی قرار دارد ، دسترسی داشته باشند ؟
بدین منظور باید دستور SQLConnection را چگونه نوشت ؟

با تشکر از همه دوستان و آروزی موفقیت و بهروزی:لبخندساده:

مبین رنجبر
جمعه 30 مرداد 1388, 12:25 عصر
نیاز به تغییر اساسی ای نیست .. فقط در ConnectionString جلوی عبارت Server= اسم سیستمی که روش SQL Server نصبه رو وارد میکنید :

"Server=PC1;database=pubs"

csharp2008
جمعه 30 مرداد 1388, 15:08 عصر
خیلی ممنون Lsass.CRC32 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35756)

نیاز به ایجاد سطح دسترسی خاص که نیست ؟

amir_pro
جمعه 30 مرداد 1388, 15:22 عصر
از دوستان که اطلاعات کامل و مفید درباره این موضوع دارند خواهش میکنم که نحوه راه اندازی برنامه ای که از SQL Server در شبکه استفاده میکند را توضیح دهند . بستگی به نوع شبکه )workgroup یا domain)
با تشکر از دوستان عزیز که راهنمایی می فرمایند

csharp2008
یک شنبه 01 شهریور 1388, 08:38 صبح
از دوستان که اطلاعات کامل و مفید درباره این موضوع دارند خواهش میکنم که نحوه راه اندازی برنامه ای که از SQL Server در شبکه استفاده میکند را توضیح دهند . بستگی به نوع شبکه )workgroup یا domain)

کار خیلی خوبی هست اگه کسی می دونه این لطف رو بکنه ....:چشمک:

مبین رنجبر
یک شنبه 01 شهریور 1388, 09:04 صبح
خیلی ممنون Lsass.CRC32 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=35756)

نیاز به ایجاد سطح دسترسی خاص که نیست ؟

سطح دسترسی ها دیگه مربوط میشه که لیست کاربرانی که در دیتابیس تعریف شدن و سطح دسترسی گرفتن .. در ConnectionString فقط نام کاربری و کلمه عبور ذکر میشه ...

من که فکر نکنم بصورت معمولی یا Domain یا Wordgroup فرقی کنه .. چون بلاخره شبکه برقراره و سرور SQL Server رو میشناسه