PDA

View Full Version : progress bar برای باز شدن یک فرم

S_O_S1982
جمعه 30 مرداد 1388, 21:01 عصر
سلام دوستان
عذر می خوام اگه سوالم تکراریه
یه نمونه برنامه می خوام برای باز شدن فرم که از progress bar استفاده کنه ، و این progress bar هم واقعی درصد رو نشون بده

ممنون

butterfly8528
شنبه 31 مرداد 1388, 00:01 صبح
لطفا منظورتون رو واضح تر بگید .

پروگرس بار باید درصد چیو نشون بده ؟

mmssoft
شنبه 31 مرداد 1388, 00:09 صبح
این هم یک کد نمونه :

Private Sub Form_Load()
Timer1.Interval = 30
End Sub

Private Sub Timer1_Timer()
Progressbar1.Value = Progressbar1.Value + 1
Label1.Caption = Progressbar1.Value & " %"
If Progressbar1.Value = 100 Then
Unload Me
Form2.Show (vbModal)
Timer1.Enabled = False
End If
End Sub

vahid_d_0101
شنبه 31 مرداد 1388, 00:15 صبح
فکر کنم منظور دوستمون این بود که واقعا در هنگامی که درصد جلو میره یه کاری هم بکنه نه این که الکی الکی این میله پر بشه و بعد بره داخل فرم اصلی
و یه سوال دارم اصلا کلا برای چی این progress bar داخل برنامه ها میگذارن یکی خیلی خیلی فنی جواب بده

MBG73
شنبه 31 مرداد 1388, 08:35 صبح
و یه سوال دارم اصلا کلا برای چی این progress bar داخل برنامه ها میگذارن یکی خیلی خیلی فنی جواب بده

من خیلی خیلی فنی نمیتونم جواب بدم

ولی شاید این کار برای قشنگیه :متفکر: :متفکر: شایدم خوب برای اینه که کاربر بدونه برنامه داره باز میشه و هی رو آیکون برنامه کلیک نکنه که ده بیستا برنامه هم زمان باز بشه ( فکر کنم اینه دلیلش ) .

butterfly8528
شنبه 31 مرداد 1388, 16:00 عصر
یه سوال دارم اصلا کلا برای چی این progress bar داخل برنامه ها میگذارن

برای خیلی کارها مثلا نمایش روند کپی توسط برنامه . یا نمایش انجام مراحل کاری .

S_O_S1982
شنبه 31 مرداد 1388, 18:39 عصر
با تشکر از دوستان عزیز و محترم بخاطر جواب هاشون

منظوره من اینه که من می خوام یه فرم رو باز کنم که این فرم ، چون متصل به دیتابیس حدود 350 هزار رکوردی هست ، طول میکشه باز بشه ، حالا من می خوام با یه پروگرس بار نشون بدم چقد کار انجام شده و چقد مونده تا فرم لود بشه ، تو دات نت که برای اینکه دوتا پروسس رو همزمان انجام بدیم باید از background process رو شهای اون استفاده کنیم
نمی دونم تو VB6 باید از multithreding استفاده کنیم ، یا مثلا دستور doevent کارمون رو راه می ندازه یا نه

به هر حال از توجه شما عزیزان سپاسگذارم

mpmsoft
شنبه 31 مرداد 1388, 18:43 عصر
دوست عزیز کندی اجرای فرم یکی از ایرادهای نرم افزار هست و شما نباید بی تفاوت از این موضوع عبور کنید که بخواهید با گذاشتن این ابزار این ایراد رو بپوشانید

S_O_S1982
شنبه 31 مرداد 1388, 19:44 عصر
دوست عزیز کندی اجرای فرم یکی از ایرادهای نرم افزار هست و شما نباید بی تفاوت از این موضوع عبور کنید که بخواهید با گذاشتن این ابزار این ایراد رو بپوشانید

از توجه شما سپاسگذارم ،
در مرحله ی اول می خوام فعلا این کار رو انجام بدم ، بعدا با کمک شما و دوستان دیگر می رم سراغ sql tuning روشهایی برای اجرای سریعتر
در هر حال چه کند باشه چه سریع من می خوام این ابزار رو برای فرمها بزارم
بازم از توجه و راهنمایی مفیدتون تشکر می کنم

vahid_d_0101
شنبه 31 مرداد 1388, 19:58 عصر
برای خیلی کارها مثلا نمایش روند کپی توسط برنامه . یا نمایش انجام مراحل کاری .

منظورم اول فورم هست جگر نه داخل برنامه

shfans
یک شنبه 22 شهریور 1388, 19:07 عصر
من هم مثل دوستم كه سوال رو پرسيد هم چين سوالي داشتم اگه كسي سورسي داره در اين مورد به ما هم كمك كنه مرسي دوستان