PDA

View Full Version : سوال: پاک شدن Master..Xp_cmdshell -

چنگیز مهدیقلی
شنبه 31 مرداد 1388, 01:16 صبح
سلام
چند تا از شرکتهایی که براشون کار شبکه میکنم با همکاران سیستم کار میکنن، همونطور که مستحضر هستید همکاران سیستم با SQL 2000 کار میکنه. هیچ کدوم از سرورها مشکل خاصی ندارن بجز یکیشون که مال قسمت کارخانه یکی از شرکتهاست. به این صورت که هر چند وقت یکبار (مثلا یک هفته یا ده روز) چه وقتی از روی سرور یا از روی کلاینت برنامه همکاران سیستم رو اجرا میکنی پیغام زیر رو میده:

general sql error .
could not find stored procedure 'master..xp_cmdshell'
بعد یه پیغام دیگه که از عواقب خراب شدن فایل DLL بالاست و مربوط به خود همکاران سیستمه.

خود همکاران سیستم میگه این باگ SQL هست اما خیلی بندرت پیش میاد اما یک هفته، ده روز یکبار رو جوابی براش ندارن. یه توضیح که فکر کنم لازم باشه بگم اینه که بین سرور کارخانه و دفتر مرکزی Replication برقراره و Job از طرف دفتر مرکزی استارت میشه. در ضمن در هر دو طرف sa رمز داره (Blank نیست).
ضمنا" سرور فایروال و آنتی ویروس آپدیت شونده داره و هیچ ترافیک اضافی غیر از ترافیک SQL و Ping و Remote Desktop ازش رد نمیشه. و از نظر ویروسی هم پاک پاکه. (حتی یکی دو بار هاردش رو فرمت کردیم و دوباره ویندوز ریختیم و مثلا دو روز دیگه دوباره این پیغام اومده)

تو رو خدا بگید چطور میتونم از شرش خلاص بشم. چون هر چند وقت یکبار باید بخاطر این ارور به صد نفر جواب پس بدم. چیزی که اصلا بمن مربوط هم نمیشه. :گریه:
ممنون . اینم اسکرین شات . اینقدر استرس دارم که ساعت به ساعت از خونه چکش میکنم. الان ساعت 1:30 چک کردم و دیدم دوباره گند زده.:متعجب:
http://www.freeimagehosting.net/uploads/c107f98009.gif

حمیدرضاصادقیان
شنبه 31 مرداد 1388, 07:34 صبح
سلام . شما به sql profiler یک نگاهی بکنید ببینید کجا داره دستور Drop این Sp اجرا میشه و قبلش نیز چه عملیاتی داره صورت میگیره.
موفق باشید