PDA

View Full Version : سوال: ارسال کلیدهای کیبورد؟؟

ehsan-avr
شنبه 31 مرداد 1388, 01:22 صبح
با سلام به شما دوستان من با استفاده از دستور Sendkeys حروف کیبورد رو ارسال کردم ولی هر کاری کردم نتونستم دکمه هایی مانند Enter,Teb و ... رو شبیه سازی کنم. دوستان اگه میشه راهنمایی کنن.چون فکر نکنم سوال سختی باشه:اشتباه:

raha_20
شنبه 31 مرداد 1388, 02:00 صبح
دقیقا عین ارسال کلید های دیگه است ......

SendKeys.Send("{Tab}");
SendKeys.Send("{Enter}");

ehsan-avr
شنبه 31 مرداد 1388, 14:36 عصر
سلام
ممنون که جواب دادین:لبخند:
به یه مشکل دیگه برخوردم و اونم اینه که وقتی یه متن چند خطی داریم که در TextBox است و میخوایم اونو از طریق Sendkeys بفرستیم بین هر خط یه خط فاصله میفته.یعنی اگه 5 خط داریم،بین هر خط یه خط خالی قرار میگیره.

raha_20
شنبه 31 مرداد 1388, 18:23 عصر
خوب فکر کنم بشه جاهایی که یه خط اضافه میفته یه BackSpace زد .

حالا واسه کلیدهای ترکیبی باید چی کار کنیم . چطوری شبیه سازی کنیم . مثلا کلید های Alt +F4 .

هرکی میدونه کمک کنه

daniel_0247
شنبه 31 مرداد 1388, 18:43 عصر
سلام !
خوب اگر شما بخواین مثلا کلید Shift و E رو با هم فشار بدید از کد زیر استفاده کنید :

"+(EC)"
برای CTRL و AlT هم یکی است .یک نمونه دیگه هم هست که فکر نکنم به سوالت بخوره ، اما اگر خواستی می گم .

daniel_0247
شنبه 31 مرداد 1388, 18:44 عصر
راستی علامت
ALT = %
CTRL = ^
هستش!

ehsan-avr
دوشنبه 02 شهریور 1388, 23:53 عصر
خوب فکر کنم بشه جاهایی که یه خط اضافه میفته یه BackSpace زد .
هرکی میدونه کمک کنه
تو برنامه ی خودم از یه TextBox استفاده کردم و همه ی متن اونو به صورت یکجا از طریق Sendkeys میفرستم و امکان BackSpace زدن وجود نداره:عصبانی++: مگر اینکه بخوایم متن رو خط به خط بخونیم و بفرستیم که دوستان اگه در این مورد اطلاعات دارن بزارن:لبخند:

Open-Source
سه شنبه 03 شهریور 1388, 12:34 عصر
کلا این sendkey مشکل داره.

من از طریق API ها notepad رو باز میکردم وهندلش رو بدست میاورد بعد میخواستم با sendkey بهش متن ارسال کنم به مشکل بر میخوردم.
هر کاراکتری رو که ارسال میکردم چند بار ارسال میشد(تعدا ارسال هم هر دفعه نا مشخص بود).:افسرده:

ehsan-avr
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 22:34 عصر
فکر کنم همین طوری که میگین باشه.آخه این یکی مشکلم حل شد و با یه مشکل دیگه برخوردم!!
اومدم به جای Text Box از RichTextBox استفاده کردم و برنامه کاراکترهارو درست ارسال میکرد ولی اگه متن ما تمام فارسی بود،متن به صورت انگلیسی ارسال میشد و اگه چند کلمه انگلیسی هم قاطی متن میکردیم درست نمایش داده میشد:عصبانی::عصبانی::عصبانی:
دوستان آیا یه API برای این کار شما ندارین که درست و حسابی کار کنه؟