PDA

View Full Version : لود عكس ذخيره شده

Mr_Mahmoud
شنبه 31 مرداد 1388, 04:07 صبح
با سلام
من با استفاده از ديالوگ عكس آدرس يه عكس رو تو بانك اكسسم ذخيره ميكنم.اما لود كردنش تو كنترل ايميج مشكل دارم.كدي كه من استفاده ميكنم اينه:
image1.picture.loadfromfile(table1['pic']);در ضمن فيلد pic از نوع text هستش
ممنون

Felony
شنبه 31 مرداد 1388, 05:35 صبح
image1.picture.loadfromfile(Table.FieldByName('pic ').Text);

Mr_Mahmoud
شنبه 31 مرداد 1388, 05:40 صبح
:متعجب:چرا نوع فیلد Text هستش ؟ نگه دارین یک رشته بارگزاری میکنید ؟ نوع OLE Object برای همین کار هستببينيد من نميخام خود عكس رو ذخيره كنم ميخوام كاربرم هر عكسي رو خواست انتخاب كنه من براي دفعات بعدي همون عكس رو نشون بدم.من ميخام فقط ادرس عكس رو ذخيره كنم...
در مورد کدتون هم کاملا غلط هست ، تو انجمن در بارش زیاد بحث شده . ميشه شما بگيد بايد از چه كدي استفاده كنم؟

Felony
شنبه 31 مرداد 1388, 09:34 صبح
:لبخندساده:من همون موقع که جواب دادم یه بار دیگه پست شما روخوندم و فهمیدم که منظورتون رو اشتباه متوجه شدم ، همون موقع هم پستم رو اصلاح کردم .

Mr_Mahmoud
شنبه 31 مرداد 1388, 10:56 صبح
:لبخندساده:من همون موقع که جواب دادم یه بار دیگه پست شما روخوندم و فهمیدم که منظورتون رو اشتباه متوجه شدم ، همون موقع هم پستم رو اصلاح کردم .محبت كردي دوست من
ولي من هنوز مشكلم پا برجاست.دائم ارورميده.ببين من ادرس عكس رو به درستي تو يه فيلد بانكم كه اكسسه ذخيره كردم.از دفعه بعد ميخام با باز شدن فرم اون عكس رو صفخه باشه
من اون دستور قبليم و اين دستوري كه شما گفتي رو تو create form گذاشتم ولي ارور ميده

Felony
شنبه 31 مرداد 1388, 14:09 عصر
اگر میتونید برنامتون رو ضمیمه کنید ، اگر هم نه کل کد مربوط به رویداد CreateForm رو اینجا بزارید تا ببینیم مشکل از کجاست .

behnam_dr
شنبه 31 مرداد 1388, 15:09 عصر
سلام ، چرا از امکان dbimage استفاده نمیکنید . اینکارا لازم نیست.خیلی راحتتر و بهینه تره دوست عزیز کافیه شما دیتاست این عنصر رو به دیتاسورس تیبل مذکور وصل و سپس فیلد عکستون رو ارتباط بدید . اون خودش همیشه روی رکورد اول تیبل شما قرار داره و عکس همیشه مورد نمایش در dbimage هست. پیروز باشید

Mr_Mahmoud
شنبه 31 مرداد 1388, 22:01 عصر
سلام
مرسي ولي گفتم كه من كه عكس رو تو تيبل ذخيره نميكنم من فقط ادرسشو سيو ميكنم

اگر میتونید برنامتون رو ضمیمه کنید ، اگر هم نه کل کد مربوط به رویداد CreateForm رو اینجا بزارید تا ببینیم مشکل از کجاست .
ببينيدمن تو فرم با يه ديالوگ عكس رو لود ميكنم و ادرسشو ميريزم تو يه متغير از نوع استرينگ مثلا pic_path.اونو تو فيلد بانكم ذخيره ميكنم.تا اينجا درسته چون تيبل رو كه دستي باز ميكنم آدرس عكس به درستي سيو شده.بعد تو رويداد CreateForm ميخام عكس رو تو يه ايميج نشون بدم.اينو تو رويدادش مينويسم:
image1.picture.loadfromfile(table1['pic']);ولي ارور ميده:گیج:

behnam_dr
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:07 صبح
خیلی عذر میخوام با اینکه کاملا واضح تشریح کرده بودید من باز هم اشتباه برداشت کردم . کار شما کاملا درسته نباید خطایی صادر بشه اما ، اینبار این کارو مستقل از برنامه قبلی انجام بدید .این برنامه رو که ارسال کردم تست کنید . باز هم همین مشکلو دارید. اگه دارید اختلال در جای دیگه است که بحث کاملا جدایی داره... پیروز باشید

Mr_Mahmoud
یک شنبه 01 شهریور 1388, 00:32 صبح
سلام بهنام عزيز(همشهري) ;)
ممنون از لطفي كه كردي.برنامه شما كاملا درسته.اما مشكل من حل نشد.فكر كنم ارور ميده كه جاي ديگه اي تو برنامت داري از اين تيبل استفاده ميكني
به هر حال متشكرم

Felony
یک شنبه 01 شهریور 1388, 05:33 صبح
شما TableName و ... رو تو زمان طراحی مقدار دهی کردین یا با کدنویسی در رمان اجرا این کار رو انجام میدین ؟ اگر با کدنویسی انجام میدین آیا این کار رو قبل از دستور بارگزاری عکس انجام میدین ؟

K.Mohammadreza
دوشنبه 02 شهریور 1388, 18:03 عصر
با سلام من از صحبتهاي شما و دوستان متوجه منظورتان شدم و اميدوارم که برنامه زير منظورتان باشه