PDA

View Full Version : وصل كردن برنامه به بانك اطلاعاتي پسورد دار

Ali0541
یک شنبه 01 شهریور 1388, 15:25 عصر
من توي برنامم از اكسس استفاده كردم كه رمز داره
و با Adodc بهش وصل شدم حالا مي خوام بدونم در كدوم قسمت پنجره بايد رمز رو وارد كنم

پنجره = روي Adodc راست كليك و propertis

اخه من از راه propertis وصل شدم
ممنون

y.saied
یک شنبه 01 شهریور 1388, 16:09 عصر
سلام دوست عزيز
اگه يه كم وقت بذاري و جستجو كني ... ميتوني تو سايت پيداش كني ... قبلاً در موردش بحث شده

mmssoft
یک شنبه 01 شهریور 1388, 16:15 عصر
With Adodc1
.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & _
App.Path & "\data\bank.mdb;Persist Security Info=False;Jet OLEDB:Database Password=yourpass"
End With

به جای yourpass باید پسورد بانکت رو بذاری. بعد از App.Path هم مسیر بانکت هست.
موفق باشی/

click.1387
یک شنبه 01 شهریور 1388, 16:32 عصر
سلام دوستان
می دونم با پرسیدن این سوالم اکثر دوستان و کابران گرامی در سایت قراره که در جوابیه بنویسند که " جستجو کنید در سایت هست "و یا اینکه قبلا بحث شده خب شما درست می گید من هم خیلی دیدم که بحث شده ولی جوابی که سوال شده بوده کسی نداده و یا اینکه اون پست ها نتیجه نداشته
مثلا من چند وقته که می خوام در برنامم از هر دو کنترل adodc و data استفاده کنم روش اتصال به بانک با روش adodc و کد نویسی اون رو بلدم ولی در مورد کنترل data کسی حرفی نمی زنه خب ببینید من می خوام از کنترل dsbgrid استفاده کنم شما دوستان خوب می دونید که کنترل dbgrid با adodc سازگاری نداره و اصلا اجازه نمی ده که این دو کنترل رو با هم ست کنیم حالا می خوام در برنامم برای ذخیره سازی و جستجو ..... اینا از adodc استفاده کنم ولی از Dbgrid استفاده کنم حالا شما دوستان بیاین و این پست رو کامل کنید . پیشاپیش دستتون رو می بوسم .

Ali0541
یک شنبه 01 شهریور 1388, 19:13 عصر
از دوست عزيزم click.1387 تشكر مي كنم چون حرف دل منو زد.
منم جستجو كردم اما پست ها نتيجه نداشت.
تازه روش وصل شدن من به بانك اطلاعاتي از روش ديگه اي . من مي خوام بدونم كه توي روش من چطور بايد به بانك اطلاعاتي رمز دار متصل شد.
روش من = روي ADodc راست كليك گزينه Adodc properties داخل پنجره باز شده تب General گزينه Build و....
من مي خوام بدونم توي اين روش كدوم قسمت بايد پسورد رو وارد كنم.
يك قسمت داره اما نمي دونم توي User Name بايد چي بنويسم.

vahidm
یک شنبه 01 شهریور 1388, 20:59 عصر
سلام
شما باید در آخر رشته ای که در قسمت کانکشن استرینگ قسمت زیر رو اضافه کنید
;Jet OLEDB:Database Password=20
فکر کنم روشی که شما گفتید مسیر بانک ثابته

Max Payne
دوشنبه 02 شهریور 1388, 02:21 صبح
برو تو قسمت All، يوزر و پسورد نمي خواد وارد كني و اينو ببين Jet OLEDB:Database Password پسوردت رو وارد كن و بعد بزن Test Connection

Ali0541
دوشنبه 02 شهریور 1388, 11:36 صبح
بابا دمت گرم خيلي با حالي خيلي خيلي خيلي مرسي :کف::کف::کف::لبخند::لبخند::لبخ د:
مشكلم بر طرف شد:متعجب::متعجب::متعجب:

click.1387
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 00:40 صبح
سلام
دوستان توجه داشته باشید که این پست هم مانند پست های دیگه بی نتیجه موند .
خب من مشکلی به عنوان این موضوع دارم وقتی می بینم کسی جوابی نمی ده مجبورم از اول پست رو ایجاد کنم و بعد از ایجاد مشکلات خاص خودش پیش میاد .
ببینید من سوالم رو مجددا تکرار می کنم و از همه دوستانی که در این زمینه تجربه دارند تقاضا می کنم که کمک کنند تا هم مشکل من حل بشه و مشکل تمام کاربران دیگه .
همانطور که شما دوستان در جریان کار هستید در وی بی نمیشه کنترل Adodc رو با کنترل Dbgrid ارتباط داد در اصل ما فقط می تونیم کنترل Adodc رو به Datagrid متصل کنیم و کنترل Data رو به Dbgrid خب تا اینجا همه متوجه شدید
حالا من می خوام توسط کنترل Data بانکم رو در مسیری که برنامه نصب شده و بانکم هم دارای یک پسورد هست باز کنم
نکته : من این کار رو بلدم با استفاده از کنترل Adodc انجام بدم و حتی وصل DataGrid هم می کنم پس نیاز نیست دوستان این روش رو به من بگن چون بلدم
حالا من یک نمونه برنامه می خوام که بتونم با کنترل data به بانک وصل بشم و اطلاعات رو در Dbgrid نشون بدم .
علت تاکید زیاد بر استفاده کنترل Data اینه که کنترل Dbgrid قابلیت این داره که هدرها رو وسط ستون قرار بدیم و اینکه Dbgrid جلوه قشنگتری در برنامه نسبت به DataGrid داره .
پیشاپیش دست شما دوستان رو می بوسم و خواهشمندم که با به نتیجه رسوندن این پست کمکی به دوستان برنامه نویس بکنید

a_mohammadi_m
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 11:22 صبح
با سلام
من الان Vb6 دم دستم نيست كه دقيقا امتحان كنم بعد بگم
ولي اين كد ها رو يك تستي بكن ( توجه كن كه براي باز كردن ديتا بيس از شيء DbEngine استفاده شده كه DataControl هم در پشت صحنه همين كار رو ميكنه البته براي خود اون هم بايد توي Properties بايد چيز مشابهي باشه ، الان يادم نيست)

Public DbPass As String 'Stores Database Password
Public DbFileName As String 'Stores Database FileName
Public rsName As String 'Stores Table Name
Public Db As Database
Public rs As Recordset
Public DbOpen As Boolean
Public RecOpen As Boolean
Public RecrdPos As Integer 'Indicates Current Record
Public RecNum As Integer 'Stores Total #Records
Public FldNum As Integer 'Stores Total #Fields
Public FldData As Variant 'Stores Field Data
Public CurrFldName As String 'Stores Field Name
Public CurrFld As Integer 'Indicates Current Field
Public Sub OpenDbase()
'On Error GoTo errH:
Set Db = OpenDatabase(DbFileName, False, False, ";pwd=" & DbPass)
DbOpen = True
Exit Sub
'errH:
'MsgBox err.Description, vbCritical, "Open Database."
'DbOpen = False
'frmMain.Show
'err.Clear
End Sub
Public Sub RsOpen()
On Error GoTo errHandler:
Set rs = Db.OpenRecordset(rsName, dbOpenTable)
RecOpen = True
RecNum = rs.RecordCount
FldNum = rs.Fields.Count - 1
If Not rs.RecordCount = 0 Then
RecrdPos = 1
Else
RecrdPos = 0
End If
CurrFld = 0
Exit Sub
errHandler:
err.Clear