PDA

View Full Version : سوال: چگونگی استفاده ازچندین پروژه در یکSoliution

a3mooneabi22
یک شنبه 01 شهریور 1388, 16:34 عصر
سلام دوستان

وقتی که درSolution یک پروژه چندین پروژه دیگراضافه میکنیم چگونه ازدرون یکی ازآنها می توانیم به سایر پروژه هادسترسی داشته باشیم؟

امیدوارم سوالم رادرست مطرح کرده باشم:لبخندساده:

samirdev
یک شنبه 01 شهریور 1388, 19:31 عصر
خوب شما دو پروژه کاملا مجزا دارید که هیچ ربطی هم به یکدیگر ندارند . نباید بتوان به دیگری دسترسی داشت . اما اگر یکی را Refrence دیگری قرار دهیم می توان از کلاس های دیگری استفاده کرد . برای این کار روی پروژه ی اصلی رایت کلیک کنید و گزینه Add Refrence را بزنید و در پنجره باز شده وارد سربرگ Project شده و پروژه دیگری را انتخاب کنید.

Sajjad.Aghapour
یک شنبه 01 شهریور 1388, 19:33 عصر
در قسمت Reference های اون پروژه ،پروژه هایی که می خواین تو اون پروژه استفاده کنید Add کنید...

a3mooneabi22
یک شنبه 01 شهریور 1388, 23:04 عصر
باتشکرفراوان ازدوستانی که راهنمایی کرده اند
وفتی که پروژه دوم را بعنوانreference به پروژه اول اضافه میکنم بایدستورزیربا پروژه دوم ارتباط برقرارکنم؟

WindowsFormsApplication2.Form1

اگرجوابتان بله است،دو سوال دیگرمطرح میشود
1-چگونه میتوانم یک متغیرراازپروژه اول به پروؤه دوم ارسال کنم ؟
2- چگونه میتوانم به کنترلهای روی یک فرم ازپروژه دوم دسترسی داشته باشم؟
اگرجوابتان خیر است،بایدبپرسم که چگونه میتوانم به جواب دوسوال فوق برسم؟

alireza_tavakol
دوشنبه 02 شهریور 1388, 02:42 صبح
همون طوری که گفتید

WindowsFormsApplication2.Form1
به اعضای پروژه دسترسی پیدا میکنید به شرطی که سطح دسترسی هر کلاس public تعرف شده باشه یعنی اگه سطح دسترسی قید نشده باشه به صورت پیش فرض internal در نظر گرفته میشه و امکان دسترسی به اون کلاس وجود نداره

a3mooneabi22
دوشنبه 02 شهریور 1388, 10:23 صبح
کد رابراتون گذاشته ام-اگرامکانش هست بگوئید برای یافتن جواب دوسوال زیردقیقابایدکدام کلاسها را PUBLIC کنم وچه مراحل دیگری راانجام دهم.یااینکه فایل راتغییردهید وبفرستید
1-چگونه میتوانم یک متغیرراازپروژه اول به پروژه دوم ارسال کنم ؟
2- چگونه میتوانم به کنترلهای روی یک فرم ازپروژه دوم دسترسی داشته باشم؟
(ببخشیدکه مبتدی هستم)

alireza_tavakol
دوشنبه 02 شهریور 1388, 13:00 عصر
چون کد ها گویا هستند نیاز به توضیح نبود

توی پروژه 3 یک دکمه گذاشتم با یک تکس باکس وقتی روی دکمه کلیک بکنی text دکمه پروژه 1 رو توی جعبه متن نشون میده و بعد رویداد کلیک button پروژه 1 صدا زده میشه

a3mooneabi22
دوشنبه 02 شهریور 1388, 14:15 عصر
فکرکنم منظورم را اشتباه متوجه شده اید
شایدم من بد عنوان کرده ام
بذارید اینجوری بگم : در پروژه1 چندین دکمه روی فرم وجوددارد.وقتی که روی هرکدام ازآنهاکلیک شدباید به پروژه2 برود و درآنجا اسم دکمه کلیک شده رابه کاربر نشان بدهیم
حالا مشکل اینجاست که برای اینکه بتوانیم ازپروژه1به پروژه2 برویم بایدپروژه2 را به پروژه1 اضافه کنیم-تااینجامشکلی نیست-وقتی که به پروژه2 واردشدیم برای اینکه بتوانیم به اسم دکمه کلیک شده درپروژه1 دسترسی داشته یاشیم باید پروژه1 رابه پروژه2 اضافه کنیم ، که اینجاچون حلقه وابستگی ایجادمیشودویژوال استودیو اجازه این اتصال را نمیدهد
حال به نظرشمابایدچکارکنم تا بتوانم مشکلم راحل کنم؟

alireza_tavakol
دوشنبه 02 شهریور 1388, 15:06 عصر
شما می توانی موقع show کردن فرمی که مال پروژه دوم است پارامتری ارسال کنی

این کار توسط overrride کردن متد show امکان پذیره

a3mooneabi22
دوشنبه 02 شهریور 1388, 16:05 عصر
دوست گرامی
چگونه متدshow راoverride کنم؟
میشه بگیددقیقاچکارکنم وچه کدی بنویسم؟
ببخشیدکه زیادی مبتدی هستم!

alireza_tavakol
سه شنبه 03 شهریور 1388, 03:45 صبح