PDA

View Full Version : سوال: طراحی سیستم مرخصی کارکنان شهرداری

behzadafshar
دوشنبه 02 شهریور 1388, 00:21 صبح
سلام دوستان
من میخوام یه سیستم مرخصی برای کارکنان شهرداری طراحی کنم چون تازه کارم خواستم از اساتید فن درخواست کنم اصول کار رو بگن و راهنماییم کنن پیشاپیش از کمکتون سپاسگزارم
مرخصی ها دو نوعند کارمندی که 30 روز در سال مرخصی استحقاقی دارند و کارگری که 26 روز درسال
مرخصی ها هم همانطوری که اطلاع دارین استحقاقی استعلاجی و بدون حقوق هستش

behzadafshar
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 17:48 عصر
سلام دوستان
برای طراحی این سیستم من این تحلیل رو انجام دادم اگه مشکلی داره لطفا راهنمایی کنید
کسانی که در این سیستم درگیر هستند عبارتند از :

1-درخواست کننده مرخصی(همان کارمند یا کارگران شهرداری):
که درخواست مرخصی را اعم از ساعتی و بیش از یک روز را به مسئول مرخصی تحویل می دهد

2-مسئول مرخصی :
با توجه به میزان مرخصی های باقیمانده در صورت واجد شرایط بودن مرخصی راصادر میکند
همچنین مسئول مرخصی وظایف زیر را بر عهده دارد

تعریف پرسنل
اعمال تغییرات(حذف و اصلاح مشخصات کارکنان)
گزارش گیری
پشتیبان گیری
ثبت مرخصی
ثبت ماموریت

همچنین ماموریت های اداری نیز باید در این سیستم ثبت شوند که انجام این امور هم توسط همان مسئول انجام می پذیرد.کارهایی هم که برای ثبت ماموریت انجام می شود شبیه به ثبت مرخصی است(با کمی تفاوت مثلا محل ماموریت ، واحد اعزام کننده و.. نیز ثبت می شود)
لطفا بفرمایید این تحلیل رو (اگه اسمش تحلیل باشه) درست انجام دادم یا نه؟و برای قدم بعدی طراحی کلاس ها و مدل داده هست چه کار باید بکنم؟
با تشکر

Elham_gh
شنبه 14 شهریور 1388, 12:59 عصر
مرخصي ها به نوع استخدام وابسته اند:
1-كارمندي

1-1-رسمي
1-2-قراردادي
1-2-
2-كارگري
2-1-تمام وقت
2-2-پاره وقت
2-2-1-فصلي
........

پارامترهاي محاسباتي به نوع استخدام وابسته است.هر نوع استخدامي هم انواع مرخصي خودش را دارد.مثلا مرخصي آموزشي اين ممكن است فقط براي كارمندهاي رسمي باشد.

بعضي از مرخصي نياز به صدور حكم دارند.
بعضي از مرخصي ها به نوع ديگري تبديل مي شود. مثلا در شهرداري ماهانه تا 7 ساعت مرخصي شامل بخشودگي است و از اون بالاتر هر 7 ساعت يك روز مرخصي روزانه محسوب مي شود.

براي بعضي استخدامها ذخيره مرخصي به سال بعد مي رود.براي بعضي با يك سقف مشخص مي رود و براي بعضي قابل انتقال نيست.

سيستم مرخصي شهرداري پيچيده تر از اوني كه در يك يا چند پاسخ بشه همه Business rule هاي اون رو اينجا آورد.

خود من سيستم مرخصي كل شهرداري تهران رو نوشتم و در حال حاضرم مشغول به كاره.اگر براي تمرين مي خواي اينكارو بكني پيشنهاد مي كنم سيستم مرخصي يم شركت كوچيك رو براي شروع پياده كني.