PDA

View Full Version : توابع یک dll

happy65_sh
دوشنبه 02 شهریور 1388, 12:24 عصر
سلام
دوستای عزیز چطوری میشه اسم توابع یک dll رابیرون کشید

اَرژنگ
دوشنبه 02 شهریور 1388, 12:34 عصر
سلام
دوستای عزیز چطوری میشه اسم توابع یک dll رابیرون کشید

اگر از دی‌ال‌ال منظورتان (دات‌نت) اسمبلی است، تمام متدهایه پابلیکش قابل استفاده هستند.
اگر هم منظورتان دی‌ال‌ال کلاسیک که با وین۳۲ نوشته شده، با استفاده از اینتراوپرابیلیتی.

در دات نت اسمه معمول دی‌ال‌ال نیست، بهش اسمبلی میگند (اگر چه پسوند فایل دی‌ال‌ال هست). البته کسانی که از برنامه نویسی قدیمی میان و بعدا به دات‌نت روی آوردن از واژه‌هایه قدیمی که بهش عادت دارند استفاده میکنند.

hozouri
دوشنبه 02 شهریور 1388, 12:35 عصر
از منوی View گزینه ObjectBrowser را انتخاب کن ... البته اون dll را در قسمت Refrence اضافه کن ...

happy65_sh
دوشنبه 02 شهریور 1388, 13:13 عصر
با تشکر از راهنمایی دوستان عزیز
ببینید من یک dll را از ()DLLImport اضافه کردم نه از طریق رفرنس هام
dll در واقع متعلق به یک دستگاه هست نیاز دارم اطلاعات را از دستگاه بخونم مطمئن هستم تابعی برای این کار در dll تعبیه شده است اما از اون تابع آگاهی ندارم می خواستم بدونم راهی هست بفهمم اون تابع چی هست ؟آیا پارامتر ورودی داره یا نه؟ نوع بازگشتی آن از چه نوع هست؟و.....؟؟؟؟

SMRAH1
دوشنبه 02 شهریور 1388, 13:28 عصر
سلام

dll تحت win32 انواع دارند (انواع مربوط نوع فراخوان).برنامه های EXEscope و DEPENDS (که دومی رایگان است و می تونی از اینجا (http://www.dependencywalker.com/)بگیری) می توانند توابع (نام آنها) را نشان دهند.ولی بسته به نوع فراخوانی آنها،می توان پارامتر ها و مقدار بازگشتی را دید یا نه.این نکته فراتر از زبان برنامه نویسی است و نباید با زبان برنامه نویسی اشتباه گرفت.برای نمونه اگر تابع به شکل EXPORT C باشد شما نمی توانید پارامتر ها را ببینید ولی

EXPORT C++
پارامتر ها را نشان می دهد.در DEPENDS کنار نام تابع نوع فراخوان آن را نمایش می دهد.

برای کسب اطلاعات در مورد dll مورد نظر بهتر است از اینترنت کمک بگیری.

موفق باشید