PDA

View Full Version : refresh

1485159
دوشنبه 02 شهریور 1388, 18:49 عصر
این پروسیجر چی کار میکنه؟(آیا درست گفتم که پروسیجر؟)
مثلا : image1.refresh
چه موقع باید از این دستور استفاده کنیم؟

tdkhakpur
دوشنبه 02 شهریور 1388, 21:49 عصر
این پروسیجر چی کار میکنه؟(آیا درست گفتم که پروسیجر؟)
مثلا : image1.refresh
چه موقع باید از این دستور استفاده کنیم؟
خوب پروسیجر اصولا در داخل دلفی به معنی تابعی هست که چیزی را بر نمیگرداند ولی از لحاظ عملی انجام یک سری کار ها تحت یک نام با پارامتر های متفاوت معنی میدهد ولی در مورد پروسیجرها و توابع یک کلاس بهتر است از نام متد استفاده کنید.
ولی در مورد refresh باید عرض کنم این متد از از یک کلاس به کلاس دیگر شاید متفاوت باشد.
مثلا برای یک فرم این متد باعث میشود که محتوای فرم نواقص خود را بروز کند مثلا عمل repaint را دوباره انجام میدهد.ولی از لحاظ کار و معنا در حالت کلی به مفهوم دوباره سازی و نوسازی نواقص های موجود به کار میرود.
برای مثال شما یک پیکسل داخل زمینه فرمتان رسم کنید و بعد از این کار متد refresh را اجرا کنید متوجه خواهید شد که پیکسل شما از روی صفحه ناپدید میشود.

1485159
دوشنبه 02 شهریور 1388, 22:19 عصر
برای مثال شما یک پیکسل داخل زمینه فرمتان رسم کنید و بعد از این کار متد refresh را اجرا کنید متوجه خواهید شد که پیکسل شما از روی صفحه ناپدید میشود.
اتفاقا عکس همین برای من صادقه !!!
امروز من یه قسمتی از تصویر رو تغییر دادم دیدم دیده نمیشه بعد با اضاف کردن این متد ( درست گفتم متد؟) دییده شد.

tdkhakpur
دوشنبه 02 شهریور 1388, 22:24 عصر
اتفاقا عکس همین برای من صادقه !!!
امروز من یه قسمتی از تصویر رو تغییر دادم دیدم دیده نمیشه بعد با اضاف کردن این متد ( درست گفتم متد؟) دییده شد.
منظورم در داخل پاسخ بالا از ناپدید شدن این است که فرم اصلی باز سازی میشود نه اینکه فقط عمل پاک شدن انجام میشه تا پیکسل ترسیم شده دیده نشود!!!!!!

1485159
دوشنبه 02 شهریور 1388, 22:36 عصر
ببینید من 2 تا عکس دارم میام یه قسمتی از عکس اول رو توی عکس دوم کپی میکنم حالا باید عکس سوم (حاصل عکس اول و دوم) نشون داده بشه که همیشه هم اینجوری میشه ولی امروز اینجوری نبود هر کاری کردم نشون نمیداد که اومد عکس سوم (حاصل عکس اول و دوم) رو رفرش کردم و نشون داد....

Felony
سه شنبه 03 شهریور 1388, 07:57 صبح
متد Refrsh تغییراتی که روی یک شئ انجام شده رو به روز میکنه و باعث میشه بعضی تغییرات که به طور عادی دیده نمیشه به نمایش در بیان .

و در مورد رسم شکل هم آیا برای رسم در شئ Image از HDC استفاده کردید ؟

1485159
سه شنبه 03 شهریور 1388, 13:26 عصر
و در مورد رسم شکل هم آیا برای رسم در شئ Image از HDC استفاده کردید ؟
از api (درست گفتم؟) bitblt