PDA

View Full Version : تغییر رنگ تعدادی از فیلدها

zehs_sha
سه شنبه 11 اسفند 1383, 09:46 صبح
سلام دوستان :mrgreen:
من می خواهم در گزارشم تعدادی از فیلدها را تغییر دهم مثلا اگر مقدار فیلد از 10 کمتر بود با رنگ قرمز و یا اگر بین 15 تا 20 بود با رنگ سبز یا اینکه بتوانم فونت آن را تغییر بدهم . :sunglass:

محمد رضاپور
سه شنبه 11 اسفند 1383, 15:02 عصر
با سلام

شما می تونید از کدهای مشابه کدهای زیر در کدهای فرم Design گزارشتون استفاده کنید.

Private Sub DetailSection1_Format(ByVal pFormattingInfo As Object
If Text1.Value = 1 Then
Text1.TextColor = &H0
Else
Text1.TextColor = &H52
End If
End Sub

موفق باشید.

zehs_sha
سه شنبه 11 اسفند 1383, 16:14 عصر
آیا امکانش هست بیشتر توضیح دهید.

setarehman
چهارشنبه 12 اسفند 1383, 21:29 عصر
شما شرط رو قید میکنید بعد در صورت درست بودن شرط خاصیت textcolor اون رو رنگی که میخواید قرار بدید

zehs_sha
پنج شنبه 13 اسفند 1383, 09:35 صبح
شرط را در کجا قید می کنم :wink:

vbadvanced
پنج شنبه 13 اسفند 1383, 11:19 صبح
راه خیلی ساده تری هم بدون حتی یک خط کد هست
شما اگه روی فیلدتون راست کلیک کلیک کنید. یک گزینه بنام Conditional Formatting می بینی. کار باهش هم خیلی ساده هست. مثلا میتونی تعیین کنی اگه مقدار این فیلد بیشتر از 10 بود رنگش قرمز بشه یا اگه بیشتر از 20 بود با فونت نازنین چاپ بشه و ....

setarehman
پنج شنبه 13 اسفند 1383, 21:05 عصر
من نمیدونم دوستمون vbadvanced از چه نسخه ای استفاده میکنن که این گزینه رو دارن ولی تو نسخه 9.2 وقتی روی فیلد راست کلیک میکنید عنوانی highlighting Expert رو دارین که میتونید با انتخاب فیلد مورد نظر و نوع عملیاتی که میخواید انجام بشه مثلا مقدار فیلد کوچکتر یا بزرگتر و یا مساوی .... انتخاب و بعد معین کنید که فیلد به چه رنگی نشون داده بشه و یا background اون چی باشه و یا نحوه نوشتن اون به چه شکل تغییر بکنه

vbadvanced
شنبه 15 اسفند 1383, 03:39 صبح
ممنونم از اینکه گوشزد کردید. من این عبارتو با یه برنامه دیگه قاتی کردم. واقعا معذرت میخوام.