PDA

View Full Version : سوال: کْند بودن یرنامه ویندوز

Modir_net
سه شنبه 03 شهریور 1388, 16:00 عصر
با سلام و خسته نباشید
برنامه ای با CSharp نوشته ام که توش از تصاویر مختلف از انواع فرمتها استفاده کرده ام (مثلاً در هر فرم بیش از 15 عکس بزرگ و کوچک با Trasparent). در هنگام باز شدن فرم ها (از یک فرم به فزم دیگه با ShowDialog جابجا می شم!) عکس ها به کْندی باز (Load) می شن.
اول عکس ها تو Resource برنامه بود! بعد تصاویر در کنار برنامه اجرایی قرار دادم. اما باز هم کْند لود میشه.
لطفا اگر روشی برای جابجا شدن با افکت بین فرم های برنامه دارید. راهنمایی کنید.
لطفا راهنمایی فرمایید.
با تشکر

sd.CSharpProgrammer
سه شنبه 03 شهریور 1388, 23:08 عصر
دوست عزيز من هم درد شما رو دارم!!! چندين بار برنامه هاي جالبي به ذهنم رسيد كه ظاهر بسيار زيبايي داشتند. و همونطور كه شما ميگي تو برنامه ها از عكس زياد استفاده ميكردم (اون هم بصورت transparent). ولي چون سرعت برنامه و سرعت لود شدن عكس ها خيلي كند بود برنامه رو ادامه ندادم.

Amir Oveisi
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 02:35 صبح
خوب این کار تو win app یک مقدار سخت خواهد بود و حتی با رعایت کردن همه موارد بهینه بودن کد، باز هم این مشکل وجود داره معمولا. بنده پیشنهاد می کنم اگر نیاز به برنامه با ظاهری زیبا دارین حتما از WPF استفاده کنید.

موفق باشید

Reza_Yarahmadi
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 12:04 عصر
واسه اینطور مواقع میشه یه کار خطرناک هم انجام داد!! میشه PriorityClass پردازه جاری رو برابر RealTime قرار داد. اینطوری تا زمانی که برنامه شما کارهاشو انجام نداده CPU ازش گرفته نمیشه. خطرش هم به این خاطره که اگه توی برنامه به هر دلیلی به حلقه بینهایت برخورد کنه سیستم هنگ میکنه و تنها چاره برای خلاصی دکمه Restart است.
واسه بهتر شدن کار میشه توی اولین خط رویداد لود ، PriorityClass رو برابر RealTime گذاشت و بعد از فعال شدن فرم ، مقدارش رو Normal و یا High برگردوند.
Process.GetCurrentProcess().PriorityClass = ProcessPriorityClass.RealTime;