PDA

View Full Version : سوال در مورد حساسیت به حروف کوچک و بزرگ

Jean Reno
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 12:00 عصر
با سلام
من یک Textbox دارم که به عنوان رمز ورود به فرم اصلی ازش استفاده می کنم
اطلاعات رمز رو از بانک می گیره و درست کار می کنه اما می خوام نسبت به حروف کوچک و بزرگی که توی بانک وجود داره حساسیت نشان بده و صحت رمز وارد شده توسط کاربر رو نسبت به حروف کوچک و بزرگ بررسی کنه ؟
در حقیقت می خوام حالت Case sensitive فعال باشه

raha_20
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 12:33 عصر
دوست خوب

این کار برای شما انجام میشه . و اطلاعات برحسب حروفشان در پایگاه داده ذخیره میشوند و شما وقتی اطلاعاتی را میخونید و مقایسه میکیند C# نسبت به حروف کوچک و بزرگ حساسیت نشان میده

maysam1984
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 12:33 عصر
سلام.
لطفا محیط توسعه و دیتابیس مورد نظر رو بگید که چی هست؟

Jean Reno
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 21:29 عصر
سلام.
لطفا محیط توسعه و دیتابیس مورد نظر رو بگید که چی هست؟

من یه فرم نام کاربری و رمز ورود دارم که بانکش Sql server است
با استفاده از DataReader صحت ورود رو تعیین می کنم در صورتی که نام کاربری و رمز ورود درست باشه پیغام صحت و در غیر این صورت پیغام عدم صحت نام کاربری و رمز رو می ده

اما می خوام اگه رمزی که وجود داره ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ بود دقیقا کاربر همان کاراکتر ها را با توجه به حروف کوچک و بزرگی که در بانک داده وارد کند تا صحت نام کاربری و رمز عبور تایید شود

Mohsen229266
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 21:57 عصر
من یه فرم نام کاربری و رمز ورود دارم که بانکش Sql server است
با استفاده از DataReader صحت ورود رو تعیین می کنم در صورتی که نام کاربری و رمز ورود درست باشه پیغام صحت و در غیر این صورت پیغام عدم صحت نام کاربری و رمز رو می ده

اما می خوام اگه رمزی که وجود داره ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ بود دقیقا کاربر همان کاراکتر ها را با توجه به حروف کوچک و بزرگی که در بانک داده وارد کند تا صحت نام کاربری و رمز عبور تایید شود

با سلام همون طوری که دوستمون جناب raha_20 گفتند موقع چک کردن ورودی با پسورد شما بین حروف کوچیک و بزرگ تفاوت هست
به صورت مثال شما اگه پسورد درون dbتون ali باشه و کاربر Ali وارد کنه اونوقت این دو مقدار با هم accordance ندارن

Jean Reno
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 23:04 عصر
با سلام همون طوری که دوستمون جناب raha_20 گفتند موقع چک کردن ورودی با پسورد شما بین حروف کوچیک و بزرگ تفاوت هست
به صورت مثال شما اگه پسورد درون dbتون ali باشه و کاربر Ali وارد کنه اونوقت این دو مقدار با هم accordance ندارن

اما متاسفانه برای من این طور نبوده و با اینکه رمز را در بانکم با حروف بزرگ وارد کرده ام با این حال بر روی فرمم با وارد کردن رمز عبور بصورت حروف کوچک و یا ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ باز اجازه دسترسی صادر می شود و رمز را تایید می کند

alireza_s_84
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 23:27 عصر
برای مقایسه بین حروف کوچک و بزرگ اینطوری عمل کنید
کد #C

string InputPassword = txtPassword.text;
string SavedPassword = dbPassword;
if (string.Compare(InputPassword, SavedPassword, false) == 0)
{
return true;
}

shahab_ss
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 23:29 عصر
بجای اینکه از اوپراتور == برای مقایسه استفاده کنید میتونید مثلاً از RegularExpression استفاده کنید:

Regex.IsMatch(content, pattern)

و یا اینکه از متد زیر :

String.Contains(itemToSearch)

هردوی اینها CaseSensitive هستند که البته مورد دوم وجود رشته رو برسی میکنه نه برابر بودن اونها رو.