PDA

View Full Version : سوال: نحوه محاسبه نفرات معدل بالا

esafb52
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 13:12 عصر
با سلام
من دریک فرم میخواهم که دکمه ای قرار بدهم که با کلیک بروی آن گزارشی از نفرات برتر بر حسب چند فیلدکه معدل برای ملاک برتری و پایه وماه و نام نام خانوادگی برای تفکیک نفرات استفاده شود و ازنفر اول تا سوم هر پایه را بر حسب معدل مشخص کند حال باید این گزارش را چگونه طراحی کنم
ممنون

maleki
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 08:27 صبح
با سلام
من دریک فرم میخواهم که دکمه ای قرار بدهم که با کلیک بروی آن گزارشی از نفرات برتر بر حسب چند فیلدکه معدل برای ملاک برتری و پایه وماه و نام نام خانوادگی برای تفکیک نفرات استفاده شود و ازنفر اول تا سوم هر پایه را بر حسب معدل مشخص کند حال باید این گزارش را چگونه طراحی کنم
ممنون

سلام دوست من
اشكال كار شما در طراحي جدول ميباشد،اصول حاكم در طراحي جدول ميگويد بايد هر فيلد فقط و فقط يك نوع خاص از اطلاعات را نگهداري كند يعني چون رياضي،علوم و... همگي از نوع درس ميباشند شما بايد فيلدي درست كنيد مثلا بنام Dars و در هنگام ورود اطلاعات در اين فيلد نام درس را تايپ كنيد و در فيلد ديگر مثلا بنام Nomre نمره را تايپ نمائيد بدين روش شما براحتي با استفاده از Query ها بسادگي ميتوانيد دانش آموزان برتر را بر اساس يك يا چند درس بيابيد.
موفق باشيد

amir4_1363
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 09:40 صبح
سلام دوست من
اشكال كار شما در طراحي جدول ميباشد،اصول حاكم در طراحي جدول ميگويد بايد هر فيلد فقط و فقط يك نوع خاص از اطلاعات را نگهداري كند يعني چون رياضي،علوم و... همگي از نوع درس ميباشند شما بايد فيلدي درست كنيد مثلا بنام Dars و در هنگام ورود اطلاعات در اين فيلد نام درس را تايپ كنيد و در فيلد ديگر مثلا بنام Nomre نمره را تايپ نمائيد بدين روش شما براحتي با استفاده از Query ها بسادگي ميتوانيد دانش آموزان برتر را بر اساس يك يا چند درس بيابيد.
موفق باشيد

این چیزایی که دوستمون گفتند خیلی مهمه منتها من طبق اون چیزی که خودت خواستی یعنی یک چیز ساده است به نظر من برات اصلاح کردم

مهدی قربانی
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 09:40 صبح
سلام
ضمن تائيد نظر جناب maleki نمونه حاضر بر اساس طراحي خودتون تكميل شده .

esafb52
شنبه 07 شهریور 1388, 00:16 صبح
با سلام به همه اساتید سایت خصوصا استاد قربانی
من بروی فرم دکمه ای رو میخواهم که با انتخاب از جانب کاربر، نفرات برتر(3نفر در هر پایه در هر ماه) که از لحاظ معدل بالاترین نمره ها را کسب کرده اند را به صورت یک برگه 4A چاپ کند البته قبلا استاد قربانی توضیحی همراه با یک نمونه ارائه کردند که از ایشان هم تشکر میکنیم اما من نتوانستم کدها را برای این نمونه استفاده نمایم و ضمنا من در این نمونه ای رو که الان آپ کردم کمی با نمونه قبلی تفاوت دارد همچنین در نمونه قبلی مشکلی وجود داشت که کادر معدل به گزارش اضاقه نمیشد البته دوستان در این سایت قبلا این مشکل را حل کردند اما روش آن را توضیح ندادند که اگر توضیحی نگاشته شود ممنون میشوم که چگونه این کار انجام میشود

مهدی قربانی
شنبه 07 شهریور 1388, 07:13 صبح
سلام
در نمونه تقديمي بنده براي نمايش سه نفر برتر بواسطه كدهاي نوشته شده اول اين سه نفر استخراج و بعد در مرحله بعدي در داخل جدولي بنام Tbl_Record ميشدند و در اصل سورس گزارش هم به اين جدول باند شده بود .
لازم به ذكره كه دو كد SQL‌ در كدنويسي داشتيم كه كار اولي استخراج سه نفر برتر و كار دومي حذف ركوردهاي قبلي و موجود در جدول Tbl_Record‌ بود ضمناً بروزرساني جدول هم بواسطه ركوردست و حلقه انجام ميشد .

esafb52
شنبه 07 شهریور 1388, 14:39 عصر
با تشکر از استاد قربانی عزیز
اما من الان اگر بخواهم در در هرپایه نفر3(بر اساس هر ماه) رو باین کدها در آن جدول ذخیره و چاپ کنم باید چگونه این کار انجام شود و چه قسمت از کدها را تغییر بدهم
با تشکر

مهدی قربانی
شنبه 07 شهریور 1388, 14:55 عصر
سلام
براي اينكه دچار مشكل نشيد پيشنهاد مي كنم نمونه تون رو مطابق خواسته ذهني ( شامل رده بندي 3 نفر هر پايه ) كامل كنيد تا بهتر امكان راهنمايي و پياده سازي روش فراهم بشه .