PDA

View Full Version : پیدا کردن هندل ترد

1485159
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 14:34 عصر
چطوری میشه هندل یه ترد رو به دست آورد و اونو بست؟
و یه سوال دیگه هم اینه که آیا تایمر ها در اصل یک ترد جدا از برنامه هستند؟
ممنون.

tdkhakpur
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 16:33 عصر
و یه سوال دیگه هم اینه که آیا تایمر ها در اصل یک ترد جدا از برنامه هستند؟
ممنون.
برای بند اول اینجا مشکل استفاده از thread ! این روش چه مشکلی داره و چطور درست می شه !؟ (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=171139) را دنبال کنید.
ولی در مورد بند دوم سوال شم تایمر یک thread نیست بکله یک اینتراپت به تابعی از برنامه شماست.

vcldeveloper
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 19:38 عصر
چه Threadایی؟ مربوط به برنامه خودتون یا یک Process دیگه؟

آیا تایمر ها در اصل یک ترد جدا از برنامه هستند؟
تایمرهای مختلفی وجود دارند، کدومشون منظور شما ست؟ اگر منظور TTimer دلفی هست، خیر، فقط یک پیام سیستمی هست که در زمان های مشخص شده به پنجره مربوطه ارسال میشه.

1485159
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 20:27 عصر
چه Threadایی؟ مربوط به برنامه خودتون یا یک Process دیگه؟

هر دو رو میخوام بدونم...

vcldeveloper
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 02:37 صبح
هر دو رو میخوام بدونم... درباره تابع CreateToolhelp32Snapshot، پارامتر TH32CS_SNAPTHREAD آن، و توابع Thread32First و Thread32Next تحقیق کنید. یونیت مربوطه در دلفی: TlHelp32.pas.

اطلاعات اضافه تر را هم از MSDN می تونید گیر بیارید.

1485159
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 13:41 عصر
این msdn چیه؟

1485159
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 13:45 عصر
اگه زحمتی نیست یه توضیحی خودتون بدین چون من اینگلیسیم خوب نیست...

tdkhakpur
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 20:04 عصر
این msdn چیه؟
همان دیکشنری مربوط به توابع و کارهایی هست که میکروسافت فقط در زمینه نرم افزار انجام داده.فکر کنم کتاب فارسی در این زمینه به خاطر گستردگی و تقسیم کار های نرم افزار به بخشهای گوناگون, بصورت یک کتاب واحد در نیامده است. میتوانید از کتاب یا Help مربوط به کامپایلر جاری خودتان , یا جستجو داخل اینترنت استفاده کنید.

1485159
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 20:47 عصر
حالا شما یه توضیحی در مورد این تابع بده...

tdkhakpur
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 22:30 عصر
وقتی توضیح دارد چه توضیحی بگوییم.
ببینید دنیای برنامه نویسی این نیست که حتما باید از تمام توابع و کلاسهای موجود سر در بیاری بلکه بسته به نوع کارتان اون قسمت توابع را تحلیل و بصورت کد دربیارید.
این هم Help خود کامپایلر

Retrieves information about the first thread of any process encountered in a system snapshot.
BOOL WINAPI Thread32First(HANDLE hSnapshot, LPTHREADENTRY32 lpte);

Parameters
hSnapshot
Handle of the snapshot returned from a previous call to the CreateToolhelp32Snapshot function.
lpte
Address of a THREADENTRY32 structure.

Return Value
Returns TRUE if the first entry of the thread list has been copied to the buffer or FALSE otherwise. The ERROR_NO_MORE_FILES error value is returned by the GetLastError function if no threads exist or the snapshot does not contain thread information.
Remarks
The calling application must set the dwSize member of THREADENTRY32 to the size, in bytes, of the structure. Thread32First changes dwSize to the number of bytes written to the structure. This will never be greater than the initial value of dwSize, but it may be smaller. If the value is smaller, do not rely on the values of any members whose offsets are greater than this value.
To retrieve information about other threads recorded in the same snapshot, use the Thread32Next function.

1485159
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 23:11 عصر
بابا مشکل اینجاست که من زیاد اینگلیسی بلد نیستم...

vcldeveloper
جمعه 06 شهریور 1388, 00:22 صبح
بابا مشکل اینجاست که من زیاد اینگلیسی بلد نیستم...
خب باید تقویت کنید، وگرنه امروز نه، فردا به مشکل بر میخورید. این هم طوری نیست که شما بگید فعلا این مشکل را حل کنم، دفعه بعد انگلیسی یاد می گیرم! باید در حال نیاز برید سراغش تا مجبور بشید یاد بگیرید، حتی اگر دست و پا شکسته باشه.

با این وضع، اگر الان هم کسی یک توضیح فارسی بده، شما جای دیگه کار گیر می کنید، و نهایتا به اینجا می رسید که؛ لطفا یک سورس کد آماده به من بدید تا با Copy\Paste آن در برنامه خودم، کار مورد نظر انجام شود.

البته این کار برای من آسانتر از نوشتن این پست ها و وتوضیح مکررات هست، چون من برای این کار سورس آماده دارم، و فقط نیاز به Copy\Paste دارد، ولی اون وقت فردا کاربر برای هر کاری عادت به درخواست کد آماده میکنه، و به جای تلاش در یادگیری، به تلاش در منت کشی و خواهش و تمنا رو میاره!

موفق باشید