PDA

View Full Version : چطور از پروگرس بار استفاده کنم

john smithair
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 16:44 عصر
دوستان عزیز سلام
من تا به حال از پروگرس بار در برنامه هام استفاده نکردم اما حالا نياز بهش دارم.امیدوارم با کمک هاتون بتونم ازش استفاده کنم.
برنامه من بايد حدود صد فایل درون یه فولدر رو به فولدر ديگری کپی کنه اين کار مدتي طول ميکشه من ميخوام در طی اين مدت نوار در حال گردش ظاهر شه.و وقتی همه فایل ها کپی شد نوار ناپديد بشه و برنامه کارای ديگشو بکنه.
پیشاپیش از کمک هاتون ممنونم

viper2009
چهارشنبه 04 شهریور 1388, 17:14 عصر
دوستان عزیز سلام
من تا به حال از پروگرس بار در برنامه هام استفاده نکردم اما حالا نياز بهش دارم.امیدوارم با کمک هاتون بتونم ازش استفاده کنم.
برنامه من بايد حدود صد فایل درون یه فولدر رو به فولدر ديگری کپی کنه اين کار مدتي طول ميکشه من ميخوام در طی اين مدت نوار در حال گردش ظاهر شه.و وقتی همه فایل ها کپی شد نوار ناپديد بشه و برنامه کارای ديگشو بکنه.
پیشاپیش از کمک هاتون ممنونم

به این مثال ها نگاه کن نمی دونم به کارت می یاد یا نه ولی باید خودت کمی تغییرات ایجاد کنی.

alireza_s_84
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 00:02 صبح
شما بفرمایید این فایل ها رو از سرور به سرور کپی میکنید یا از کلاینت به سرور؟
از سرور به سرور راحتتر میشه کنترل کرد ولی کلاینت به سرور دیگه این کنترل نمیتونه عمل کنه به علت اینکه هنگام آپلود فایل نمیتونین از UpdatePanel استفاده کنید و در نتیجه استفاده از Progressbar هم بی معنیه
در حالت دوم باید از ایجکس استفاده کنید
شما دقیقا توضیح بدین چکار میخواین بکنید تا جوابتون رو بدم

Hossis
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 00:50 صبح
کار سختی نیست
شما برای این کار لابد از یک حلقه استفاده می کنید که باید به این صورت باشد
for i =0 to 100
filecopy ....
next

در صورت باید فرمول پیشرفت را داخل این حلقه قرار دهید یعتی در حلقه فوق این طور می نویسید

di h as integer=[filecount]
For I as integer=0 to j-1
pg.value = (i*100) / (j-1)
' your code for copy
next

دراین مثال، filecount نشانگر تعداد کل فایل هاست و pg نام کنترل پروگرس بوده که ممکن است شما نام دیگری برایش انتخاب کنید

john smithair
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 10:30 صبح
سلام
آقای hosis
lگر تعداد فایل ها رو ندونستیم چی.
چون من طبق کمکی که قبلا شما بهم کرديد فایل هامو با getfiles کپی میکنم.

mshatami
یک شنبه 26 مهر 1388, 07:46 صبح
شما بفرمایید این فایل ها رو از سرور به سرور کپی میکنید یا از کلاینت به سرور؟
از سرور به سرور راحتتر میشه کنترل کرد ولی کلاینت به سرور دیگه این کنترل نمیتونه عمل کنه به علت اینکه هنگام آپلود فایل نمیتونین از UpdatePanel استفاده کنید و در نتیجه استفاده از Progressbar هم بی معنیه
در حالت دوم باید از ایجکس استفاده کنید
شما دقیقا توضیح بدین چکار میخواین بکنید تا جوابتون رو بدم

سلام دوست من.منم مشکلی شبیه به این دارم که میخوام ازتون در موردش کمک بخوام

من میخوام یه پروگرس بار بزارم توی صفحه که موقع لود شدنش ، اونو نشون بده.به عبارت دیگه در مدت زمانی که کاربر یا همون کلاینت منتظر دریافت اطلاعات از سمت سرور هست این پروگرس بار در هنگام لود شدن صفحه بهش نشون داده بشه و در ضمن تا زمانی که اطلاعات صفحه کامل از طرف سرور نیومده این پروگرس نمایش داده بشه و اجازه دسترسی به صفحه رو تا لود کامل ندهد.دقیقا یه چیزی مثل سایت RAPIDBAZ.COM

ممنون میشم کمکم کنین.منتظرم