PDA

View Full Version : سوال: دستور ایجاد بانک sql

mostafaserial
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 01:02 صبح
با سلام
صور ت سوال :
من میخوام بعد از اجرا ی برنامه با فشار دادن یه دکمه یه بانک با نام test و یه table به نام a , یکی b توی sql server 2000ساخته بشه
یعنی به جای اینکه توی Enterprise Manager من به صورت دستی بانک بسازم و تیبل بسازم
میخوام به صورت اتوماتیک با فشار یه دکمه روی فرم بانک به همراه دو تا تیبل به صورت اتومات توی sql server 2000ساخته بشه؟
========
من از تکه کد زیر برای ساخت بانک استفاده کردم و جواب داد حالا میخوام دو تا table به نام a و b بهش اضافه کنم تا اطلاعاتم رو توش وارد کنم موندم چیکار کنم؟
ممنون اگه یاری کنین برام کاری کنین!

procedure TForm1.Button3Click(Sender: TObject);
begin
ADOQuery1.Close ;
ADOQuery1.SQL.Text :='CREATE DATABASE test ';
ADOQuery1.ExecSQL ;

end;

vcldeveloper
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 03:24 صبح
با استفاده از دستور CREATE TABLE مربوط به SQL. قبلش باید دیتابیس جاری را با استفاده از دستور USE test به دیتابیسی که ساختید تغییر بدید، تا جداول در آن ساخته بشند، یا در زمان لاگین مستقیما به همان دیتابیس متصل شده باشید.

mostafaserial
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 15:16 عصر
با استفاده از دستور CREATE TABLE مربوط به SQL. قبلش باید دیتابیس جاری را با استفاده از دستور USE test به دیتابیسی که ساختید تغییر بدید، تا جداول در آن ساخته بشند، یا در زمان لاگین مستقیما به همان دیتابیس متصل شده باشید.

سلام
ممنون از جوابت
میشه این دستور use رو به شکل درست به همراه دستور ساخت تیبل به سورس بالا اضافه کنی
خیلی ممنون:لبخندساده:

vcldeveloper
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 16:44 عصر
میشه این دستور use رو به شکل درست به همراه دستور ساخت تیبل به سورس بالا اضافه کنی
خیر، نمیشه!
شما با CREATE TABLE باید ساختار جدول مورد نظر، مثل نام و نوع فیلدها، ایندکس ها و غیره رو هم مشخص کنید. گیرم من یک جدول بسازم، Copy\Paste کد من در برنامه شما، جدول مورد نظر شما رو نمیسازه.

در هر حال، کل سوال شما به دلفی مربوط نمیشه، و باید یا یک کتاب SQL تهیه کنید، یا در تالار SQL Server سوال بپرسید.

mostafaserial
جمعه 06 شهریور 1388, 17:15 عصر
خیر، نمیشه!
شما با CREATE TABLE باید ساختار جدول مورد نظر، مثل نام و نوع فیلدها، ایندکس ها و غیره رو هم مشخص کنید. گیرم من یک جدول بسازم، Copy\Paste کد من در برنامه شما، جدول مورد نظر شما رو نمیسازه.

در هر حال، کل سوال شما به دلفی مربوط نمیشه، و باید یا یک کتاب SQL تهیه کنید، یا در تالار SQL Server سوال بپرسید.

سلام
این کد چه مشکلی داره؟

procedure TForm1.Button3Click(Sender: TObject);
begin
adoquery1.close;
ADOQuery2.SQL.Clear;
with ADOQuery2.SQL do
begin
Add('CREATE DATABASE mnm ON');

Add('create table mnmn');
Add('JMBG char(13) unique not null,');
Add('Ime char(30) not null,');