PDA

View Full Version : کنکور ارشد مهندسی نرم افزار : چه بخوانم چگونه بخوانم

manager
پنج شنبه 05 شهریور 1388, 14:24 عصر
سلام

چند وقت پیش من مستندی رو جهت بررسی منابع آزمون تحصیلات تکمیلی تهیه کردم و قرار بود بعد از اعلام نتیجه نهائی سازمان سنجش اون رو انتشار بدم، این مستند کامل نیست و من سعی می کنم با کمک نظرات دوستان در این تاپیک اون رو کامل کنم.

اون دسته از عزیزانی که درگیر کنکور ارشد شدند می دونند که آمادگی برای این آزمون بسیار پرهزینه است. بعضی از دوستان بنا به دلایل مختلفی مثل سر کار رفتن، متاهل بودن، دوری از محل سکونت و ... با کمبود وقت، مشکل مالی و یا اساتید مجرب مواجه هستند و این در حالیه که بعضی از مردم بدون داشتن دغدغه تمامی امکانات رو در اختیار دارند و به نظرم این عادلانه نیست.

تو این تاپیک تلاش می کنیم تا قدمی هر چند کوچیک جهت یکسان سازی شرایط حضور داوطلبای کنکور کارشناسی ارشد برداریم.

arezoo_66
شنبه 07 شهریور 1388, 09:44 صبح
بزرگترين مشكل واسه من و امثال من فهميدن سه درس نفهميدني :منطقي و سيستم و معماري
افسوس من اينه كه تو رياضي و زبان درصد خوبي ميارم اما تو دروس كه گفتم هيچي
يكي مثه من بايد چي كنه ؟ چه طور ميتونم بقيه درسارو قوي كنم

manager
شنبه 07 شهریور 1388, 10:25 صبح
برای این سه تا درس منابع خوبی هست که تو اون سند معرفی کردم، فقط باید بخونید قرص و کپسول هم نداره ...

arezoo_66
یک شنبه 08 شهریور 1388, 10:43 صبح
d: اتفاقا كاش با يه سرنگ مي شد همش و تزريق كرد
يه سوال من اكثر مطالب رو كه پارسال خوندم يادمه به نظرتون فقط تست زني كار درستي
اونم از ماه مهر

sanaz e
یک شنبه 08 شهریور 1388, 13:25 عصر
به نظر من خوب خوندن تستها و زدن تستهاي متنوع تر خودش مثل خوندن چندين كتابه
هر تست=يك نكته

manager
یک شنبه 08 شهریور 1388, 14:07 عصر
نه.. به نظرم تست زدن تنها کافی نیست، با نگاه به روند طرح سوالات چند سال اخیر متوجه می شید که تست ها بیشتر به سمت مفهومی شدن می رن، این یعنی اینکه شما اگر برای یک فصل 3000 تا تست هم بزنید احتمال اینکه تست سر جلسه از بین این 3000 تا تست باشه اینقدر کمه که به صفر میل می کنه !!! مثل سوالات معماری...! شاید شما با کلیات و دسته بندی تست ها و نوع سوالات آشنا بشین ولی امتیاز نمی یارین ...
به نظرم باید دروس رو خوب مفهومی بخونید، به عنوان مثال یکی از راه های مفهومی خوندن اینه که شما موضوع رو کامل مطالعه کنید، سپس مطالب رو دسته بندی کنید و با دیدی انتزاعی تر به موضوع نگاه کنید سوالاتی از قبیل اینکه "اصلا اساس بحث چیست ؟" "چرا این مطلب رو دارم می خونم ؟" کجا به دردم می خوره ؟" "این موضوع با سایر موضوعات چه ربطی داره ؟" و ... رو از خودتون بپرسید بعد دوباره فصل رو مطالعه کنید. در بیشتر موارد پیدا کردن جواب این دست سوالات روزها، هفته ها و یا حتی ماهها طول می کشه به همین علته که دانشجویانی که تو دانشگاه خوب کار کردند با یکمی تست زدن می تونند نتایج خوبی بگیرند....
به همین علت با نظر sanaz e (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=97970) مخالفم. البته بگم معمولا این افراد (کسانی که فقط به تست اتکا می کنند) تو کنکور شانسی عمل می کنند یعنی قبول شدنشون شانسیه !! اصولی نیست ولی شانسی هست. اتفاقا از این دست افراد نزدیکمون زیادند !!!

sanaz e
دوشنبه 09 شهریور 1388, 07:37 صبح
دوست گرامي
البته من با نظر شما موافقم كه خواندن كتب درسي بسيار مهمتر از زدن تسته. چون تست زدن يعني آزمون از مطالبي كه ياد گرفتيم و همچنين يادگرفتن نكات تستي و نحوه بكارگيري مطالب خوانده شده در سوالات...
جواب من در پاسخ به دوستمون Arezoo بود كه ميگه دير شروع كرده و ضمنا همه مطالب رو بلده...:متفکر:

pesar irooni
دوشنبه 09 شهریور 1388, 14:03 عصر
به نظر من هم اصلا نباید به تست زنی اکتفا کرد. یک طراح سوال میتونه از یه موضوع کاملا ساده (مثلا در درس مدار منطقی) دهها و شاید صدها تست متنوع طرح کنه که اگه قرار باشه تست ها رو بزنیم باید به اندازه مثلا 100 تست وقت بزاری که اگه هر کدوم هم حداقل 2 دقیقه وقت بگیره میشه 200 دقیقه (3 ساعت و ..). در صورتی که میشه با نیم ساعت مفهومی خوندن اون مطلب میشه بیش از 90% تست هایی که طراح امکان داره طرح کنه رو به درستی جواب داد.

arezoo_66
سه شنبه 10 شهریور 1388, 12:10 عصر
آقاي manager 1 سوال؟
شما كتاب آمار به صورت ebook نميشناسيد من اكثر سايت هارو گشتم اما همه جزوه ها واسه فروش بود نه دانلود
البته از دوستان هر كس ميدونه دريغ نكنه ما ممنونشيم

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 10 شهریور 1388, 20:45 عصر
تو گوگل جستجو کنید: "جزوه آمار دانشگاه علم و صنعت"
13 تا فایل pdf (دوازده فصل) هست با حجم حدود 2 مگ. اگر پیدا نکردید بگید همینجا بزارم.

sunday
شنبه 14 شهریور 1388, 12:33 عصر
سلام سید

با توجه به pdf که تو سایت برنامه نویس گذاشتی ...
من تو درس سیستم عامل واسه منابع شک کردم که کدوم رو بخونم
من کتاب استالینگ ویرایش 4 رو دارم(ترجمه حسین پدرام)
می خواستم بدونم که این کتاب از نظر ساده گفتن فرقی با کتاب استالینگ ویرایش 5 داره یا نه ؟ نصر کدومشون بهتره ؟
کلا لازم هست که کتاب استالینگ ویرایش 5 رو بخونم ؟ یا اینکه فرقی نمی کنند ؟
کلا لازم هست که کتاب تننباوم رو بخونم ؟

تو سوالات امسال زمانبندیfcfs که بهصورت thread-level پیادهسازی شده امده بود کدوم کتاب ها زمان بندی ها رو به صورت کامل تر گفته و کلا مطالبش پوشش بهتری داره ؟
کلا این کتاب تننباوم چیزی اضافه تر از استالینگ داره ؟

واسه این درس کلی شک کردم !.

لطف کن جواب سئوال ها رو جلوشون بنویسم که از سردرگمی در بیام.
مرسی

solidilos
شنبه 14 شهریور 1388, 13:40 عصر
آقای فراحی واقعا دستتون درد نکنه! بی نهایت ممنون!!!
حرکت Open Source جالبی انجام دادین (حداقل این کار شما روحیه Open Source بالایی میخواد)
منتظر راهنمایی های بیشترتون هستیم...

با سپاس فراوان، موفق و شاد باشید!

manager
شنبه 14 شهریور 1388, 17:57 عصر
سلام سید

با توجه به pdf که تو سایت برنامه نویس گذاشتی ...
من تو درس سیستم عامل واسه منابع شک کردم که کدوم رو بخونم
من کتاب استالینگ ویرایش 4 رو دارم(ترجمه حسین پدرام)
می خواستم بدونم که این کتاب از نظر ساده گفتن فرقی با کتاب استالینگ ویرایش 5 داره یا نه ؟ نصر کدومشون بهتره ؟
کلا لازم هست که کتاب استالینگ ویرایش 5 رو بخونم ؟ یا اینکه فرقی نمی کنند ؟
کلا لازم هست که کتاب تننباوم رو بخونم ؟

تو سوالات امسال زمانبندیfcfs که بهصورت thread-level پیادهسازی شده امده بود کدوم کتاب ها زمان بندی ها رو به صورت کامل تر گفته و کلا مطالبش پوشش بهتری داره ؟
کلا این کتاب تننباوم چیزی اضافه تر از استالینگ داره ؟

واسه این درس کلی شک کردم !.

لطف کن جواب سئوال ها رو جلوشون بنویسم که از سردرگمی در بیام.
مرسی
اتفاقا سیستم عامل یکی از درسهایی که هم من هم دوستام به شدت سرش وقت گذاشتیم و در پایان هم همه فکر می کردیم وقتمون رو خیلی تلف کردیم. در مورد سوال شما باید بگم که من استالینگ ویرایش 4 رو نخوندم پس سوالتون رو نمی تونم جواب بدم جای شما بودم نسخه جدید تر رو می خوندم. اما در مورد اینکه کدوم کتاب سیستم عامل بهتره باید بگم هر کتابی یه فصلیش نسبت به بقیه بهتره ! یعنی هیچکدوم بهترین نیست چیزی که می تونم بگم اینه که کتاب حقیقت بهترین و کامل ترین نیست، استالینگ هم تئوری زیاد می گه ولی دسته بندی مطالبش عالیه، فهیمی هم خوبه ولی برای درس سیستم عامل پیشرفته مقطع ارشد نه برای کنکور ! بدیهیه که هر کتابی یه چیز اضافی تر نسبت به بقیه گفته. پیشنهاد می کنم :
اگر 100 واحد وقت دارید : همشون رو مو به مو بخونید
اگر 70 واحد وقت دارید : اول استالینگ رو بخونید بعد جزئی تر حقیقت بعد هم تست
اگر 30 واحد وقت دارید : کتاب پارسه + گسترش علوم پایه
اگر وقت ندارید : گسترش علوم پایه کافیه
توضیحات Guid رو دوباره بخون ...

bahar009
سه شنبه 17 شهریور 1388, 12:19 عصر
سلام دوستان
کسی میدونه چطوری می تونم جزوه ی ریاضی مهندسی پارسه رو تهیه کنم؟
ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه

pesar irooni
سه شنبه 17 شهریور 1388, 18:14 عصر
من جزوه اش رو دارم. هرکی بخواد میتونم بدم کپی کنه.

bahar009
سه شنبه 17 شهریور 1388, 22:52 عصر
ممنون دوست عزیز ولی چطوری ازتون بگیرم؟

mehdi_turbo
سه شنبه 17 شهریور 1388, 23:13 عصر
سلام دوست من
چند درصد روي مطالبي كه به صورت PDF منتشر كردي مطمئني ؟
يعني ايا با افرادي مشاوره كردي كه كتابهاي مختلف را خوندند يا نه صرفا تجربيات خودتو نوشتي ؟
ايا با كسايي كه كتاهاي مختلف را خوندن مشورت كردي ؟
مي دوني من با بعضي از اولويت بندي هات مخالفم ( الارغم زحمت فراواني كه كشيدي و من ممنونت هستم)
مثلا درس پايگاه داده كتاب رفرنس مرجع از C J DATE است كه شما به عنوان رفرنس اخر معرفي كرديد و اين را ظلم در حق اين مولف مي دونم كه مخترع پايگاه داده است !!!
يا مثلا اكثر دانشگاها كتاب سيستم عامل از استالينگز ترجمه دكتر پدرام را توصيه مي كنند و همون طور كه من خوندمش در سطح بسيار بالايي قرار داره و مفاهيم را خيلي قشنگ تعريف كرده !!!
با اكثر منابعي كه معرفي كردي كاملا موافقم !
دوست دارم به يه نتيجه گيري منطقي روي خوندن يك كتاب و اصلي ترين كتاب برسيم ؟ با كمك همگي دوستان
از دوستان خواهش مي كنم بحثي كه دوستمون راه انداخته را به انحراف نكشونيد با زدن پست هاي بي ربط !!!

pesar irooni
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 11:01 صبح
به اندازه تمام آدمهایی که دانشگاه قبول میشند راه هست برای رسیدن به دانشگاه!!!!
من هم با شما موافقم. این اقای فراحی اصلا از همون اول با پایگاه سیلبرشاتس حال میکرد.
اما در مورد نمودار زمانبندی هاش حدود 90% با من یکی بودند. اما در مورد منابع کمی با هم تفاوت داشتیم ز جمله مواردی که اشاره کردید.

manager
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 11:11 صبح
سلام دوست من
چند درصد روي مطالبي كه به صورت PDF منتشر كردي مطمئني ؟
يعني ايا با افرادي مشاوره كردي كه كتابهاي مختلف را خوندند يا نه صرفا تجربيات خودتو نوشتي ؟
ايا با كسايي كه كتاهاي مختلف را خوندن مشورت كردي ؟
مي دوني من با بعضي از اولويت بندي هات مخالفم ( الارغم زحمت فراواني كه كشيدي و من ممنونت هستم)
مثلا درس پايگاه داده كتاب رفرنس مرجع از C J DATE است كه شما به عنوان رفرنس اخر معرفي كرديد و اين را ظلم در حق اين مولف مي دونم كه مخترع پايگاه داده است !!!
يا مثلا اكثر دانشگاها كتاب سيستم عامل از استالينگز ترجمه دكتر پدرام را توصيه مي كنند و همون طور كه من خوندمش در سطح بسيار بالايي قرار داره و مفاهيم را خيلي قشنگ تعريف كرده !!!
با اكثر منابعي كه معرفي كردي كاملا موافقم !
دوست دارم به يه نتيجه گيري منطقي روي خوندن يك كتاب و اصلي ترين كتاب برسيم ؟ با كمك همگي دوستان
از دوستان خواهش مي كنم بحثي كه دوستمون راه انداخته را به انحراف نكشونيد با زدن پست هاي بي ربط !!!
اول بگم که خیلی خوشحالم بعد از 200 بار دانلود این سند یک نفر به اون یه نگاهی انداخته و در موردش صحبت کرد..
من صرفا تجربیاتم رو نوشتم و اگر از مطالب اطمینان نداشتم نمی نوشتم، تمام اون منابعی رو که معرفی کردم خودم خوندم و اول عرائضم گفتم که هر کسی نظری داره بگه تکمیلش می کنیم و مطالبی که من نوشتم نظرات شخصیم بوده شایدم از نظر همه درست نباشن..
مثلا در مورد پایگاه داده ها من DATE رو خوندم نه به نظرم سیلبرشاتس بهتر بود ! دلایلم رو هم گفتم، خواستید می تونیم با هم بحث کنیم ..
یا مثلا در مورد سیستم عامل ترجمه ابراهیمی بد نبود خیلی صریح و واضح و قابل درک ترجمه کرده بود. خیلی وقت ها ما یه چیزهایی از این و اون می شنویم فکر می کنیم چون همه اون رو می گن پس اون خوبه !! باید بگم در همه موارد یه همچین چیزی صحت نداره ! مثلا در مورد پایگاه داده ها کتاب رانکوهی رو اصلا پیشنهاد نمی کنم کسی بخونه ! در صورتی که خیلی ها می گن دیتابیس فقط رانکوهی !!
خیلی خوبه این بحث به نتیجه برسه ولی خوب متاسفانه دوستان کم لطفی می کنن و تاپیک رو الکی شلوغ می کنن...
یکی دیگه از چیزهایی که برای خودم خیلی اهمیت داشت منحنی های یادگیری بود که به نظرم خیلی مهم هستند. مثلا من محاسبات عددی رو چون طبق این منحنی پیش نرفتم کلی ضرر کردم ! در مورد اونها هم اگر نظر بدید خیلی خوبه...
مجید تو هم به جای این کارا بیا نظر بده شیطونی نکن ......:چشمک:

mehdi_turbo
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 12:02 عصر
اگر كه لطف كنيد و توضيح بديد كه نمودار ها را بر اساس كدام مدل اماري كشيد ممنون مي شم ؟
ايا با توجه به جامعه اماري اين نمودار ها را رسم كرديد يا اينم صرفا تجربه شخصي از نحوه خوندنه ؟
در همين قسمت نمودار ها در قسمت " ميزان مطالعه" هيچ عدد يا مقياسي براي مشخص شدن اينكه مثلا از چه ميزان به چه ميزان افزايش يا كاهش بديم وجود نداره !‌
اگه لطف كني يه ملاكي براش مشخص كني خيلي خوب ميشه !‌مثل همون A,B ,...

manager
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 12:22 عصر
اتفاقا سعی کردم نمودار ها حالت علمی نداشته باشه تا دقیق نشه ! چون وقت نداشتم نمودارها دقت ندارند، صرفا تجربه شخصیمه و شما می تونید نمودار نگارش 0 بخونیدش چون تکمیل نشده.. فقط یه منحنیه ولی به نظرم برای شروع بد نیست !

sunday
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 23:46 عصر
محمد جان این کتاب طراحی الگوریتم ها ترجمه جلیلی ماله کدوم انتشارات هست ؟
لینک واسه خرید اینترنتی داری ازش؟

راستی خودت کجا قبول شدی. تو وبلاگ (خدا بیامرز) گفته بودی نزدیک کنکور اوضاع احوالت خراب شده !؟
من کلی سرچ کردم به جایی نرسیدم.

solidilos
جمعه 20 شهریور 1388, 16:53 عصر
دنبال حل تمرین های طراحی الگوریتم نئوپولیتان می گردم...کسی از رفقا میتونه کمکم کنه؟

SystemAnalyst
جمعه 20 شهریور 1388, 17:58 عصر
کتاب استالینگز ویرایش 4 با 5 زیاد تغییری نکرده نیاز نیست دوباره بخونیش .حتی من ویرایش 6 این کتاب هم دیدم (البته زبان اصلیش) بازم خیلی تفاوت نکرده.یعنی تو اصول و مفاهیم هیچ تغییری نکرده فقط مثال ها به روز شدن.ترجمه جعفر نژاد و دکتر پدرام هر دو خوب هستن.

sunday
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 12:28 عصر
سلام سید

کتاب ساختمان داده هورویتز با c++ که تو Guide معرفی کردی با ساختمان داده هورویتز با c فقط تو syntax کد هاش فرق داره یا چیزی اضافه تر هم داره ؟

manager
چهارشنبه 25 شهریور 1388, 13:39 عصر
سلام از ماست
من کتاب هوریتز با C رو ندیدم ولی فکر کنم یکی باشه ...

hamidinejad
جمعه 27 شهریور 1388, 18:18 عصر
آقای فرحی یه سوال داشتم ؟؟

به نظر شما برای خواندن دروس 2 حالت وجود داره!

1- در کل هفته تمامی دروس را مطالعه کرده و بخش بخش همه دروس را بخوانیم.

2- به صورت پیشنیاز - هم نیاز بخونیم ! مثلا اول ساختمان گسسته رو تموم کنیم بعد بریم سراغ ساختمان داده ها یا مثلا مدار منطقی رو تموم کنیم بعد بریم سراغ معماری کامپیوتر!

ممنون از توجه شما

icegirl_f2r
یک شنبه 29 شهریور 1388, 22:26 عصر
ببخشید آقای manager من هر کاری میکنم فایلتون(Guide.rar‏ (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=35982&d=1251368589)) واسم باز نمی شه چی کار کنم؟:ناراحت:

manager
دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:19 صبح
آقای فرحی یه سوال داشتم ؟؟

به نظر شما برای خواندن دروس 2 حالت وجود داره!

1- در کل هفته تمامی دروس را مطالعه کرده و بخش بخش همه دروس را بخوانیم.

2- به صورت پیشنیاز - هم نیاز بخونیم ! مثلا اول ساختمان گسسته رو تموم کنیم بعد بریم سراغ ساختمان داده ها یا مثلا مدار منطقی رو تموم کنیم بعد بریم سراغ معماری کامپیوتر!

ممنون از توجه شما
سلام، من فراحی هستم نه فرحی.
باید هر دو با هم باشه یعنی شما با در نظر گرفتن موارد زیر برنامه و زمان مطالعه خودتون رو تنظیم کنید. اگر طبق این برنامه ریزی پیش برید 100% قول می دم یه دانشگاه خوب قبول می شید :
برنامه ریزی باید بر اساس نکات زیر باشه :
1- پیش نیاز
2- ضریب اهمیت دروس
3- ضریب درس در کنکور
4- حجم درس
5- میزان تسلط شما در اون درس
6- ضریب دشواری درس
7- ساعات مطالعه در برنامه های قبلی
هر 2 یا 3 هفته باید این برنامه رو Refresh کنید، می تونید از به فایل Excell برای فرموله کردن این برنامه استفاده کنید، من یک مثال از نحوه این فرمول رو ضمیمه کردم.
با این کار شما تعداد ساعت مطالعه مورد نیاز برای درس ها رو در می آرید بعد برنامه ریزی می کنید که نمونه برنامه رو هم ضمیمه کردم.
موفق باشید

manager
دوشنبه 30 شهریور 1388, 10:21 صبح
ببخشید آقای manager من هر کاری میکنم فایلتون(Guide.rar‏ (http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=35982&d=1251368589)) واسم باز نمی شه چی کار کنم؟:ناراحت:
فکر کنم باید با نرم افزار WinRAR بازش کنید.

hamidinejad
دوشنبه 30 شهریور 1388, 14:18 عصر
دست شما درد نكنه خيلي توپ بود بابت فاميلي هم معذرت مي خواهم اشتباه تايپي بود!

mehdi_turbo
سه شنبه 31 شهریور 1388, 06:45 صبح
سلام
فايل gif.3
انگار ي مشكل داره نمايش نميده !

manager
سه شنبه 31 شهریور 1388, 10:40 صبح
سلام
فايل gif.3
انگار ي مشكل داره نمايش نميده !
من چک کردم، مشکلی نداشت.:چشمک:

marshalor
سه شنبه 31 شهریور 1388, 16:26 عصر
سلام. شما مي دونيد توي کنکور IT براي مهندسي نرم افزار چه منبعي خوبه؟ کلا منابع کنکور IT بنظرتون جي خوبه؟ ممنون

vahid64
سه شنبه 31 شهریور 1388, 19:45 عصر
سلام، من فراحی هستم نه فرحی.
باید هر دو با هم باشه یعنی شما با در نظر گرفتن موارد زیر برنامه و زمان مطالعه خودتون رو تنظیم کنید. اگر طبق این برنامه ریزی پیش برید 100% قول می دم یه دانشگاه خوب قبول می شید :
برنامه ریزی باید بر اساس نکات زیر باشه :
1- پیش نیاز
2- ضریب اهمیت دروس
3- ضریب درس در کنکور
4- حجم درس
5- میزان تسلط شما در اون درس
6- ضریب دشواری درس
7- ساعات مطالعه در برنامه های قبلی
هر 2 یا 3 هفته باید این برنامه رو Refresh کنید، می تونید از به فایل Excell برای فرموله کردن این برنامه استفاده کنید، من یک مثال از نحوه این فرمول رو ضمیمه کردم.
با این کار شما تعداد ساعت مطالعه مورد نیاز برای درس ها رو در می آرید بعد برنامه ریزی می کنید که نمونه برنامه رو هم ضمیمه کردم.
موفق باشید
دوست عزیز در مورد این فایل اکسل بیشتر توضیح می دید ؟

چه جوری بسازیم و فرمول هاش ؟

از اطلاعاتی که تا اینجا به اشتراک گذاشتید هم کمال تشکر رو دارم.

icegirl_f2r
سه شنبه 31 شهریور 1388, 21:16 عصر
فکر کنم باید با نرم افزار WinRAR بازش کنید.

خب منم همین کار را کردم اما خطا میده!! نسخه:Adobe Reader 9
اینم خطاها:

Guide.rar:unexpected end of archive
CRC failed in Guide.pdf.the file is corrupt

manager
چهارشنبه 01 مهر 1388, 15:34 عصر
سلام. شما مي دونيد توي کنکور IT براي مهندسي نرم افزار چه منبعي خوبه؟ کلا منابع کنکور IT بنظرتون جي خوبه؟ ممنون
دروس مشترک که خوب همین منابع رو که معرفی شده بخونید خوبه، برای دورسی که مشترک نیست مثل مهندسی نرم افزار و شبکه راستش من منابع خوبی نمی شناسم ولی منابع بد رو می شناسم که بهتون بگم سراغشون نرید و پولتون رو دور نریزید مثل راهیان ارشد و پوران پژوهش. به عنوان مثال کتاب تست و درس شبکه و مهندسی نرم انتشارات پوران پژوهش خلاصه کتابه که تالیف نشده بلکه فقط یکسری صفحات کتاب اصلی حذف شده !! یعنی کتاب اصلی منهای چندین صفحه شده کتاب پوران پژوهش خوب به نظرم اصلا خوب نیست چون مطالب گسسته هستند.

manager
چهارشنبه 01 مهر 1388, 15:37 عصر
دوست عزیز در مورد این فایل اکسل بیشتر توضیح می دید ؟

چه جوری بسازیم و فرمول هاش ؟

...
ببینید من می تونستم اصلا فایل Excel رو ضمیمه کنم ولی خوب این کار کاملا سلیقه ایه و این کار من ممکن بود باعث کم شدن خلاقیتتون بشه. شما همینکه بدونید باید به چه مطالبی در برنامه ریزی توجه داشته باشید کافیه باقیش دست خودتونه، به عبارت خیلی ساده تر اگر شما بعد از حداقل 4 سال تحصیلات دانشگاهی نتونید یه برنامه ریزی خوب برای خودتون داشته باشید چطور می تونید در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدید ...:چشمک:

manager
چهارشنبه 01 مهر 1388, 15:38 عصر
خب منم همین کار را کردم اما خطا میده!! نسخه:Adobe Reader 9
اینم خطاها:

Guide.rar:unexpected end of archive
CRC failed in Guide.pdf.the file is corrupt

چشم من مجددا در اسرع وقت خود فایل Pdf رو ضمیمه می کنم.

majidmt
شنبه 04 مهر 1388, 13:00 عصر
سلام جناب فراحي ممنون از راهنمايي هاي شما ميخواستم بدونم شما خودتون قبول شديد؟
و اگر پاسخ مثبته كجا؟(اين سوال تكراري در صفحه 3 :راستی خودت کجا قبول شدی. تو وبلاگ (خدا بیامرز) گفته بودی نزدیک کنکور اوضاع احوالت خراب شده !؟)

manager
شنبه 04 مهر 1388, 16:12 عصر
سلام جناب فراحي ممنون از راهنمايي هاي شما ميخواستم بدونم شما خودتون قبول شديد؟
و اگر پاسخ مثبته كجا؟(اين سوال تكراري در صفحه 3 :راستی خودت کجا قبول شدی. تو وبلاگ (خدا بیامرز) گفته بودی نزدیک کنکور اوضاع احوالت خراب شده !؟)
چون بهمن ماه درس نخوندم و معدلمم خیلی پائین در حدود 12.46 بود جایی که می خواستم قبول نشدم، الآن شبانه الگوریتم محاسبات دانشگاه تهران قبول شدم، اولش خیلی خوشم نیومد ولی وقتی به عمق رشته الگوریتم محاسبات پی بردم الآن بهش علاقه مند شدم. ناگفته نمونه که انتخاب فردوسی مشهد روزانه نرم افزار هم قبول شدم. رتبم تو نرم افزار 274 و تو الگوریتم محاسبات 218 شده بود.

majidmt
سه شنبه 07 مهر 1388, 16:52 عصر
نظرتون راجع به بسته سنجش و دانش چییه؟

icegirl_f2r
سه شنبه 07 مهر 1388, 21:37 عصر
دستتون درد نکنه فایلتون را دیدم چند نکته بگم:
1- فکر میکنم منحنی مطالعه ها همیشه درست نباشه! من خودم واسه کارشناسی به بعضی از مباحث کتاب ها آشنایی نداشتم اما خب تونستم بخونم و تو کنکور جواب بدم.

2-دوستان گفتن معماری پارسال انگار از موریس مانو نبوده و کسای که منبع دیگه خونده بودن تونستن به راحتی جواب بدن اما اونای که موریس را خونده بودن نه و اگه هم دادن به سختی. منم که سوالا را دیدم واسم سخت بود فکر نمیکردم معماری اینقدر سخت باشه.

3- به نظر شما کدوم کتاب ها تست بیشتری دارن؟
به نظر من مقسمی و مدرسان شریف تو این زمینه خیلی خوب باشن. بقیه انتشارات که دیدم خیلی کم تست دارن، نظر شما چیه؟

علوی نژاد
چهارشنبه 08 مهر 1388, 08:58 صبح
ممنون خوب بود
فقط ترجمه بعضی از کتابها هم ای کاش ذکر می شد

taha2005
چهارشنبه 08 مهر 1388, 09:23 صبح
دوستان گفتن معماری پارسال انگار از موریس مانو نبوده و کسای که منبع دیگه خونده بودن تونستن به راحتی جواب بدن اما اونای که موریس را خونده بودن نه و اگه هم دادن به سختی. منم که سوالا را دیدم واسم سخت بود فکر نمیکردم معماری اینقدر سخت باشه.

سلام
من واسه کنکورIT پارسال میشه گفت فقط معماری رو درست خونده بودم اونم فقط از رو کتاب مانو و فقط تست های کنکور رو زده بودم
از 8 تا سوال معماری همشو بلد بودم ولی خب چون آخرین درس به معماری جواب دادم فقط 6 تاش تونستم جواب بدم که درصدم شد 75.
در ضمن یکی از سوالهاش از متن مستقیم کتاب مانو بود.

manager
چهارشنبه 08 مهر 1388, 11:45 صبح
...
1- فکر میکنم منحنی مطالعه ها همیشه درست نباشه! من خودم واسه کارشناسی به بعضی از مباحث کتاب ها آشنایی نداشتم اما خب تونستم بخونم و تو کنکور جواب بدم.
...
من اولش هم گفتم به شدت از نظراتتون استفاده می کنم، شما هر منحنی که به نظرتون اشتباه یا بهترش وجود داره رو بگید با هم بحث می کنیم یه منحنی خوب براش پیدا می کنیم.:لبخندساده:

Yama12
چهارشنبه 08 مهر 1388, 18:52 عصر
تو گوگل جستجو کنید: "جزوه آمار دانشگاه علم و صنعت"
13 تا فایل pdf (دوازده فصل) هست با حجم حدود 2 مگ. اگر پیدا نکردید بگید همینجا بزارم.

سلام
سرور هایی که این جزوه روشون قرار دارن مشکل پیدا کرده و نمیشه کامل دانلود کرد
اگر لطف کنین و اینجا بزارین ممنون می شم

xxxxx_xxxxx
پنج شنبه 09 مهر 1388, 13:22 عصر
سلام
سرور هایی که این جزوه روشون قرار دارن مشکل پیدا کرده و نمیشه کامل دانلود کرد
اگر لطف کنین و اینجا بزارین ممنون می شم

سلام،
به جهت حفظ نظم بخش، فایل ها رو در این تاپیک (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?p=818853) قرار دادم. از اونجا دانلود کنید.
موفق باشید/

mehdi_turbo
جمعه 10 مهر 1388, 07:47 صبح
نظرتون راجع به بسته سنجش و دانش چییه؟

دوستان من هم خيلي وقته به دنبال مفيد بودن يا نبودن جزوه ها ي سنجش و دانش كه به صورت يه پك به فروش مي رسه مي گردم !
اگه كسي اطلاعاتي در اين رابطه داره لطف كنه براي ما قرار بده !
ممنون

icegirl_f2r
جمعه 10 مهر 1388, 10:15 صبح
سلام
من واسه کنکورIT پارسال میشه گفت فقط معماری رو درست خونده بودم اونم فقط از رو کتاب مانو و فقط تست های کنکور رو زده بودم
از 8 تا سوال معماری همشو بلد بودم ولی خب چون آخرین درس به معماری جواب دادم فقط 6 تاش تونستم جواب بدم که درصدم شد 75.
در ضمن یکی از سوالهاش از متن مستقیم کتاب مانو بود.

البته من معماری را نخونده بودم اما با توجه بهدانسته هایی که از قبل داشتم واسم سخت بود.:لبخند:

محمد سلیم آبادی
شنبه 11 مهر 1388, 20:24 عصر
سلام،
جناب manager آیا سوالات کنکور ارشد بر اساس یک سری syllabus مشخص طراحی می شوند؟ و اگر اینگونه است آیا شما سرفصل مشخصی از هر درس کنکوری (دروس مشترک و دروس تخصصی نرم افزار) در اختیار دارید؟
به طور مثال درس پایگاه داده ها کتاب Date رو Ref در نظر گرفته ولی این کتاب بیش از 20 فصل دارد آیا تمام این فصول را باید مطالعه کرد؟

Mamdos
شنبه 11 مهر 1388, 23:32 عصر
سرفصل دروس ارشد مهندسی کامپیوتر (http://www.manesht.ir/?p=217) (+ شبکه)

کلاً وب‌نوشت مانشت (http://www.manesht.ir) مطالب مفید زیادی (http://www.manesht.ir/?p=946) در مورد کنکور کارشناسی ارشد داره.

shafagh_82
شنبه 09 آبان 1388, 11:06 صبح
دروس مشترک که خوب همین منابع رو که معرفی شده بخونید خوبه، برای دورسی که مشترک نیست مثل مهندسی نرم افزار و شبکه راستش من منابع خوبی نمی شناسم ولی منابع بد رو می شناسم که بهتون بگم سراغشون نرید و پولتون رو دور نریزید مثل راهیان ارشد و پوران پژوهش. به عنوان مثال کتاب تست و درس شبکه و مهندسی نرم انتشارات پوران پژوهش خلاصه کتابه که تالیف نشده بلکه فقط یکسری صفحات کتاب اصلی حذف شده !! یعنی کتاب اصلی منهای چندین صفحه شده کتاب پوران پژوهش خوب به نظرم اصلا خوب نیست چون مطالب گسسته هستند.
سلام! یک سوال راجع به درس شبکه داشتم! ظاهرا شما از کتاب پوران راضی نبودید, نمیدونید کتاب مقسمی برای شبکه چطور هست؟؟ ممنون

professional2009
دوشنبه 11 آبان 1388, 16:49 عصر
سلام
برای شرکت ذز آزمون ارشد نرم افزار برای درس زبان تخصصی و عمومی تصمیم دارم تست های 10 سال گذشته کنکور رو بخونم فقط.
چند نمونه دارم اما بی نظم هست و پاسخ هاشو هم ندارم.
میدونید از کجا میتونم یه مجموعه کامل به همراه پاسخ ها گیر بیارم؟

mehdi_turbo
دوشنبه 11 آبان 1388, 22:36 عصر
سلام
برای شرکت ذز آزمون ارشد نرم افزار برای درس زبان تخصصی و عمومی تصمیم دارم تست های 10 سال گذشته کنکور رو بخونم فقط.
چند نمونه دارم اما بی نظم هست و پاسخ هاشو هم ندارم.
میدونید از کجا میتونم یه مجموعه کامل به همراه پاسخ ها گیر بیارم؟

هر چند از بيشتر كتابهاي راهيان ارشد خوشم نمياد ولي يك استثنا در كتابهاشون هست و اون كتاب زبان تخصصي اين مجموعه است كه فوق العاده جالبه حتما تهيه اش كن
بدردت مي خوره !

tohidshamspour
چهارشنبه 13 آبان 1388, 21:32 عصر
باسلام خدمت تمامي دوستان عزيز
من با توجه به اينكه دير شروع كردم و پايه رياضيم زياد تعريفي نداره(فني بودم)ميخام رو 2تا از دروس تمركز كنم.كساني كه تجربه كنكور دارن راهنمايي كنن كدوم هاشون بيشتر ارزش وقت گذاشتن دارن و امتيازآورترن؟
ضمنا براي مهندسي نرم افزار كتاب كنكوري كدوم بهتره؟مرجع نميخام چون نميرسم.با آرزوي موفقيتتون

sara_np
شنبه 16 آبان 1388, 13:14 عصر
سلام دوستان
خسته نباشید
من واسه مبانی کامپیوتر که واسه علوم کامپیوتر میاد یک منبع خوب میخام...میشه کمک کنید؟
چه کتابی بخونم؟

tohidshamspour
سه شنبه 19 آبان 1388, 22:49 عصر
باسلام خدمت تمامي دوستان عزيز
من با توجه به اينكه دير شروع كردم و پايه رياضيم زياد تعريفي نداره(فني بودم)ميخام رو 2تا از دروس تمركز كنم.كساني كه تجربه كنكور دارن راهنمايي كنن كدوم هاشون بيشتر ارزش وقت گذاشتن دارن و امتيازآورترن؟
ضمنا براي مهندسي نرم افزار كتاب كنكوري كدوم بهتره؟مرجع نميخام چون نميرسم.با آرزوي موفقيتتون

مرسي از توجهتون!:تشویق:

sara_np
چهارشنبه 20 آبان 1388, 17:14 عصر
سلام
جناب شمس پور روی دروس عمومی بیشتر تمرکز کنید حالا هر کدومشو که پایه تون قویتره رو همونا بیشتر کارکنید.البته سیستم عامل که به نظر من خیلی مشکله تست های ارشدش که باید خیلی کار بشه ولی ساختمان داده و مدارمنطقی و معماری دروس خوبی هستند که می تونید روشون تمرکز بیشتری داشته باشید.
امیدوارم موفق باشید

tohidshamspour
چهارشنبه 20 آبان 1388, 19:53 عصر
سلام
جناب شمس پور روی دروس عمومی بیشتر تمرکز کنید حالا هر کدومشو که پایه تون قویتره رو همونا بیشتر کارکنید.البته سیستم عامل که به نظر من خیلی مشکله تست های ارشدش که باید خیلی کار بشه ولی ساختمان داده و مدارمنطقی و معماری دروس خوبی هستند که می تونید روشون تمرکز بیشتری داشته باشید.
امیدوارم موفق باشید

ممنون از راهنماييتون ولي اشكال از من بود فك كنم روي سوالمو درست مطرح نكردم و شما منظورمو اشتباه متوجه شدين!
منظور من 2تا از دروس رياضي بود نه كل دروس والا نميشه كه فقط رو 2تا درس از ميون اين همه درس تمركز كرد.خوشبختانه من با هيچكدوم از درس عمومي و تخصصي مشكل خاصي ندارم فقط رياضيات هست كه حوصلمو سر ميبره.اونم بخاطر اينه كه تا حالا براش وقت نزاشتم و عادت به خوندنش ندارم.ميخاستم ازبين آمار،گسسته،محاسبات و مهندسي دوتاشو كه راحتترن بخونم.آمارم خوبه بد نيست.ولي با محاسبات آشنایی ندارم چون تو دانشگا برامون ارائه نشده بود.
بازم ممنون از توجهتون

sara_np
پنج شنبه 21 آبان 1388, 17:23 عصر
سلام
آقای شمس پور توی دروس ریاضی من فکر کنم امار و گسسته دروس بسیار خوبی هستند که میشه روشون تمرکز داشت...محاسبات یا آنالیز عددی درس سختی نیست ولی شنیدم تستایی که ارائه میشه بسیار مشکله..من توصیه می کنم وقتتونو بزارید روی امار و گسسته

majidmt
پنج شنبه 21 آبان 1388, 21:33 عصر
بچه ها من ميخوام تازه شروع به خواندن كنم به نظرتون دير نيست ميتونم موفق بشم ؟؟ يه سوالي هم داشتم اينكه واسه اينكه مجازي قبول شيم رتبه بالايي ميخواد؟؟
و آيا مجازي واسه رشته نرم افزارم هستش؟

sanaz e
شنبه 23 آبان 1388, 08:08 صبح
توی دروس ریاضی من فکر کنم امار و گسسته دروس بسیار خوبی هستند که میشه روشون تمرکز داشت...محاسبات یا آنالیز عددی درس سختی نیست ولی شنیدم تستایی که ارائه میشه بسیار مشکله..من توصیه می کنم وقتتونو بزارید روی امار و گسسته

ببخشيد دوست عزيز من اصلا آمار رو نميفهمم بخاطر همين هم خيلي روي محاسبات حساب ميكردم. يعني چي كه تستهاش سخته؟ ميشه بيشتر توضيح بدين.
آمار رو چه جوري بايد بخونيم؟

majidmt
شنبه 23 آبان 1388, 10:04 صبح
بچه ها جواب منو نمیدید یعنی خیلی دیگه دیره

sniper_I
شنبه 23 آبان 1388, 13:32 عصر
سلام
آقای شمس پور توی دروس ریاضی من فکر کنم امار و گسسته دروس بسیار خوبی هستند که میشه روشون تمرکز داشت...محاسبات یا آنالیز عددی درس سختی نیست ولی شنیدم تستایی که ارائه میشه بسیار مشکله..من توصیه می کنم وقتتونو بزارید روی امار و گسسته
سلام به دوستان
منم موافقم که آمار و گسسته رو اگه بشه خوب خوند میشه راحت تست اشونو زد، ولی به نظرم بهتره رو همه درسها تمرکز داشت و همشو خوند، چون ممکنه سوالاش راحت بیاد و بشه زدشون، اگرچه من خودم هنوز محاسبات رو شروع نکردم:افسرده:
هیچ راهی دور نیست...
من برا آما، آمار پارسه(کتابشو میگم) همراه آمار نیکوکار می خونم، شماها چی می خونین؟:چشمک:

zareei_ta
شنبه 23 آبان 1388, 15:32 عصر
من برا آما، آمار پارسه(کتابشو میگم) همراه آمار نیکوکار می خونم، شماها چی می خونین؟:چشمک:[/quote]

كتاب هاي پارسه رو از كجا تهيه كرديد ؟ ايا عضو موسسه بوديد؟ ممنون

sara_np
شنبه 23 آبان 1388, 19:05 عصر
سلام دوستان
منم دارم امار پارسه رو میخونم به نظر من خیلی عالیه...حتی به جرات میشه گفت بهتر از کتاب نیکوکار

sara_np
شنبه 23 آبان 1388, 19:10 عصر
بچه ها من ميخوام تازه شروع به خواندن كنم به نظرتون دير نيست ميتونم موفق بشم ؟؟ يه سوالي هم داشتم اينكه واسه اينكه مجازي قبول شيم رتبه بالايي ميخواد؟؟

به نظر من ماهی رو هر وقت از آب بگیرید تازه است هنوز 3 ماه مونده تا کنکور اگه خوب
برنامه ریزی کنید و بشینید خیلی خوب بخونید دیر نیست..ولی توصیه میکنم از کتابهایی استفاده کنید که بیشتر خلاصه درسهاست ...در مورد مجازی هم زیاد اطلاعات ندارم

sara_np
شنبه 23 آبان 1388, 19:23 عصر
من برا آما، آمار پارسه(کتابشو میگم) همراه آمار نیکوکار می خونم، شماها چی می خونین؟:چشمک:

كتاب هاي پارسه رو از كجا تهيه كرديد ؟ ايا عضو موسسه بوديد؟ ممنون[/quote]

نه لازم نیست عضو موسسه باشی می تونید از کسانی که قبلا عضو بودند بگیرید...یه سرچ بکنید تو نت راحت پیدا میکنید

mehdi_turbo
یک شنبه 24 آبان 1388, 12:15 عصر

وقت زيادي نداري
از من ميشنوي هر چه سريع يكبار كل مطالب كه قراره تا كنكور بخوني را به صورت سريع مطالعه كن و بعد به سراغ كتاب تست و كنكور برو ...

در مورد دوره هاي مجازي اينجا (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=169639&page=2)بحث شده و دورهاي مجازي هم كم طرفدار نداره پس رتبه هاي بالا مجاز ميشن (‌دقيق نمي دونم چند)
فك كنم اولين بار مجازي براي نرم افزار اختراع شد :لبخند:

icegirl_f2r
یک شنبه 24 آبان 1388, 21:43 عصر
بچه ها من ميخوام تازه شروع به خواندن كنم به نظرتون دير نيست ميتونم موفق بشم ؟؟

فکر میکنم کمی دیر شده تا بخوای کتابها را جور کنی کلی وقت میبره(تقریبا یک ماه) اما بهتره درسهایی که تا حدی بلدی را بخونی.
موفق باشی.

sniper_I
سه شنبه 26 آبان 1388, 13:15 عصر
یه سوال
شما برا مرور چی کار می کنید؟
یعنی منظورم اینه که مطالبی که م یخونید زود یادتون میره یا نه؟

manager
چهارشنبه 27 آبان 1388, 11:51 صبح
یه سوال
شما برا مرور چی کار می کنید؟
یعنی منظورم اینه که مطالبی که م یخونید زود یادتون میره یا نه؟
یه کاری که به نظرم خیلی جالب بود و من انجام دادم این بود که یکسری دفترچه یادداشت پاپکو گرفتم به تعداد درسا، بعد تو این دفترچه ها نکاتی رو یادداشت می کردم که احتمال می دادم از یادم بره، همیشه قبل از مطالعه هر درسی اون مطالب رو یک بار از اول تا آخر مرور می کردم. خوب این باعث می شد کههر چیزی که تو اون دفترچه ها می نوشتم دیگه هیچ وقت از یادم نره. حجم دفترچه ها کم بود و به راحتی قابل حمل بود. از طرف دیگه چون خیلی کوچیک بود نمی تونستم همه چی رو توش بنویسم و از این بابت خوب بود. هنوز هم بعضی وقت ها به درد مرور می خوره.

mandbigS
پنج شنبه 19 آذر 1388, 18:04 عصر
دوستان عزیز سلام ...
خوشحالم که بالاخره یه جایی پیدا کردم که بتونم اصولی ازش مشاوره بگیرم ...
من رشتم IT هستش و از الان که حدود 1 سال و چند ماه تا ارشد سال بعد مونده می خوام شروع کنم و تپل بخونم ... می خواستم از دوستاییی که تجربه دارن یه کمک بخوام که به من بگن چه فرمی بخونم ...
منظورم اینه که از الان تسم بزنم یا فقط منابع رو مفهومی بخونم ؟ یه راهنمایی کلی می خوام ازتون ... من حتما باید قبول شم و این برام خیلی حیاتیه ... منتظر کمکتون و راهنماییتون هستم ... ممنونم ...

imi
جمعه 20 آذر 1388, 10:19 صبح
سلام
من اون فایلی رو که شما برای آزمون ارشد گذاشته بودید رو دیدم. خیلی خوب بود ، ممنون. چند تا سوال داشتم.
1- کتاب های پارسه با جزوه های پارسه تفاوت دارند؟ کدام را در بازار (نه بازار آزاد و کپی) می فروشند؟ کدام ها را بعد نام نویسی به ما می دهند؟ آیا می شود فقط آزمون های پارسه را نام نویسی کرد و این ها را نگرفت؟

2- آیا از معادلات دیفرانسیل سوالی نمی دهند؟ یا منظورتان از ریاضی مهندسی ، معادلات هم بوده است؟ آیا نیاز به خواندن کتاب های معادالات چه تست و چه منبع نیست یا همین مواردی که گفته اید معادلات را هم شامل می شود؟

3- از ریاضی 1 و 2 سوالی نمی دهند؟ البته خیلی از مباحث ریاضی یک و دو در همه ریاضی ها هستند ولی خب مباحث مختص به خود را هم دارند؟ ممنون.

4- آزمون های کدام موسسه خوب است؟ پارسه را توصیه می کنید؟

majidmt
جمعه 20 آذر 1388, 20:18 عصر
دوستان يه گزارشي از اوضاع احوال مطالعه و چه منابعي و نظرتون در مورد اوني كه ميخونيد توي اين يك ماه و نيم باقي مونده بگيد؟؟(من خودم جزوات پارسه رو تهيه كردم و بعضي از جزوات جاهاي ديگه ولي وقت نكردم بخونم يعني تنبلي كردم)

manager
یک شنبه 22 آذر 1388, 08:27 صبح
سلام
من اون فایلی رو که شما برای آزمون ارشد گذاشته بودید رو دیدم. خیلی خوب بود ، ممنون. چند تا سوال داشتم.
1- کتاب های پارسه با جزوه های پارسه تفاوت دارند؟ کدام را در بازار (نه بازار آزاد و کپی) می فروشند؟ کدام ها را بعد نام نویسی به ما می دهند؟ آیا می شود فقط آزمون های پارسه را نام نویسی کرد و این ها را نگرفت؟

2- آیا از معادلات دیفرانسیل سوالی نمی دهند؟ یا منظورتان از ریاضی مهندسی ، معادلات هم بوده است؟ آیا نیاز به خواندن کتاب های معادالات چه تست و چه منبع نیست یا همین مواردی که گفته اید معادلات را هم شامل می شود؟

3- از ریاضی 1 و 2 سوالی نمی دهند؟ البته خیلی از مباحث ریاضی یک و دو در همه ریاضی ها هستند ولی خب مباحث مختص به خود را هم دارند؟ ممنون.

4- آزمون های کدام موسسه خوب است؟ پارسه را توصیه می کنید؟
1- بله - هیچ کدومشون رو - کتاب ها رو - معلومه که می شه
2- نه - پیش نیاز ریاضی مهندسیه البته خیلی کم - نه
3- نه ولی تو علوم کامپیوتر می دن - ؟؟؟ - خواهش می کنم.

zareei_ta
یک شنبه 22 آذر 1388, 16:15 عصر
بزاي دزس مدار منطقي من قسمت هاي اول كتاب يعني مارهاي تدكيبي و سيستم اعداد رو خوندم و لي قسمت هاي اخر مدارهاي ترتيبي و مسايل مربوط به ان ها رو هر چقدر مي خونم نمي تونم متوجه بشم .به نظر شما از همون هايي ياد گرفتم چقدر سوال مياد و يا قسمت هاي اخر چقدر مهمه اگه نزنم خيلي نمرم پايين مي اد؟

tohidshamspour
جمعه 25 دی 1388, 21:46 عصر
سلام دوستان خسته نباشید
من میخام برای کنکور ارشد دانشگاه قزوین رو انتخاب کنم ولی اکثر دوستانم میگن که قبول شدن از این دانشگاه خیلی سخته و دانشگاه شبستر و نجف آباد و زنجان رو پیشنهاد میکنن.میخاستم ببینم کسی اطلاعی در این زمینه داره؟
چون دانشگاه قزوین بنظرم دانشگاه خوبیه ولی همونطور که گفتم نمیدونم به حرفای اطرافیانم گوش کنم یا همین دانشگارو انتخاب کنم.
ممنون میشم اگه اطلاعی داشتین راهنمایی کنید.ممنون
یا حق

maktitil
دوشنبه 28 دی 1388, 12:03 عصر
سلام و خسته نباشید
کسی جواب ارشد آزاد نرم افزار و IT سال 88 و سوال و جواب ارشد آزاد نرم افزار و IT سال 87 رو نداره؟
ممنون میشم اگه بهم کمک کنید.

EhsanCh
چهارشنبه 14 بهمن 1388, 19:39 عصر
این رتبه ها که واسه ارشد هست چجوریه ؟ از بین چند نفره ؟ رتبه خوبش چنده ؟
برا دانشگاه آزاد چه درصد هایی خوبه ؟

پیشاپیش از جوابتون ممنونم

nsadeghi_1986
پنج شنبه 13 خرداد 1389, 23:33 عصر
سلام
من تازه عضو اینجا شدم
واسه کنکور نمسال میخوام بخونم
ببخشید کسی جزوه های دروس ریاضی پارسه رو نداره بزاره اینجا
ممنونم

mbprogrammer
دوشنبه 21 تیر 1389, 23:17 عصر
سلام
از دوستانی که برای کنکور سالهای قبل خوندن، اگه کسایی هستن که کتابها و جزواتشونو لازم ندارن، خیلی خوشحال می شیم که اینجا مطرح کنن که چی دارن تا بچه های دیگه بتونن استفاده کنن. حتی میشه اونها رو اسکن کرد و در اختیار بچه ها گذاشت یا اینکه با قیمت مناسب تر بچه های دیگه بخرن ازتون.

ممنون!

pesar irooni
پنج شنبه 31 تیر 1389, 19:08 عصر
من کلی تست دارم
فقط باید کپی کنید پس بدید
کتابهام رو قبلا دادم رفته

kiani_behzad
پنج شنبه 31 تیر 1389, 19:42 عصر
دوستان من هم خيلي وقته به دنبال مفيد بودن يا نبودن جزوه ها ي سنجش و دانش كه به صورت يه پك به فروش مي رسه مي گردم !
اگه كسي اطلاعاتي در اين رابطه داره لطف كنه براي ما قرار بده !
ممنون
نه بسته های سنجش و دانش تعریفی نداره. من همه کتاب های کنکورو داشتم و دیدم پارسه گسترش علوم پایه پوران پژوهش و سنجش.

zhaleh.mp
پنج شنبه 31 تیر 1389, 19:48 عصر
سلام.
سرفصلای اصلی ای که تو کنکور می یاد رو از کجا باید پیدا کنیم؟
یعنی از کجا بدونیم که یه کتاب تست کل مطالبی که تو کنکور می یاد رو پوشش می ده یا نه؟
راستی واسه معماری پیشنهادتون چه کتابیه؟
ممنون

zhaleh.mp
پنج شنبه 31 تیر 1389, 20:10 عصر
مثلا کتاب معماری پترسون که اینقد روش تاکید میشه با توجه به سرفصلای پوران یکی دو فصلش بیش تر بدرد بخور نیست!
یعنی سرفصلای پوران کامله؟
کلا سرفصلا رو از کجا باید گیر اورد و مطمئن شد؟؟

pesar irooni
سه شنبه 05 مرداد 1389, 02:18 صبح
وزارت علوم یه سری سرفصل برای هر رشته داره
بگردی پیدا میکنی
متاسفانه حجمش 2 مگ هست و تو برنامه نویس نمیشه آپلود کرد

whitecode
سه شنبه 05 مرداد 1389, 12:23 عصر
سلام

چند وقت پیش من مستندی رو جهت بررسی منابع آزمون تحصیلات تکمیلی تهیه کردم و قرار بود بعد از اعلام نتیجه نهائی سازمان سنجش اون رو انتشار بدم، این مستند کامل نیست و من سعی می کنم با کمک نظرات دوستان در این تاپیک اون رو کامل کنم.

اون دسته از عزیزانی که درگیر کنکور ارشد شدند می دونند که آمادگی برای این آزمون بسیار پرهزینه است. بعضی از دوستان بنا به دلایل مختلفی مثل سر کار رفتن، متعهل بودن، دوری از محل سکونت و ... با کمبود وقت، مشکل مالی و یا اساتید مجرب مواجه هستند و این در حالیه که بعضی از مردم بدون داشتن دقدقه تمامی امکانات رو در اختیار دارند و به نظرم این عادلانه نیست.

تو این تاپیک تلاش می کنیم تا قدمی هر چند کوچیک جهت یکسان سازی شرایط حضور داوطلبای کنکور کارشناسی ارشد برداریم.

آقای فراحی ،
لطف و توجه شما توی این فروم برای شر کردن تجربیات و اطلاعاتتون که یک امر مشخصه ولی من یکسری سوالاتی هم به ایمیل آدرسی که درین سایت برای ارتباط قرار دادین فرستادم که هنوز جوابی دریافت نکردم:ناراحت:
این آدرس galaxyroad2004@yahoo.com اصلن فعال هست؟؟:افسرده:

moein_sql
چهارشنبه 06 مرداد 1389, 09:07 صبح
به نظر من اگه ميخا توي درساي گفته شده مسلط شي بهتره بري پيش يه استاد مسلط به اين طور درسا.

واقا اگه بري خيلي خوب جواب ميگيري

manager
سه شنبه 12 مرداد 1389, 10:41 صبح
آقای فراحی ،
لطف و توجه شما توی این فروم برای شر کردن تجربیات و اطلاعاتتون که یک امر مشخصه ولی من یکسری سوالاتی هم به ایمیل آدرسی که درین سایت برای ارتباط قرار دادین فرستادم که هنوز جوابی دریافت نکردم:ناراحت:
این آدرس galaxyroad2004@yahoo.com اصلن فعال هست؟؟:افسرده:
سلام بله سوالاتتون رو دیدم اینقدر کلی بود که نمی تونم بهتون بگم "اونها رو اینجا هم قرار بدید"، پاسختون رو هم دادم.

seyedmajid
شنبه 23 مرداد 1389, 11:50 صبح
با سلام به دوستان
کسی در باره ی اکسین اطلاعاتی داره ؟
من در طول دانشگاه کتاب های را که اساتید معرفی کردند را خواندم به نظر شما الآن بهتره
1)تست بزنم
یا
2)کتاب ها را گذرا بخونم و دسته بندی کنم
یا
3) کتاب ها را عمقی از اول بخونم

saeed.gh31
دوشنبه 25 مرداد 1389, 18:06 عصر
سلام
من امسال می خوام تو کنکور شرکت کنم به نظر شما چه جوری باید درس بخونم؟

heyjjaja
شنبه 13 شهریور 1389, 04:49 صبح
با سلام
manager (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=12441) عزیز واقعا ممنونم از راهنمایی ها
میخواستم در مورد زبان بیشتر توضیح بدین یا منابع معرفی کنین
م م ن و ن

masoud05
دوشنبه 15 شهریور 1389, 01:03 صبح
[quote=saeed.gh31;1069410]سلام
من امسال می خوام تو کنکور شرکت کنم به نظر شما چه جوری باید درس بخونم؟

جواب:
به نظر من اول یافتن منابع مطالعاتی درست ، سپس یه برنامه ریزی درست با توجه به توانایی هایی که دارید مثلا اگه در روز نمی تونید زیاد درس بخونید باید زودتر شروع کنید یا اینکه 1 یا 2 درس که واقعاً در آن ضعف دارید و نیز اینکه این درس خیلی حجیمه رو حذف کنید
تو هر کدام از این مراحل اشتباه کنی ، بدجور ضرر می کنی

movi60cent
دوشنبه 15 شهریور 1389, 18:35 عصر
با سلام
manager (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=12441) عزیز واقعا ممنونم از راهنمایی ها
م م ن و ن
سلام .زبان 504 با یک کتابی به اسم::essential idiom

farzad1389
چهارشنبه 17 شهریور 1389, 09:32 صبح
وزارت علوم یه سری سرفصل برای هر رشته داره
بگردی پیدا میکنی
متاسفانه حجمش 2 مگ هست و تو برنامه نویس نمیشه آپلود کرد
به آدرس http://gostaresh.msrt.ir/frmGrade.aspx مراجعه کنین کلیه سرفصلهای تمام رشته ها اونجا موجود هستش

SAMARE
شنبه 03 مهر 1389, 18:55 عصر
سلااااااااااام به همه دوستان

میخواستم نظرتون رو راجع به موسسات مختلف بدونم

موسسه پارسه !!!!
موسسه ماهان !!!!
سنجش تکمیلی !!!!

میخوام بدونم کدوم موسسه برای کارشناسی ارشد بهتره ؟؟؟

sajad_3dmax
یک شنبه 04 مهر 1389, 16:12 عصر
خصوصا واسه درسهای گسسته و طراحی الگوریتم.
با تشکر.
ان شا الله موفق باشید...

sajad_3dmax
یک شنبه 04 مهر 1389, 18:01 عصر
با سلام.من تصمیم گرفتم برا پایگاه داده هم سیلبرشاتس رو بخونم و هم دیت رو.واسه سیلبرشاتس که ترجمه جعفرنژادو دیدم خوب بوده.اما واسه دیت ترجمه های زیادی وجود داره.کدومشو ن مناسبه؟لطفا انتشاراتش رو هم لطف بفرمایین ذکر کنید.شنیدم جناب مقسمی همراه کس دیگه ای کتاب دیت رو ترجمه کردند.درسته؟
یا علی(ع)

rostamiani
پنج شنبه 08 مهر 1389, 06:14 صبح
سلام
من امسال می خوام برای کنکور ارشد شرکت کنم و تازه شروع کردم :)
به نظرتون چطور می تونم به بقیه کنکوریا برسم ؟

اگه ممکنه کتاب خوبی برای هوش مصنوعی و مدار های الکتریکی و مباحث عدیدی بهم معرفی کنید

خیلی متشکرم :لبخند:

manager
پنج شنبه 08 مهر 1389, 16:11 عصر
با سلام
م م ن و ن
سلام زبان رو کاریش نمی تونی بکنی یعنی کلا خوندن یا نخوندنتون زیاد فرقی نمی کنه، ولی یه نرم افزار 504 داشتم از شرکت نارسیس بد نبود 504 تا لغت رو به زور حفظ می شی:قهقهه:

veniz2008
پنج شنبه 08 مهر 1389, 22:29 عصر
با سلام خدمت همه دوستان و آقای فراحی،یه سوال داشتم:کتاب کامپایلری که پیشنهاد دادید بهترین ترجمش ماله کیه؟

SAMARE
جمعه 09 مهر 1389, 14:13 عصر
دوستان با تمام این تفاسیر و بعد از پیشنهاد کردن منابع مختلف میخواستم بدونم آیا شرکت در آزمون های منظم یک موسسه میتونه به امادگی بیشتر ما در کنکور سراسری کمک کنه؟؟؟
اگر پاسخ تون مثبت هست دوستانی که در این زمینه تجربیاتی دارند ممنون میشم که بهترین موسسه رو معرفی کنن!!!

پ.ن: از همه دوستانی که در بحث شرکت میکنند بخصوص از استارتر محترم تاپیک بینهایت سپاسگذارم .....:لبخندساده:

ma3oudphp
جمعه 09 مهر 1389, 21:22 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

راستش من از خوندن کتاب خیلی بدم میاد ! دوست دارم همه چیز رو به صورت خلاصه و اصل مطلب

و با صرف کمترین وقت بخونم . راهنمایی کنید با این اوضاع چه کنم ؟

sajad_3dmax
یک شنبه 11 مهر 1389, 17:13 عصر
سلام.
کتاب clrs هر دو جلدش واسه کنکور نیازه؟

rostamiani
یک شنبه 11 مهر 1389, 22:09 عصر
سلام
من امسال می خوام برای کنکور ارشد شرکت کنم و تازه شروع کردم :)
به نظرتون چطور می تونم به بقیه کنکوریا برسم ؟

اگه ممکنه کتاب خوبی برای هوش مصنوعی و مدار های الکتریکی و مباحث عدیدی بهم معرفی کنید

خیلی متشکرم :لبخند:

???
در ضمن ... به نظرتون چه کنکور آزمایشی بهتره ؟

متشکرم

alimaker
دوشنبه 12 مهر 1389, 21:32 عصر
به قول دوستمون یک جواب ساده از باتجربه ها میخوایم

موسسه پارسه !!!!
موسسه ماهان !!!!
سنجش تکمیلی !!!!

میخوام بدونم کدوم موسسه برای کارشناسی ارشد بهتره ؟؟؟ :تشویق::تشویق:

SAMARE
سه شنبه 13 مهر 1389, 11:10 صبح
به قول دوستمون یک جواب ساده از باتجربه ها میخوایم

موسسه پارسه !!!!
موسسه ماهان !!!!
سنجش تکمیلی !!!!

میخوام بدونم کدوم موسسه برای کارشناسی ارشد بهتره ؟؟؟ :تشویق::تشویق:
دوست عزیز حق کپی رایت رو رعایت نکردید
میدونید پیگرد قانونی داره!!!؟؟؟:چشمک:

Web.Designer01
سه شنبه 13 مهر 1389, 21:51 عصر
سلام
محمد رضا جان واقعا ممنون که لطف کردی و تجربیاتتو در اختیار ما قرار دادی،برات آرزوی موفقیت می کنم.
یه سوال ازت داشتم این منابعی که معرفی کردی برا شرکت تو کنکور آزادم پیشنهاد میکنی؟
من منتظر جوابت هستم تا هرچی زودتر شروع کنم به یاری خدا.
ممنون:قلب:

manager
چهارشنبه 14 مهر 1389, 12:21 عصر
سلام
محمد رضا جان واقعا ممنون که لطف کردی و تجربیاتتو در اختیار ما قرار دادی،برات آرزوی موفقیت می کنم.
یه سوال ازت داشتم این منابعی که معرفی کردی برا شرکت تو کنکور آزادم پیشنهاد میکنی؟
من منتظر جوابت هستم تا هرچی زودتر شروع کنم به یاری خدا.
ممنون:قلب:
مگه آزاد هم کنکور داره ؟ :قهقهه:

SAMARE
چهارشنبه 14 مهر 1389, 20:38 عصر

شما فکر کنید داره !!!!:متفکر:

Web.Designer01
چهارشنبه 14 مهر 1389, 20:49 عصر
ای بابا،پس چی که داره!
البته من که رفتم کتابامو خریدم دیگه از راهنمایی شما هم ممنونم!
برا دانشگاههایی مثل قزوین و تهران جنوب سر و دست میشکونن
موفق باشید

daivid_ d31r1
شنبه 24 مهر 1389, 12:24 عصر
با سلام خدمت شما دوستان
من كامپيوتر.كارشناسي.آزاد(يه جاي خيلي بد!) ميخونم.
حالا ميخام براي ارشد.اسفند 90 بخونم براي فقط يه دانشگاه دولتي!
راستش امادگي براي دولتي اونم امسال رو ندارم ولي عزم دارم براي سال بعد بخونم با تمام توانم
ميشه منو در باره منابع،كتابها،جزوه، دانشگاهها و ظرفيتشون و هر چي كه بتونه به من كمك كنه راهنمايي كنيد؟
اگه جاي سوالم درست نيست لطفا منتقلش كنيد
ممنون ميشم

pesar irooni
شنبه 24 مهر 1389, 14:48 عصر
محمد خجالت بکش
سوسک میشی ها
کلا منابعی که یه دانشجوی لیسانس باید بخونه یکیه، حالا چه سراسری، چه غیرانتفاعی ، چه ...
برای کنکور فقط درسها ممکنه تفاوت کنه، چی بیاد و چی نیاد، وگرنه سرفصل که یه چیزه

SAMARE
پنج شنبه 06 آبان 1389, 10:15 صبح
ببخشید آقای فراحی یه سوال داشتم از حضورتون
میخواستم ببینم شما دوره کارشناسی تون رو در کدوم دانشگاه گذروندید!؟

همچین شما اقای پسر ایرونی!؟

omid2195
سه شنبه 18 آبان 1389, 09:16 صبح
...حالا ميخام براي ارشد.اسفند 90 بخونم براي فقط يه دانشگاه دولتي!
راستش امادگي براي دولتي اونم امسال رو ندارم ولي عزم دارم براي سال بعد بخونم با تمام توانم
ميشه منو در باره منابع،كتابها،جزوه، دانشگاهها و ظرفيتشون و هر چي كه بتونه به من كمك كنه راهنمايي كنيد؟
...
با سلام:
منهم چنين سوالي داشتم مي شه راهنمايي كنيد.
با تشكر:لبخند:

sarkhosh
سه شنبه 18 آبان 1389, 11:12 صبح
آره خوب البته گرایش های درست حسابی داره.

رفقای من ازاد رو قبول نشدن اما دولتی رو قبول شدن به نظرم آدم یه گرایش خوب تو آزاد بخونه خیلی خوبه.

ayda zamani
پنج شنبه 09 دی 1389, 10:25 صبح
salam khaste nabashid kheyli mamnun az rahnemayitun

sasan_vm
شنبه 18 دی 1389, 20:07 عصر
سلام
لینک زیر شامل نرم افزاری است جهت معرفی گرایش ها ، لیست دروس امتحانی ، ضرایب ، منابع پیشنهادی و ....
راهنمای ارشد مهنسی کامپیوتر (http://www.karshenasi.com/download/rahnama-arshad.zip)

pesar irooni
دوشنبه 27 دی 1389, 16:16 عصر
ببخشید آقای فراحی یه سوال داشتم از حضورتون
میخواستم ببینم شما دوره کارشناسی تون رو در کدوم دانشگاه گذروندید!؟

همچین شما اقای پسر ایرونی!؟
من و آقای فراحی کاردانی بودیم. آقای فراحی رتبه 1 آزمون فنی و حرفه ای بودند و من آزاد خوندم. کارشناسی رو تو شمسی پور (تهران - ونک) خوندیم که بهترین گزینه تو کنکور کاردانی به کارشناسیه. هر دو رتبه 1 رقمی تو این کنکور آوردیم. بعد هم کل انداختیم برای ارشد (واقعا کل بود) . هر دو مون سراسری قبول شدیم. من میخواستم برای دکترا هم کل بندازم که محمد بی خیال شده میگه کار. واقعا داشتن یه رفیق و رقیب اینجوری خیلی خوبه!!

tah_206207
یک شنبه 17 بهمن 1389, 22:09 عصر
سلام دوستان من میخوام خودمو واسه کنکور ۹۰ آماده کنم ولی یه جورایی ناامیدم و همچنین ترس از کنکور دارم به خاطر گلی که تو کارشناسی کاشتم و از آزاد تبریز قبول شدم میشه منو راهنمایی کنید چه جوری درس بخونم تا بتونم از سراسری قبول شم
کدوم درسارو کنار بزارم مثلا به نظرتون عاقلانه هست که زبان یا حتی درسای ریاضی رو کنار گذاشت؟
و یه سوالم از pesar irooni عزیز داشتم شما ارشد و تو کدوم دانشگاه قبول شدین؟
به نظرتون واسه قبول شدن در کنکور ارشد روزی چقدر باید مطالعه کنم؟
شرکت تو کدوم آزمون هارو مفید میدونید به نظرتون اکسین خوب هست
با تشکر از زحمات آقای فراحی و همه دوستانی که در این تاپیک فعالیت کردن

اوبالیت به بو
یک شنبه 17 بهمن 1389, 23:36 عصر
سلام

و یه سوالم از pesar irooni عزیز داشتم شما ارشد و تو کدوم دانشگاه قبول شدین؟
علم و صنعت

آقای pesar irooni (http://barnamenevis.org/member.php?54941-pesar-irooni)
من می خوام شروع کنم. ولی یه برنامه می خوام برای این 2 سال. یکم سراغ این فایل ها رفتم تعداد دروس خیلی زیاد هستن و زیر 100 آوردن کمی دشوار ولی برای من شدنی است. یعنی باید بشود فقط نمی خوام قضیه پایگاه داده تو کنکور اتفاق بیوفته.

یه برنامه خوب می خوام. الان یکم گمراه هستم چون هیچ شناختی از درس ها ندارم. الان مثلا نظریه زبان ها نمی دونم چی هست یا مثلا می گن ساختمان گسسته نمی دونم یعنی چی...

یه راهنمایی...

Web.Designer01
چهارشنبه 20 بهمن 1389, 22:54 عصر
سلام
فقط نمی خوام قضیه پایگاه داده تو کنکور اتفاق بیوفته.

یه برنامه خوب می خوام. الان یکم گمراه هستم چون هیچ شناختی از درس ها ندارم. الان مثلا نظریه زبان ها نمی دونم چی هست یا مثلا می گن ساختمان گسسته نمی دونم یعنی چی...

یه راهنمایی...
[/B][/B]
قضیه پایگاه داده چیه؟!
ساختمان گسسته همون ریاضی گسستس!
نظریه زبانها هم یه درس خیلی شیرینه که البته یه مقدمه از نظریه زبانهاس و تو این درس در مورد انواع گرامرهای و زبانها و ماشین ها و ... بحث میشه،این درس یه درس 3 واحدیه که تو مقطع کارشناسی جزء دروس اختیاری محسوب میشه،ولی از اونجایی که شاید از دید بعضیها سخت باشه زیاد کسی این درسو برنمیداره و تو اکثر دانشگاهها اصلا ارائه نمیشه.

Arcsinos
جمعه 27 اسفند 1389, 23:39 عصر
اینهمه حرف و حدیث تو 13 صفه گفتید . واقعا هم جالب و خوندی بودن
یکی بلند نشد بگه سطح کنکور ما ، چه جوریاست ؟ یعنی پایینه ؟ بالاست ؟ متوسطه ؟
کی با من موافقه که اگه یه آمریکایی اصیل بیاد سر جلسه ی کنکور زبانشو نمیتونه صد بزنه ؟
کی میتونه آدرس کسی رو به من بده که فقط یکی از درسهای ارشدش رو صد زده باشه ؟
چه کسی سوالات کنکور ارشد 90 رو دیده ؟ آیا سوالاتش رو موجودات زمینی طراحی کردن یا موجودات Ultra Earth ؟
آیا آزمون ورودی دانشگاه هاروارد یا MIT هم مانند کنکور ارشد ما آسان هست ؟
مثلا اینجا (http://barnamenevis.org/showthread.php?244853-كارشناسي-ارشد-آي-تي-90/page5)رو ببینید بنده خدا آقا سعید دلم براش سوخت یک سال زحمت آخرش زبان صفر درصد .
امیدوارم موفق باشید
در پناه حق

Web.Designer01
شنبه 28 اسفند 1389, 19:10 عصر
چه کسی سوالات کنکور ارشد 90 رو دیده ؟

من دیدم!
ببینید بعضی از سوالات امسال سخت نبود مزخرف بود!
مثلا سوالای سیستم عامل اصلا استاندارد نبود یه صفه سوال طرح کردن که فقط خوندنش و فهمیدن اینکه چیکار باید بکنیم 10 دقیقه طول میکشه،بعد 10 دقیقه هم میفهمی که حل کردنش حداقل 1 رب طول میکشه!
خب این شد سوال آخه؟ فرق اونی که سیستم عامل خونده با اونی که نخونده چیه؟ اینه که اونی که خونده میره منفی میزنه اونی که نخونده نمیزنه!
کلا کنکور ارشد در و پیکر نداره،یه سال سیستم عامل 4 تا سوال میاد(سال 88) یه سال 6 تا میاد(90)،هر سال دفترچه هارو جدا جدا میدن یه سال یهو برمیدارن همرو با هم میدن همه برنامه های آدمو میریزن به هم.
تست ریاضی میدن تا 5 رقم اعشارو باید بدون ماشین حساب حساب کنی که کلی از وقت آدم میره پا ضرب و تقسیم و جمع و تفریق.
در مورد اینکه یه آمریکایی بیاد سر کنکور آیا زبانو صد میزنه یا نه هم به نظر من عمرا بتونه صد بزنه!
بعد کنکور تو آرامش شاید ولی سر کنکور نمیشه.
امسال سوالای نظریه و منطقیش خوب بود من 4 تا از 6 تای نظریرو زدم و کسی هم میشناسم که همشو درست زده ولی فک نکنم تا حالا سابقه داشته باشه کسی درسیرو تو ارشد 100 زده باشه،منظورم کلیه وگرنه یه دونه مشترک یا یه دونه ریاضیرو میشه 100 زد.
آمار داوطلبای ارشد سال به سال داره بیشتر میشه،امسال بیش از 870هزار نفر شد(نسبت به سال قبل بیش از 100هزار نفر بیشتر شد)،تا چندسال آینده از تعداد داوطلبای کنکور سراسری هم بالاتر میره،سازمان سنجش با این کنکور گرفتنای غیر استانداردش داره با آینده اینهمه آدم بازی میکنه کسی میشناشم که دو سال خوند برا ارشد آخرشم قبول نشد نه به خاطر اطلاعات پایینش تا اینکه فک کنید خنگ بوده نه،نمیدونید چه زوری داره یه درسو از رو 4 تا منبع بخونی بعد بری سر کنکور از 6 تا سوالش هیچ کدومو نتونی بزنی،اعصاب آدم میریزه به هم سر جلسه و خراب میشه کنکور به همین سادگی.
در آستانه سال نو سال خوبیرو برا همه دوستان آرزو میکنم!
موفق باشید

hadi576
پنج شنبه 22 اردیبهشت 1390, 12:38 عصر
سلام

اون دسته از عزیزانی که درگیر کنکور ارشد شدند می دونند که آمادگی برای این آزمون بسیار پرهزینه است. بعضی از دوستان بنا به دلایل مختلفی مثل سر کار رفتن، متاهل بودن، دوری از محل سکونت و ... با کمبود وقت، مشکل مالی و یا اساتید مجرب مواجه هستند و این در حالیه که بعضی از مردم بدون داشتن دغدغه تمامی امکانات رو در اختیار دارند و به نظرم این عادلانه نیست.

سلام خسته نباشید
این منابع اکنون هم خوب هستند با فرض اینکه سال 79 فرغ التحصیل شده ام
fa_te64
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 14:37 عصر
سلام
در مورد کتاب لاتین CLRS گفته بودید که همه سرفصل های اون رو نباید برای ارشد بخونیم. ممنون میشم اگر سرفصل های لاتین لازم برای کنکور ارشد رو برام بزارید

behzad_rainy
سه شنبه 14 تیر 1390, 17:48 عصر
سلام
بچه ها کسی میدونه کتاب محاسبات عددی بابلیان چطور کتابیه؟ارزششو داره وقت گذاشت واسه خوندنش؟

mahdikoochooloo
جمعه 28 مرداد 1390, 03:24 صبح

داداش مگه مال خودته که می خوای کپی کنی؟ عجب مملکتیه ها ؟ آدم داغ می کنه، این همه زحمت کشیدم اونوقت دو سوت رایتش کرد 500 فروخت سی دی ها رو

mahdikoochooloo
سه شنبه 01 شهریور 1390, 03:25 صبح
ببخشید این منابعی که اولویت دادید یعنی همش رو باید بخونیم تا به موضوع مسلط بشیم یا همون اصلی ترین پیشنهاد رو بخونیم کافیه؟

sara90
یک شنبه 20 شهریور 1390, 00:47 صبح
سلام به همه دوستان درس خون :تشویق:
من رشته آتی میخونم وترم 5 هستم از دوستانی که تو کنکور ارشد موفق بودن و رتبه های خوبی آوردن می خوام لطفا یه برنامه خوب در اختیارم قرار بدن که تو این دو سالی که مونده من تموم کنم خودم رو برای ارشد حسابی آماده کنم ممنون میشم که کمک کنید :لبخند:

Yama12
دوشنبه 21 شهریور 1390, 12:50 عصر
سلام
از مهمترین نکته ها در طول سال این هست که منابعی که در کنکور میاد رو پیدا کنید و ترمی که اون درس رو دارین کل کتاب رو به جای بخشی از اون بخونین... معمولا اساتید بخشی از کتاب رو تدریس می کنن و بعدا که می خواهین بخش باقی مونده رو بخونین به استاد دسترسی ندارین که براتون رفع اشکال کنه.... کلا اساتید رو از دست ندید.. آخر هر بخش هم تست های اون بخش از درس رو بزنین..
به درس زبان خیلی اهمیت بدین چون اکثرا ضعیف هستند... هر هفته زبان رو بخونین که نتیجه معجزه آسایی داره....

np_vaan
چهارشنبه 23 شهریور 1390, 11:52 صبح
با سلام به همه اساتید میخواستم بدونم که ارشد نرم افزار کلا چند نفر روزانه در کل کشور میگیره؟ هوش مصنوعی چطور ؟

fkz2010
سه شنبه 29 شهریور 1390, 12:31 عصر
با سلام و تشکر از آقای فراحی گرامی
خیلی لطف کردید این مطالب رو مطرح کردید. برای من خیلی عالی بود...واقعا نمی دونستم از کجا شروع کنم.
باز هم ممنون

mammad_asir
چهارشنبه 30 شهریور 1390, 21:23 عصر
با سلام به همه اساتید میخواستم بدونم که ارشد نرم افزار کلا چند نفر روزانه در کل کشور میگیره؟ هوش مصنوعی چطور ؟
سلام تو گوگل دفتر چه شماره دو ارشد 90 رو بگیر خواستم آپ کنم نشد

ok.baby
یک شنبه 10 مهر 1390, 23:29 عصر
ببینید من می تونستم اصلا فایل Excel رو ضمیمه کنم ولی خوب این کار کاملا سلیقه ایه و این کار من ممکن بود باعث کم شدن خلاقیتتون بشه. شما همینکه بدونید باید به چه مطالبی در برنامه ریزی توجه داشته باشید کافیه باقیش دست خودتونه، به عبارت خیلی ساده تر اگر شما بعد از حداقل 4 سال تحصیلات دانشگاهی نتونید یه برنامه ریزی خوب برای خودتون داشته باشید چطور می تونید در مقطع ارشد ادامه تحصیل بدید ...:چشمک:

سلام آقای فراحی
اون عکسایی که از فایل اکسل برا برنامه ریزیتون گذاشتینو دیدم.
جوابتون که گفتین کسی که برنامه ریزی بلد نیس بدرد ارشد نمی خوره هم دیدم.

منتها خواستم بگم، من با وجود اینکه سال آخر کارشناسی هستم هنوز برنامه ریزی بلد نیستم و با اینکه زیاد دنبالش رفتم هیچوقت موفق به برنامه ریزی درست نشدم.

شما که اینهمه لطف کردی به بچه های اینجا، بیا و یه لطف دیگه کن نحوه ی برنامه ریزیو بهمون یاد بده...

a.hatef
شنبه 09 اردیبهشت 1391, 18:11 عصر
سلام
من 14 سال پیش لیسانس مخابرات گرفتم. الان می خواهم ارشد نرم افزار شرکت کنم. به نظر شما چقدر شانس دارم اگر از همین الان شروع کنم و تابستان کلاس کنکور برم. اصلا کسی رو می شناسید که بعد از این همه سال تغییر رشته داده باشه و قبول شده باشه.

mari maryam
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1391, 19:59 عصر
دوستان ازکی بلید واسه ارشد خوند وازکجاشروع کرد؟

barman2006
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 09:05 صبح
سلام لطفا در مورد منابع جدید برای ازمون سال دیگه راهنمایی کنید کدوم انتشارات یا کدوم کتاب و نویسنده

marzban
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 08:49 صبح
راستش من ریاضی مهندسی فکر میکنم چند تا منبع خونده بشه بهتره
مثلا کتاب دکتر نیکو کار خوبه ولی برای تست یا جزوه ‍پارسه هم خوبه ولی نوع نگارشش جوری هست که بهتر سر کلاس اون باشید.بعضی مطالب رو جوری گفته خودت بخونی یکم زمان میبره بفهمی مجبور میشی منبع دیگری هم داشته باشی.اما بعضی از جزوه های دست نویس که مربوط به بعضی از اساتید هست رو بتونید ‍پیدا کنید می تونه خیلی کارساز باشه(اساتیدی که کنکور ارشد تدریس می کنن.یکی از جزوه ها رو من خوندم عالی بود.)

معماری واقعا کتاب خوب نمیشه پیدا کرد ولی ترجیحا پوران کمک می کنه .جزوه ‍پارسه خیلی جالب نیست یعنی باید چند منبع خونده بشه.

طراحی الگوریتم هم اگه کتاب زبان اصلی بخونید بهتره ولی از ‍پارسه و پوران با هم استفاده کنید هم کارساز هست .طراحی اصول تقریبا مشخصی داره واسه همین اکثر کتاب ها نزدیک به هم هستن

مدار منطقی جزوه پارسه خوبه ولی فقط شما رو راه می اندازه و پوران هم خیلی کمک می کنه

گسسته هم جزوه ‍پارسه خیلی مختصر هست کتاب ‍پوران پژوهش - یوسفی تاحدی خوبه ولی بعضی مطالب رو که باید بیشتر بهش بپردازه مختصر توضیح داده اما برای تست زنی کتاب خوبی هست.
کتاب گریمادی برای کسایی که مفهومی میخوان بخونن

سیستم عامل پوران ‍پژوهش دو تا کتاب داره کتاب دکتر ابراهیمی و کتاب یوسفی به کتاب ابراهیمی اصلا فکر نکنین پول هدر دادن هست ولی کتاب یوسفی خوبه
جزوه پارسه هم تقریبا خوبه ولی نه در حد کتاب یوسفی در بعضی جا ها مختصر گفته و رد شده.

reza89amin
جمعه 27 مرداد 1391, 03:22 صبح
سلام
من تازه می خوام امسال واسه ارشد بخونم
ممکنه توصیه های لازم را بفرمایید

++Hichkas
جمعه 27 مرداد 1391, 13:04 عصر
سلام دوستان
منم میخوام امسال بخونم و حتما قبول شم ممکنه بگین چطور بخونم ؟ چند ساعت در روز بخونم؟ روی چه درسایی بیشتر وقت بذارم؟
با تشکر

sniper_I
جمعه 27 مرداد 1391, 13:29 عصر
سلام
منم امسال میخوام دوباره بعد از دو سال دوری بخونم. فک کنم کار سختی پیش روم باشه.
اخرین باری که شرکت کردم سال 89 بود. اون سال مشترکا رو 44 درصد زدم ولی چون ریاضی رو منفی 5 زدم رتبم بهتر از 800 نشد ولی امسال اگه خدا بخواد دیگه یه رتبه خوب در انتظارمه البته با کمک شما دوستان.
با احترام...

attar_m2009
شنبه 18 شهریور 1391, 00:43 صبح
جزوات ارشد کامپیوتر و it پارسه
iهمراه با فیلم کلاسی و صدای استاد
lمشاوره و برنامه ریزی
www.it90.ir (http://www.it90.ir)
www.itkonkor.com (http://www.itkonkor.com)

b3hn00sh
پنج شنبه 18 آبان 1391, 14:11 عصر
من خیلی دیر شروع کردم به خوندن، به نظر شما چه درسایی رو بیشتر بخونم بهتره؟

همایون افشاری
چهارشنبه 22 آذر 1391, 20:29 عصر
برای اونی که دیر شروع کرده فقط دروس مشترک

p30arena
سه شنبه 10 بهمن 1391, 07:11 صبح
دوستان من ۱ سال بیشتر وقت ندارم
به نظر شما برای کنکور آی‌تی روزی چقد باید وقت گذاشت تو این ۱ سال؟؟؟

m_n20003
پنج شنبه 19 بهمن 1391, 13:13 عصر
دانلود جزوات پارسه و فیلم های اموزشی دروس رشته کامپیوتر و IT
www.it90.ir

www.itkonkor.com

f_talebi
جمعه 04 اسفند 1391, 22:29 عصر
سلام بچه ها یه سوال دارم
کتاب سیلبرشاتس و ... خیلی بزرگن؛ این جوز کتابا رو چطور میخونین؟ از نظر نوشتن هم بعضیاش خوندش و فهنیدنش سخته واقعا. البته شاید برای من ک اطلاعاتم کمه سخت تر باشن ولی خب چطور نکات رو از این جور کتابا استخراج میکنین.... این واقعا مشکل منه :-(

shenil
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 13:17 عصر
کسی واسه ارشد 92 نمیخواد بخونه ؟ :|

Arcsinos
چهارشنبه 27 شهریور 1392, 17:00 عصر
کسی واسه ارشد 92 نمیخواد بخونه ؟ :|

ارشد 92 که تموم شد... فکر کنم منظورتون ارشد 93 بوده باشه،

جا داره یه تشکر ویژه از ایجاد کننده ی تاپیک بکنم چون من حدود 3 سال پیش فایل Guide.pdf رو دانلود کردم و همه ی کتاب ها رو هم با توجه به اون رفتم گرفتم و الان ارشد نرم افزار رو تو دانشگاه تهران دارم میخونم. ممنونم

Peyman.Gh
چهارشنبه 03 مهر 1392, 12:40 عصر
????????????

f_talebi
چهارشنبه 03 مهر 1392, 13:57 عصر
من میخوام بخونم. تازه میخوام شروع کنم هنوز هیچی نخوندم.

mshtable
دوشنبه 08 مهر 1392, 09:28 صبح
برای دانلود کتب مرجع، بهترینه:
http://computer-en-books.ir

MShariati
یک شنبه 21 مهر 1392, 12:04 عصر
برای دانلود کتب مرجع، بهترینه:
http://computer-en-books.ir

:تشویق::تشویق::تشویق:

گنگیلی
چهارشنبه 14 اسفند 1392, 13:35 عصر
سلام به همه کلا اگر الان فقط صفحه اول سرچ گوگل درمورد منابع رو ببیند متوجه ضد و نقیض های فراوان در مورد کتاب ها میشید با توجه به اینکه بعضی از منابع قدیمی هستند ایا در چاپ های جدید تغییری ایجاد نشده یا رتبه بندی منابع تغیر نکرده ؟

attar_m2009
جمعه 15 فروردین 1393, 19:55 عصر
جزوات ارشد کامپیوتر و it پارسه
iهمراه با فیلم کلاسی و صدای استاد
www.it90.ir (http://www.it90.ir)
www.itkonkor.com (http://www.itkonkor.com)

legend_8
جمعه 26 اردیبهشت 1393, 23:11 عصر
سلام ، اقا یکی کمکمون کنه

میخوام ارشد بخونم ، تو همین منابعش موندم هر کی یه چی میگه

از کسایی که تجربه دارن بیان کمک کنن شاید سال دیگه ما هم بتونیم ارشد قبول شیم

Sal_64
دوشنبه 12 خرداد 1393, 16:33 عصر
سلام
بعد از مشورت با تعدادي دوستان واسه شركت در آزمون ارشد نرم افزار در موسسه پارسه ثبت نام كردم (آزمون - مشاوره - كتب)
الان به راهنمايي بيشتر دوستان درباره نحوه مطالعه واسه آزمون نياز دارم
ممنون ميشم من از راهنمايي خودتون بهره مند كنيد
تشكر

Sal_64
سه شنبه 13 خرداد 1393, 15:50 عصر
اين هم ليست كتب
با مطالب جناب manager (http://barnamenevis.org/member.php?12441-manager) (فراحي)مقايسه كردم اما مدت 5 سال از اون زمان ميگذره و قاعدتا منابع دستخوش تغييرات بسياري شدن
ليست كتب ببينيد
آيا همه اين كتب مفيد هستن و بايد خونده شن
تشكر

vshprg
پنج شنبه 20 شهریور 1393, 19:46 عصر
سلام
با تشکر از جناب manager .
می خواستم بگم با توجه به اینکه 5 سال از ارائه مطلبتون می گذره اگر می تونید اون رو به روز کنید.

pari mah
دوشنبه 26 آبان 1393, 02:46 صبح
سلام میشه راهنماییم کنین.....

من کارشناسی نرم افزار کامپیوتر تموم کردم البته دانشگاه آزاد...تا دیروز قصد نداشتم کارشناسی ارشد شرکت کنم اما دیروز تصمیم گرفتم که ثبت نام کنم.....الان من اگه بخوام چیزی بخونم آیا شانس قبولی دارم یا کشکه؟؟!!!

فقط 2ماه زمان باقیه یعنی امکان قبولی هست ؟؟؟؟ و اینکه اگه امکانش هست چی بخونم؟؟چه جوری بخونم تا شانس قبول شدن داشته باشم... ؟؟؟ من فقط میخوام قبول بشم دانشگاه انچنانی هم نمیخوام... میشه کمکم کنین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pari mah
دوشنبه 26 آبان 1393, 15:19 عصر
کسی نتونست کمکم کنه؟؟؟؟

Yama12
سه شنبه 27 آبان 1393, 09:22 صبح
دوست عزیز الان دوره ای نیست که اول بری دانشگاه بعد تصمیم بگیری می خواهی چکار کنی. اتفاقی که برای نسل من زیاد افتاد. شما 2 راه داری. اول باید مسیرتو انتخاب کنی. می خواهی کار کنی یعنی مثلا برنامه نویس بشی یا کار شبکه یا هرچیز یا نه می خواهی کار اگادمیک کنی (یعنی تحقیق و پژوهش که پولی توش نیست!) اگر دنبال کار هستی دیگه لازم نیست ادامه بدی درس رو چون از این به بعد همش پژوهش هست نه کار عملی و ارشد فقط و فقط پلی هست برای دکتری و لاغیر. اما اگر می خواهی به هر دلیلی دکتری بگیری باید زندگی و کار رو تعطیل کنی بچسبی به کنکور. در این صورت اگر قوی عمل کنی 2 ماهه می رسونی. به عنوان دانشجوی دکتری بازم تاکید می کنم اگر دنبال کار هستین اصلا طرف ارشد نرید که وقت و هزینه و موقعیت هایی که برای کار الان دارین رو هدر خواهید داد. اگر رفتی سراغ ارشد نباید ولش کنی و باید دکتری بخونی بعدش تا ضرر نکرده باشی. اما پیشنهاد من اینه که اگر موقعیت کار داری از دستش نده!

omn1990
دوشنبه 10 آذر 1393, 18:24 عصر
باسلام.از دوستان موفق درخواست همفکری برای تغیر رشته در ارشد از برق به کامپیوتر و مشورت دارم:
http://barnamenevis.org/showthread.php?477724-%D9%85%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%B1%D9%82-%D8%A8%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1&p=2141112#post2141112

ashkan209
دوشنبه 15 دی 1393, 13:12 عصر
سلام دوستان گرامی و Manager محترم:
بنده برای ارشد نرم افزار دانشگاه آزاد ثبت نام کرده ام و تقریبا 5 ماه فرصت دارم ، ضمنا رشته ام کارشناسی مهندسی الکترونیک هست .
راهنمائی بفرمائید که در این زمان کوتاه چندتا از دروس با بیشترین تاثیر (چون شاغل هستم ،وقت نمی کنم همه دروس را مطالعه نمایم) و با چه منابعی مطالعه نمایم ؟
با تشکر و احترام

attar_m2009
شنبه 11 بهمن 1393, 14:28 عصر
جزوات ارشد پارسه
جزوات دست نویس کلاس ها حضوری
صدای کلاس ها
فیلم های اموزشی کنکوری و درسی
مشاوره و برنامه ریزی
معرفی منابع
تدریس خصوصی و گروهی
منابع سراسری و آزاد 93-94
فیلم اموزشی برنامه نویسی و طراحی سایت
www.itkonkor.com
www.it90.ir
09357984945
09123547243

ala1394
دوشنبه 25 اسفند 1393, 21:20 عصر
سلام این سایت برای اشنایی با سوالات سالهای قبل کنکور

http://www.azmoon.in/

این برای جزوات و نکات کلیدی

http://azmoontoday.ir/

و این برای بسته های اموزشی

http://newssanjesh.ir/

شاید مفید باشد

Samira11069
شنبه 15 فروردین 1394, 17:14 عصر
سلام جناب آقای فراحی

من کاملا تو برنامه ریزی مشکل دارم، چه طور میشه یک برنامه موفق و قابل اجرا برای درس خوندن نوشت؟
اکثر برنامه ها ایده آل هستند و به مدت طولانی قابلیت اجرا ندارند.

sa.azad
شنبه 16 خرداد 1394, 08:17 صبح
سلام، متن مستندی که تهیه کردید رو چطور میشه مشاهده کرد؟

sa.azad
شنبه 16 خرداد 1394, 08:25 صبح
متن مستند رو چطور میتونم مشاهده کنم؟

bistoon7
شنبه 07 آذر 1394, 22:15 عصر
من لیسانسم عمرانه ولی می خوام ارشد هوش بخونم چون خیلی بهش علاقه دارم.اگه ممکنه راهنمایی کنید واسه شروع کردن از صفر باید چه کتابایی رو بخونم. لطفا هم واسه درسایی که مستقیما تو کنکور میان مثل سیستم عامل و هم واسه درسایی که مستقیما تو کنکور نمیان ولی برای یاد گرفتن درسای دیگه باید بلدشون بود مثل مبانی کامپیوتر کتاب معرفی کنید. لطفا اگه می تونید حتما راهنمایی کنید چون به شدت نیاز دارم.

mahwaz
دوشنبه 03 اسفند 1394, 16:23 عصر
سلام
من سه سالی هست که کارشناسی نرم افزار پیام نور خودم رو گرفتم. مدتی بود که تصمیم به شروع درس خوندن داشتم و به دلایل مختلف عملی نشد (خدمت، کار، ازدواج و ...). اما حالا که به زمان‌های از دست رفته نگاه می‌کنم، میبینم که بهتر می‌تونم تصمیم بگیرم. الان هم قصد حرکت رو دارم و شروع به برنامه‌ریزی کردم. هم زمان با تهیه برنامه هم شروع به خوندن می‌کنم ( البته الان باید منابع رو تهیه کنم اول :متفکر: ). و این شد آغاز ماجرای من و کنکور ...
امیدوارم دوستانی که میخوان برای کنکور ارشد نرم افزار بخونن، اینجا تجربیاتشون رو با ما شریک بشن. برای شروع من اول سعی کردم منابع کنکور کارشناسی ارشد 1395 رو پیدا کنم و مرتب کنم برای خودم و پرینت بگیرم تا اولویت‌ها بیاد دستم. فایل رو ضمیمه میکنم برای شما. به مرور زمان فایل رو کامل‌تر خواهم کرد. ضمناً این چند مصاحبه باعث میشه یکم امیدوارتر درس بخونیم :لبخند:

مصاحبه با مصطفی جاویدان رتبه 91 مهندسی کامپیوتر نرم افزار کنکور ارشد 1392 (http://konkur.in/10023/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-91-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%D9%86%D8%B1%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%D8%B1-92-%D9%85.html)
مصاحبه با ارشیا غفوری رتبه 2 مهندسی کامپیوتر نرم افزار کنکور ارشد 1391 (http://daneshjooonline.com/newsDetails.php?newsId=2514)
مصاحبه با بهنام پیام سیری رتبه 1 مهندسی کامپیوتر نرم افزار کنکور ارشد 1390 (http://konkur.in/1017/1017.html)
مصاحبه با سید هادی هاشمی رتبه 17 مهندسی کامپیوتر نرم افزار کنکور ارشد 1390 (http://mastertest.ir/1392/08/%D9%85%D8%B5%D8%A7%D8%AD%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%D9%87%D9%86%D8%AF%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1/)
مصاحبه با علیرضا قاسمی رتبه 1 مهندسی کامپیوتر نرم افزار احتمالاً کنکور ارشد 1388 (http://konkur.in/192/192.html)