PDA

View Full Version : سوال: تبدیل psd به html

[SOBHAN]
جمعه 06 شهریور 1388, 12:57 عصر
در مورد تبدیل قالب پی اس دی به اچ تی ام ال، آموزش فارسی وجود داره ؟

zahra6377
جمعه 06 شهریور 1388, 14:25 عصر
توی این دو تا سایت میتونی
پیدا کنی.
http://www.ittutorial.ir/?cat=6
http://blog.datisdesign.com/persian/

[SOBHAN]
یک شنبه 08 شهریور 1388, 15:36 عصر
به نظر من تنها نکته ای که وجود داره تیکه کردن گرافیک های مورد نیاز از PSD با ابزار slice هستش.

چجوری ؟ توضیح میدین ؟

kamyyyyy
سه شنبه 25 اسفند 1388, 11:40 صبح
تنها نکتنه این نیست که شما SLICE کنید. در اصل شما باید بلد باشید که کد دهی کنید. تو همون لینکی که زهرا خانوم دادن برو میبینی که باید چه بکنی :
http://www.ittutorial.ir/?cat=168

sherlukholmz
سه شنبه 03 فروردین 1389, 20:19 عصر
خوب خوب خوب...ببین...اگه از نسخه ی 8 فتوشاپ استفاده می کنی می تونی فایل psd خودتو با Image Ready که با فتوشاپ باید نصب شده باشه باز کنی...حالا اگه باز کردی توی جعبه ابزار Image Ready یه آیکون IE هست...روی اون کلیک کن فایلت توی IE یا هر Browserدیگه ای که پیش فرضه باز میشه...اگه می خوای ذخیرش کنی File>Save Optimized As... کلیک کن...

man4toman
سه شنبه 03 فروردین 1389, 20:38 عصر
دوست عزیز
همونطور که دوستان گفتن :
1. با ابزار slice شما طرح رو به قطعات عکس تقسیم میکنی.
2.قالب رو با همون مقدار پیکسل و اندازه طرح میزنی
3.عکسهای قطعه بندی شده از فتوشاپ رو توی طرح وارد میکنی.

_itten
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 01:52 صبح
با سلام
استدیو طراحی ایتن فایل های PSD رو در عرض 24 ساعت به فایل HTML تبدیل می کنه هزینه 30 هزار تومان

itten@live.com

www.itten.ir (http://www.itten.ir)

mashhadpix
شنبه 05 مرداد 1392, 11:22 صبح
کسی میتونه بهم بگه چطوری وقتی با Slice tool یه تکه از عکس در فتوشاپ انتخاب کنم باید بعدش چطوری به یه عکس تبدیل کنم که در css به کار ببرم.
ممنون میشم یکی بتونه راهنمایی کنه

webdesign2
یک شنبه 06 مرداد 1392, 14:29 عصر
اول آموزش فتوشاپ را بخون و ياد بگير بعد بيا تو css , html براي هر كدام هم كتابهاي 0pdf زيادي براي دانلود هست

ateryad
یک شنبه 06 مرداد 1392, 15:22 عصر
روش همه دوستان کاملا درست هست ولی به این مقااله هم یک نگاه بندازید:
http://nardebaan.ir/10703-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%D8%AA%D9%88%D8%B4%D8%A7%D9%BE-%D8%A8%D9%87-CSS-%D8%A8%D8%A7-%DB%8C%DA%A9-%DA%A9%D9%84%DB%8C%DA%A9

refugee
یک شنبه 06 مرداد 1392, 15:55 عصر
به نظر من اصلا کاری نداره که این همه دوستان پیچوندن این بنده خدا رو .

من خودم تنها کاری که میکنم به ترتیب زیر است .
1. طراحی قالب با اندازه استاندار تو فتوشاپ .
2. اسلایس بندی و تیکه تیکه کردن عکس ها به ابعاد مناسب و فرمت های مناسب .
3. نوشتن کدهای html و css همزمان .
4. استفاده از تصاویری اسلایس شده از پوشه عکس ها در کد های قالب ( منظور css )
5. نمایش قالب با مرورگر ...

تمام . کار دیگه ای ندارد .

برای اسلایس کردن هم تو فتوشاپ از منوی سمت راست سومین گزینه راست کلیک کرده و گزینه اسلایس رو انتخاب میکنید و قتی کل تصاویر رو اسلایس کردین کلید های : shift+alt+ctrl+s رو میزنید تا فایل ها برای save for web ذخیره شوند .

نیاز به اموزشم نمیخواهد ( البته باید فتوشاپ و نوشتن کد های html و css رو بلد باشین )

H:Shojaei
یک شنبه 06 مرداد 1392, 16:05 عصر
سلام
دوستان من يه سوال برام پيش اومده اين كه بهتره بيشتر كدنويسي بشه يا اين كه از عكسها استفاده بشه.
مثلا اگه ما ميتونيم يه قسمت رو كه با تصوير ساختيم، با كد نويسي انجام بديم بهتره يا خود عكس رو بذاريم؟
اصلا به نظر من كاري نيست كه نشه با كدنويسي انجام داد مگر لوگو يا هدر يا چيزاي خاص.

mohamad_torabi
یک شنبه 06 مرداد 1392, 16:12 عصر
سلام
دوستان من يه سوال برام پيش اومده اين كه بهتره بيشتر كدنويسي بشه يا اين كه از عكسها استفاده بشه.
مثلا اگه ما ميتونيم يه قسمت رو كه با تصوير ساختيم، با كد نويسي انجام بديم بهتره يا خود عكس رو بذاريم؟
اصلا به نظر من كاري نيست كه نشه با كدنويسي انجام داد مگر لوگو يا هدر يا چيزاي خاص.
بله به نظر من با کد نویسی خیلی کارها میشه کرد نیاز به دانش داره

refugee
یک شنبه 06 مرداد 1392, 16:42 عصر
خب مسلما هرچی کد نویسی بشه بهتره , اما گاهی اوقات مجبوری یه جاهایی رو برا خاطر اینکه با بقیه مرورگرها نظیر IE 6 هماهنگ کنید که نشان داده بشه مجبورید از تصاویر استفاده کنید .

و اما در مورد اینکه همه کارو میشه با کد نویسی کرد جز لوگو باید بگم که همیشه اینطور نیست , شما فقط یک صفحه رنگ و نوشته ندارید و نیازه تا یه جاهایی از وبسایت رو گرافیکی کار کنید . مثلا شما عکس های اسلایدر را با کد چطوری میخواهین در بیارین ؟
یا کلا هدر سایت رو که گرافیکی کار میشه چطوری میخواهین با کد نویسی در بیارید ؟

و ...

یک شنبه 06 مرداد 1392, 17:44 عصر
و اما در مورد اینکه همه کارو میشه با کد نویسی کرد جز لوگو باید بگم که همیشه اینطور نیست , شما فقط یک صفحه رنگ و نوشته ندارید و نیازه تا یه جاهایی از وبسایت رو گرافیکی کار کنید . مثلا شما عکس های اسلایدر را با کد چطوری میخواهین در بیارین ؟
یا کلا هدر سایت رو که گرافیکی کار میشه چطوری میخواهین با کد نویسی در بیارید ؟

دوست عزيز من هم هدر رو مثال زدم كه بايد عكس باشه.
و منظورم از اين كه كد نويسي بهتره در اين باره بود كه جاهايي كه ميشه رو حتما كدنويسي كنيم نه اين كه همه ي قالب سايتمون بشه عكس با يه حجم بالا.
عكس هاي اسلايدر رو كه ديگه من نگفتم با كد نويسي انجام بديم اين چه مثالي بود ديگه. گفتم هدر و لوگو و امثالهم رو بايد عكس بذاريم ولي مثلا يه منو كه هر طور منويي(تقريبا )باشه با كد نويسي طراحي ميشه ديگه نيازي به عكس نداره.
در كل ميخوام بگم با اين وظعيت اينترنت ايران بهتره هر چه بيشتر حجم سايت رو كاهش بديم.

sina_oonline
یک شنبه 06 مرداد 1392, 17:53 عصر
سلام
اول لایر هاتونو باس بسازید.این که یه عکس رو بگیرید اسلایس کنید ازش تجربه ای ندارم تحقیق کنید ببینید چیز خوبی در میاد مگر این که کیفیت عکس در اندازه نمایشگر معمولی خراب نشه که بعیده
بعد لایر ها رو تبدیل به عکس می کنید از منوی فایل فوتوشاپ
مرحله سوم با کد نویسی CSS جای هر عکس در صفحه رو تعیین کنید.(عکس های تولیدی لایر ها)
اگر می خواهید سایتتون بر روی دیوایس های متنوع به خوبی دیده بشه از فریم ورک های رسپانسیو استفاده کنید.

refugee
یک شنبه 06 مرداد 1392, 18:56 عصر
بعد لایر ها رو تبدیل به عکس می کنید از منوی فایل فوتوشاپ
سینا جان منظور از اسلایس کردن همون تیکه تیکه کردن عکسها است . درست چیزی که شما این مرحله نیاز دارین و گفتین لایر ها رو تبدیل به عکس کنید . ( فکر کنم این اصلاح اشتباه باشه لایر ها رو تبدیل به عکس کنیم , چون لایر ها خودش جزیی از عکس محسوب میشه )

sina_oonline
یک شنبه 06 مرداد 1392, 21:58 عصر
سینا جان منظور از اسلایس کردن همون تیکه تیکه کردن عکسها است . درست چیزی که شما این مرحله نیاز دارین و گفتین لایر ها رو تبدیل به عکس کنید . ( فکر کنم این اصلاح اشتباه باشه لایر ها رو تبدیل به عکس کنیم , چون لایر ها خودش جزیی از عکس محسوب میشه )

فکر می کنم منظورم را اشتباه رساندم.حرف شما کاملا درست است و منظور من هم همین بود.
منظورم از لایه ها را تبدیل به عکس کردن این است که به فرمت مناسب مثل png یا .. آن ها را export کنیم.

متشکرم

css-man
یک شنبه 06 مرداد 1392, 22:06 عصر
ویدئو تهیه کردن یهکم داستان داره ولی اگر وقت کردم شروع میکنم به طراحی یه صفحه سایت ساده از اول ینی پیاده کردن یه فایل psd و تبدیل به html

انقدر ها هم که دوستان میگن داستان نداره

فقط کافیه بدونی چه جاهایی نیاز به عکس ها داری و چه جاهایی رو با css میشه طراحی کرد

طراحیت رو با استفاده از سایز های تو عکس شروع میکنی جائی نیاز به عکس بود اون رو از فتوشاپ میبری با هر ابزاری که دلت خواست و با فرمت درست ذخیره میکنی و تو پروژه استفاده میکنی

یک شنبه 06 مرداد 1392, 23:15 عصر
با شما موافقم كلا چيزي نداره ولي
اين مهمه:

فقط کافیه بدونی چه جاهایی نیاز به عکس ها داری و چه جاهایی رو با css میشه طراحی کرد

و اين:

با فرمت درست
كه هردوش با حجم كلي سايت سرو كار دارن كه اين مهمه.

sina_oonline
یک شنبه 06 مرداد 1392, 23:22 عصر
اگر دوست دارید کارتون ساده تر و حرفه ای تر بشه از یک گرید سیستم مثل Bootstrap استفاده کنید

azamicu
یک شنبه 06 مرداد 1392, 23:51 عصر
با سلام
شما باید کد نویسی html , css , jquery رو بدونید که اونم تو یه پست نمیشه گذاشت

خوب برای ذخیره فایل عکس برای کد نویسی در فتوشاپ دکمه های alt , ctrl , shift , s رو با هم بزنید و بعدش ذخیره کنید و میتونیدهمونجا پیشنمایشش رو توی مرور گر ببینید
و بعد ااز ایجاد عکس ها اونا رو سرجای خودشون با html , css بزارید
اگه کمک خواستید من میتونم کمکتون کنم
www.sarat.ir (http://www.sarat.ir)
اگه دوست داشتید پیغام بگذارید