PDA

View Full Version : سوال: ارتباط جداول

ali_zali
جمعه 06 شهریور 1388, 13:33 عصر
سلام
در نمونه زیر که مربوط به کنترل و مدیریت هاستینگ است من اینطوری طراحیش کردم
آیا درسته؟
اول از همه یه اطلاعات ثابتی داریم از مشتری ها چون انسانها یکتا هستند
بعدش هر فردی میتونه چندین سایت داشته باشه
پس حساب کتاب سایتها زیر صحبانشون با کلیک روی علامت + نشون داده میشند
اما هر سایتی باید یه حساب کتاب مالی هم در زیر خودش داشته باشه
من میخوام توی جدول اطلاعات مشتریان با زدین کلید + سایتهاشون بیاد و جلوی هر سایتی هم یه علامت + دیگه باشه تا اطلاعات حساب کتابشون بیاد
آیا relation رو درست طراحی کردم

ali_zali
شنبه 07 شهریور 1388, 13:05 عصر
شرمنده عجله میکنم
ولی کمی برام عجیبه که کسی به این مورد پاسخی نداده است

مهدی قربانی
شنبه 07 شهریور 1388, 14:44 عصر
سلام
دوست گرامي اينجا پاسخ دادن به سئوالات توسط اعضاء الزامي نيست و تعهدي در اين زمينه سپرده نشده ، رسم بر اينه كه سئوال مطرح بشه و اگر كسي دوست داشت و مايل به كمك بود به دوستانش راهكار ارائه كنه حالا ممكنه بلافاصله اين پاسخ يا راهكار داده بشه و ممكنم هست تا مدتها كسي پاسخي نده بنابراين نميشه تعيين زمان كرد البته اينم بايد خدمت شريفتون عرض كنم كه بحمدا... دوستان هم اكثراً داراي روحيه همكاري و مساعدت هستن و هميشه سعيشون بر اينه كه تا حد ممكن مشكلات رو حل و سئوالات رو پاسخ بدن .
و اما در مورد سئوال شما :
ارتباطات شما براي منظوري كه داشتيد درست طراحي نشده بود من نقداً يه تغييراتي دادم ببينيد خواسته شما همينه ؟

maleki
شنبه 07 شهریور 1388, 15:57 عصر
اشکال کار در اينه که جدول host_domain_info فاقد Primary key هستش يه فيلد PK براش ايجاد کن حالا اين فيلد رو بعنوان کليد خارجي Foreign Key توي جدول Accounting قرار بده ضمنا فيلد Owner رو هم از توي جدول Accounting اول ارتباطش رو قطع کن بعدش هم حذفش کن چون جدول host_domain_info بعنوان يه رابط عمل ميکنه و ميتونه بهت بگه که Owner يه Account خاص چه کسي هست.با اين روش ميتوني يه فرم بسازي با دو تا ساب فرم که فرم اصلي اطلاعات مشتري ساب فرم اول اطلاعات سايت هاي مشتري و ساب فرم دوم هم حاوي اطلاعات حسابي مربوط به هر دامين ميشه.

ali_zali
یک شنبه 08 شهریور 1388, 12:22 عصر
سلام
دوست گرامي اينجا پاسخ دادن به سئوالات توسط اعضاء الزامي نيست و تعهدي در اين زمينه سپرده نشده ، رسم بر اينه كه سئوال مطرح بشه و اگر كسي دوست داشت و مايل به كمك بود به دوستانش راهكار ارائه كنه حالا ممكنه بلافاصله اين پاسخ يا راهكار داده بشه و ممكنم هست تا مدتها كسي پاسخي نده بنابراين نميشه تعيين زمان كرد البته اينم بايد خدمت شريفتون عرض كنم كه بحمدا... دوستان هم اكثراً داراي روحيه همكاري و مساعدت هستن و هميشه سعيشون بر اينه كه تا حد ممكن مشكلات رو حل و سئوالات رو پاسخ بدن .
و اما در مورد سئوال شما :
ارتباطات شما براي منظوري كه داشتيد درست طراحي نشده بود من نقداً يه تغييراتي دادم ببينيد خواسته شما همينه ؟
مدير عزيز
همه اينها رو خودم هم ميدانم
ميدانم كه كسي تعهدي ندارد
فقط گفتم باريم عجيب بود كه كمي طول كشيده بود . اينقدر دوستان اينجا با معرفت هستند كه تاپيك نوشته نشده مشكل را بر طرف مي كنند.
اما چند سوال
( من دارم اكسس يادم ميگيرم :گیج:)
چرا id ها خاصيت auto nubmer ندارند؟
2- احساس مي كنم در بحث relationship ضعيف هستم. فايلي چيزي براي اين قسمت داريد من مطالعه كنم

مهدی قربانی
دوشنبه 09 شهریور 1388, 07:15 صبح
همه اينها رو خودم هم ميدانم
سلام
خوب اگر مي دونستيد كه تعجبتون بي مورده !!!

چرا id ها خاصيت auto nubmer ندارند؟
من فقط براي نمونه اين فيلدها رو اضافه كردم تا موضوع براتون تفهيم بشه اين بستگي به ميل و قصد خودتون داره كه از چه فيلدي بهره بگيريد ضمن اينكه بنظرم استفاده از id غير Auto Number‌ مناسبتره .

2- احساس مي كنم در بحث relationship ضعيف هستم. فايلي چيزي براي اين قسمت داريد من مطالعه كنم
در همه كتابهاي اكسس به اين مقوله پرداخته شده كه مي تونه براي شما مفيد باشه .
موفق باشيد

ali_zali
دوشنبه 09 شهریور 1388, 13:54 عصر
بستگي به ميل و قصد خودتون داره كه از چه فيلدي بهره بگيريد ضمن اينكه بنظرم استفاده از id غير Auto Number‌ مناسبتره .

دو سوال
1- اینکه بستگی به میل من داره یعنی میشود هر فیلد دیگری پرایمر کی شود.
و 2- اینکه چرا اتو نامبر مناسب نیست. اینطوری داخل فرمها دچار مشکل نخواهم شد که باید همیشه بدونم آخرین آی دی چی بوده؟
در ضمن بهترین کتاب به نظر شما کدومه
مقدمات رو میشه گفت تا حدودی گرفتم مونده استفاده توابع و ...
کتابی میخوام که کلی آموزش داده باشه
و نه با یه مثال توضیح بده که تبعا محدودیت ایجاد میشه