PDA

View Full Version : تغییر عکسهای موجود در ImageList در زمان اجرای برنامه

Rahyar
جمعه 06 شهریور 1388, 13:38 عصر
با سلام.
من یک ایمیج لیست رو به یک ComboboxEX در دلفی 7 متصل کردم و برای هر کدوم از گزینه های کمبوباکس یکی از آیکونهای لیست رو قرار دادم.
حالا میخوام در هنگام اجرای برنامه وقتی کاربر یک گزینه به کمبوباکس اضافه کرد بتونه آیکون مورد نظرش رو هم از هارد خودش انتخاب کرده و به اون بده.برای اینکار باید به ایمیج لیست در زمان اجرا یک آیکون اضافه کرد.

حالا اگر دوستان لطف کنند و روش یا کد مربوطه رو بیان کنند ممنون میشم.

Felony
جمعه 06 شهریور 1388, 17:42 عصر
به وسیله ی متد Insert میتونید یک Bitmap و به وسیله ی متد InsertIcon یک آیکن به شئ ImageList اضافه کنید .

Rahyar
جمعه 06 شهریور 1388, 18:37 عصر
دوست عزیز ممنون از توضیحتون.
در متدInsertIcon دو تا پارامتر داره یکیش که ایندکس اون آیکون توی لیست هست و میدونم چیه ولی اون یکی رو نمیدونم چی باید بذارم؟ و نکته دیگه اینکه آدرس اون آیکون جدید رو چطوری و در کجای این دستور باید بذارم.؟
میشه محبت کنید و یک نمونه کد برای این منظور بذارید که دیگه مجدداً مزاحم نشم.

vcldeveloper
جمعه 06 شهریور 1388, 18:45 عصر
پارامترهای Bitmap و Mask هر دو از نوع TBitmap هستند که کلاسی برای نگهداری تصویر بیت مپ هست.
درباره کارکرد این پارامترها، و کلاس TBitmap در Help دلفی توضیح داده شده.

Rahyar
شنبه 07 شهریور 1388, 01:30 صبح
ممنون جناب کشاورز .
نگاه کردم ولی این کلاس ظاهرا برای بیت مپ هست و با فرمت آیکون رابطه ای نداره .یا من اینطور برداشت کردم!
من هنوز نمیدونم آدرس اون آیکون انتخابی رو چطوری و کجا باید قرار بدم.لطفاً شما یا دوستان کدش رو برام بنویسید اگر زحمتی نیست.خیلی ضروریه.

Felony
شنبه 07 شهریور 1388, 09:04 صبح
به وسیله ی کدی که براتون نوشتم یه شئ آیکن ساخته میشه و بهش آدرس یه فایل ایکن اختصاص پیدا میکنه و در ImageList اضافه میشه ، حالا شما با اختصاص دادن اون ImageList به یک شئ و تنظیم خاصیت ImageIndex اون شئ میتونید از اون آیکن استفاده کنید :

var
Ico:TIcon;
begin
Ico:=Ticon.Create;
Ico.LoadFromFile('G:\Icon\k-timer_2.ico');
ImageList1.InsertIcon(0,Ico);
Ico.Free;
end;