PDA

View Full Version : گفتگو: بهترین روش برای فرم های گرافیکی

sina_saravi1
شنبه 07 شهریور 1388, 05:38 صبح
سلام استادان گرامی

من یه فرم دارم که قراره Maximize نشون داده بشه و توش کلی عکس و ... هست
این فرم تو مانیتور های معمولی(واید نباشن) با رزولیشن 1024*768 خوب نشون میده
ولی تو مانیتور ها دیگه خوب نشون نمیده
تو مانیتور های واید که بماند

تو این فرم هم از بک گراند استفاده شده ( یعنی فرمم یه عکس بک گراندشه)
هم دکمه هاش عکسن و ....

به نظر شما من چی کار کنم که این فرم تو همه ی مانیتور ها به خوبی نمایش داده بشه ؟

hossein-khoshseyar
شنبه 07 شهریور 1388, 10:51 صبح
به نظر من بهر تو اول برنامت رزولوشن صفحه رو به همون رزولوشن مناسبی که می گی تغییر بدی

f.nabavi
شنبه 07 شهریور 1388, 11:46 صبح
سلام
اول اینکه اگر برنامه در رزولوشن 1024*768 طراحی شده، یه کد اولش بذار که رزولوشن مانیتور رو به اون مقدار تغییر بده بعد از تموم شدن اجرای برنامه رزولوشن رو به حالت اول برگردونه.
دوم اینکه مانیتور های واید خودشون رزولوشن 1024 یا هرچی رو به طور اتوماتیک به سایز خودشون تغییر میدن. مثلا فرم های برنامه رو میکشن، بدون اینکه اتفاقی در ظاهر برای فرم شما بیفته مثلا یه بخش خالی داشته باشه ولی تصویر ها کیفیت سابق رو ندارن، چون روی فرم برنامه هستن و فرم هم کشیده میشه. فکر نکنم برای این مشکل راه حلی باشه.

Navid Asadi
شنبه 07 شهریور 1388, 12:04 عصر
ببخشید چطور میتونم رزولیشن سیستم رو تغییر بدم؟
آیا این کار سرعت لود شدن برنامه بو کند نمی کنه؟
من هم یه راه حلی پیشنهاد میکنم اونم اینه که تو Resize فرمت یه کد بنویس که اندازه و مکان تصاویرت رو متناسب باسایز فرمت تغییر بده البته خیلی دنگ و فنگ داره...

anooshiran
شنبه 07 شهریور 1388, 13:19 عصر
سلام دوستان عزيز

بهترين كاري كه مي توانيد بكنيد همان تغيير رزولوشن است. شما اگر توجه كنيد در هنگام لود شدن بسياري از گيم ها و برتامه هابي گرافيكي براي لحظه اي صفحه مانيتور مشكي مي شود و پس از آن تصاوير به نمايش در مي آيد. كه اين همان تغيير رزولوشن است. البته منطقي تر است كه هنگام طراحي هر فرم صفحه را با رزولوشن متوسطي طراحي كرد.

البته تغيير رزولوشن در روند اجرا تغييري در سرعت ايجاد نخواهد كرد ولي در هنگام تغغير وقفه كوتاهي مشاهده خواهد شد.

sina_saravi1
شنبه 07 شهریور 1388, 15:27 عصر
ممنونم از همتون که بهم کمک کردین

ولی اگه بخوام از یه سایز استاندارد استفاده کنم چه سایزی رو پیشنهاد میکنید؟
در مانیتور های معمولی که 1024*768 سایز استاندارده
در مانیتور های واید چه سایزی استاندارده؟

برای این پرسیدم تا
اشتراک ارتفاع مانیتور های واید و معمولی رو مساوی ارتفاع فرمم قرار بدم و در عرض فرم هم همین روش
و پشت فرمم هم یه فرم بزارم که فقط یه رنگ نشون بده مثل سیاه و یا یه عکس دیگه که سایز براش تاثیر نداشته باشه

f.nabavi
یک شنبه 08 شهریور 1388, 09:30 صبح
سلام. ببین اگر رزولوشن مانیتور واید رو نگاه کنی همون سایز های مانیتور های معمولی رو داره. برنامه رو برای مانیتور واید طراحی نمیکنن. در هر اندازه ای که مایل باشی میتونی فرم ها رو طراحی کنی. فقط در سایز های استاندارد مانیتور باشه مثلا 600*800 یا 768*1024. هر چی سایز رو بزرگتر در نظر بگیری آیتم ها و کنترل های بیشتری رو در صفحه میتونی جا بدی ولی در عوض موقع نمایش ریزتر دیده میشن. بهترین همون 1024 هست. کد تغییر رزولوشن هم در سایت بارها گفته شده.

ArashRoshan
یک شنبه 08 شهریور 1388, 14:36 عصر
با سلام
اگر از Visual Studio 2008 استفاده می کنید ، شما می تونید از WPF ها استفاده کنید . این نوع فرمها که با WPF ساخته می شوند در تمامی سایز ها و مانیتورها به یک اندازه نمایش داده خواهند شد یعنی کنترل های داخل فرم به هم نخواهد ریخت .

sina_saravi1
یک شنبه 08 شهریور 1388, 18:38 عصر
با سلام
اگر از Visual Studio 2008 استفاده می کنید ، شما می تونید از WPF ها استفاده کنید . این نوع فرمها که با WPF ساخته می شوند در تمامی سایز ها و مانیتورها به یک اندازه نمایش داده خواهند شد یعنی کنترل های داخل فرم به هم نخواهد ریخت .

دوست عزیز میتونی بیشتر توضیح بدی؟

من از VS 2008 استفاده میکنم

ArashRoshan
سه شنبه 10 شهریور 1388, 11:18 صبح
به این لینک سر بزن . آموزش WPF هستش .
http://www.p2p.dotnetsource.com/Default.aspx?g=posts&t=6490