PDA

View Full Version : سوال: اجرای برنامه در شبکه

hamid_193
شنبه 07 شهریور 1388, 09:54 صبح
با سلام خدمت دوستان
برنامه ای که من با اکسس نوشتم می خوام که روی شبکه بگذارم تا همکارانم اطلاعاتش را تکمیل کنن
برای این منظور من یک فولدر با سطح دسترسی کامل درست کردم و فایل را درون این فولدر گذاشتم
اما الان وقتی خودم برنامه را اجرا میکنم هیچ مشکلی پیش نمییاد
ولی اگه از طریق شبکه این فایل را بخوام اجرا کنم کاربران نمی تونند تغییر در اطلاعات بدند و در واقع فایل read only شده
اگر لازم میدونید بفرمایید تا اصل فایل را هم ضمیمه کنم

ممنونم از دوستان

amir4_1363
شنبه 07 شهریور 1388, 10:05 صبح
علتش اینه که فایل اصلی در یک سرور نیست ودر واقع شما اونو شر کردین مگه اینکه کاربرا دیگه برنامه شما رو به سیستم خودشون کپی کنند تا از حالت رد اونلی دربیاد

hamid_193
شنبه 07 شهریور 1388, 10:17 صبح
دوست عزیز
من اگه بخوام برنامه را روی هر سیستم کاربری کپی کنم اطلاعاتم پخش میشه
من میخوام دیتا بیسم یکی باشه - منظور شما را از اینکه میگی سیستم من سرور نیست چیه ؟
حالا چه کار دیگه ای غیر از این که گفتید میشه انجام داد ؟

amir4_1363
شنبه 07 شهریور 1388, 10:34 صبح
معمولا تا حالا ندیدم کسی برای برنامه ای که تو شبکه قرار داره از اکسس استفاده کنه معمولا با اسکیول یا دات نت وشبیه اینا استفاده میکنن البته شاید هم با کد نویسی بشه همچون کاری کرد واما راجع به سوالت در مورد سرور یعنی باید ادرس ای پی که باید فایل از اونجا خونده بشه رو تعریف کنی که معمولا یک سرور هیچ وقت خاموش نمیشه وبرای کاربرا فقط فایل اجرایی برنامه در دسترس هست نه بانک اطلاعاتی اون

hamid_193
شنبه 07 شهریور 1388, 10:42 صبح
دوست عزیز
یکی از مزیتهای اکسس این هست که برنامه ای که مینویسی را هم میشه توی شبکه استفاده کنی
من این کار را قبلا بارها انجام دادم
فقط مشکلی که هست این هست که برنامه روی یک سری سیستم ها جواب میده ولی روی خیلی های دیگه جوا ب نمی ده

alirezabahrami
شنبه 07 شهریور 1388, 11:19 صبح
با سلام خدمت دوستان
برنامه ای که من با اکسس نوشتم می خوام که روی شبکه بگذارم تا همکارانم اطلاعاتش را تکمیل کنن
برای این منظور من یک فولدر با سطح دسترسی کامل درست کردم و فایل را درون این فولدر گذاشتم
ولی اگه از طریق شبکه این فایل را بخوام اجرا کنم کاربران نمی تونند تغییر در اطلاعات بدند و در واقع فایل read only شده

ممنونم از دوستان
با سلام
محل فايل share شده را عوض كن . به تعبيري آن را در درايوهاي ديگر قرار بده و بعد از share نمودن ، آن را در كامپيوتر كاربران امتحان كن!
موفق باشيد.

amirzazadeh
شنبه 07 شهریور 1388, 11:57 صبح
با سلام خدمت دوستان

ممنونم از دوستان
دوست عزيز پيشنهاد ميكنم جداول برنامه رو از اينترفيس جدا كنين (با استفاده از ويزارد يا به صورت دستي كه در اين حالت جداول شما به قسمت اينترفيس لينك ميشه)و بعد اون رو (قسمت BACKEND)به اشتراك بگذارين و بعد اينترفيس رو رو كامپيوتر تمامي كاربراتون كپي كنين.
.........................
موفق باشيد

hamid_193
یک شنبه 08 شهریور 1388, 12:17 عصر
اول لارم میدونم از همه دوستان تشکر کنم اهمفکریهاشون
دوستان
من متوجه شدم که اگه اون کاربران برای ورود به ویندوزشون با یوزر و پسورد من وارد بشند این مشکل براشون اتافاق نمی افته
یک نکته دیگه بگم به دوستی که گفته بود محل قرار گرفتن را عوض کنم - این کار را کردم فایده ای نداشت
تنها وقتی فایل را روی سیستم خودشون بگذارم می تونن استفاده کنند و یا اینکه با یوزر پسورد من وارد وینودز بشند و بعد نرم افزار اکسس من را اجرا کنند

من فایل را ضمیمه می کنم
نام کاربری :900
کلمه عبور : 900

hamid_193
یک شنبه 08 شهریور 1388, 12:24 عصر
دوست عزيز پيشنهاد ميكنم جداول برنامه رو از اينترفيس جدا كنين (با استفاده از ويزارد يا به صورت دستي كه در اين حالت جداول شما به قسمت اينترفيس لينك ميشه)و بعد اون رو (قسمت BACKEND)به اشتراك بگذارين و بعد اينترفيس رو رو كامپيوتر تمامي كاربراتون كپي كنين.
.........................
موفق باشيد

د.ست عزیز من از اکسس 2007 استفاده میکنم - نمی دونم درست انجام دادم یا نه - ولی فکر میکنم این کار را قبلا انجام دادم - با این کار read only دیگه نیست فقط پیغام خطایی که میده موقعی هست که همون اول کار می خواد یوزر پسورد را که چک بکنه - همون موقعه پیغام دیباگ میده

alirezabahrami
یک شنبه 08 شهریور 1388, 12:53 عصر
یک نکته دیگه بگم به دوستی که گفته بود محل قرار گرفتن را عوض کنم - این کار را کردم فایده ای نداشت

با سلام
بايد عرض كنم اين حالت براي بنده هم چند دفعه اتفاق افتاده و با انجام راهكاري كه ارائه شد مشكلم برطرف گرديد .فكر ميكنم مشكل از NTFS يا FAT32 سيستم درايو مربوطه باشد.
روي درايو مربوطه راست كليك كن و ملاحظه كن كه file system آن در حالت NTFSاست ياFAT32 . همين كار را با درايو هاي ديگر انجام بده تا ببيني آنها هم چنين حالتي دارند يا نه ؟
يك راه ديگر هم بصورت زيرامتحان كن :
فايلت را بر روي كامپيوتر ديگر (غير از كامپيوتر خودت ) قرار بده و از آنجا فايل را براي كامپيوتر هاي ديگر از جمله كامپيوتر خودت SHARE كن (در حالت فول ) و نتيجه را ببين.
موفق باشيد

hamid_193
یک شنبه 08 شهریور 1388, 15:04 عصر
با سلام
بايد عرض كنم اين حالت براي بنده هم چند دفعه اتفاق افتاده و با انجام راهكاري كه ارائه شد مشكلم برطرف گرديد .فكر ميكنم مشكل از NTFS يا FAT32 سيستم درايو مربوطه باشد.
روي درايو مربوطه راست كليك كن و ملاحظه كن كه file system آن در حالت NTFSاست ياFAT32 . همين كار را با درايو هاي ديگر انجام بده تا ببيني آنها هم چنين حالتي دارند يا نه ؟
يك راه ديگر هم بصورت زيرامتحان كن :
فايلت را بر روي كامپيوتر ديگر (غير از كامپيوتر خودت ) قرار بده و از آنجا فايل را براي كامپيوتر هاي ديگر از جمله كامپيوتر خودت SHARE كن (در حالت فول ) و نتيجه را ببين.
موفق باشيد

سلام و عرض ارادت و خسته نباشید
تمام درایور هایی که توی شرکت هست - حدود 150 سیستم- تماما فرمت NTFS داره و فکر نکنم مربوط به این باشه
در مورد نکته دومی که فرمودید باید بگم این من بارها روی سیستمهای دیگه یک فولدر اشتراکی درست کردم و با دسترسی کامل فایل را درونش گذاشتم
جالبه که بازم برنامه برای سایرین read only هست و فقط اگه با یوزر من وارد بشند کا می کنه :عصبانی++::اشتباه:

sabaie
یک شنبه 08 شهریور 1388, 15:34 عصر
سلام دوست عزیز
من اینکار را قبلاً انجام دادم . برای اینکار فایل را در سرور قرار بده . سپس جداول اصلی را در یک فایل و سایر فرم ها و کوئری ها را در یک فرم دیگر قرار بده . سپس این فایل را از طریق آدرس سرور با جداول در فایل اصلی لینگ شود . حالا تعداد 100 کاربر همزمان می تونن استفاده کنند. در ضمن برای امنیت فایلت می تونی فایلی که فرمها داخلش هستن به mde تبدیلش کنی

hamid_193
دوشنبه 09 شهریور 1388, 09:44 صبح
سلام دوست عزیز
من اینکار را قبلاً انجام دادم . برای اینکار فایل را در سرور قرار بده . سپس جداول اصلی را در یک فایل و سایر فرم ها و کوئری ها را در یک فرم دیگر قرار بده . سپس این فایل را از طریق آدرس سرور با جداول در فایل اصلی لینگ شود . حالا تعداد 100 کاربر همزمان می تونن استفاده کنند. در ضمن برای امنیت فایلت می تونی فایلی که فرمها داخلش هستن به mde تبدیلش کنی

دوست عزیز
ایا امکان داره یک نمونه برنامه کوچیک برام درست کنید و بفرستید
ممنون میشم اگه یک آموزش خیلی کوچیک هم بدید که به چه شکل این کار را می کنید
ممنونم

yassser
دوشنبه 09 شهریور 1388, 10:48 صبح
سلام
در اين مورد كه فرموده بوديد :

"اگه از طریق شبکه این فایل را بخوام اجرا کنم کاربران نمی تونند تغییر در اطلاعات بدند و در واقع فایل read only شده "

شما بايد در قسمت permissions قسمت هاي change و read رو چك بزنيد.

ضمنا فولدري رو كه share كرديد نبايد در داخل دسكتاپ شما باشه بهتره كه اونو در دروايوي كه ويندوز نيست قرار بديد و بعد share كنيد.

sabaie
دوشنبه 09 شهریور 1388, 11:49 صبح
با سلام
این تاپیکی که من گذشتم در شبکه هایی که دومین است قابل اجراء است .از قواید دیگه ای که داری شما وقتی دوتافایل داشته باشین تمام کاربرهای شبکه می تونن فایلی را که فرم ها در داخلش هست در کامپیوتر خودشون داشته باشن ولی اطلاعات در فایل اصلی در سرور ذخیره می شه .
در شبکه های work group همه می شه استفاده کرد ولی امنیت اطلاعات پائین می آید چون می بایست پوشه اشتراکی تون full share باشه. در مورد برنامه هم اگر برنامه ای دارین بزارین تا برتون ویرایشش کنم

morteza_lll
دوشنبه 09 شهریور 1388, 15:12 عصر
سلام دوست عزیز

دوست عزيز اين روشي كه آقا ياخانم sabaie گفته هست بهترين روش و روشي هست كه من در شركتي با حضور 350 كاربر استفاده كردم و مي كنم و مشكلي ندارم

hamid_193
سه شنبه 17 شهریور 1388, 14:58 عصر
سلام
در اين مورد كه فرموده بوديد :

"اگه از طریق شبکه این فایل را بخوام اجرا کنم کاربران نمی تونند تغییر در اطلاعات بدند و در واقع فایل read only شده "

شما بايد در قسمت permissions قسمت هاي change و read رو چك بزنيد.

ضمنا فولدري رو كه share كرديد نبايد در داخل دسكتاپ شما باشه بهتره كه اونو در دروايوي كه ويندوز نيست قرار بديد و بعد share كنيد.

دوست عزیز من از اکسس 2007 استفاده می کنم
میشه بگی این کار را کجا باید انجام داد

hamid_193
سه شنبه 17 شهریور 1388, 15:01 عصر
سلام دوست عزیز

دوست عزیز
میشه زحمت بکشی و یک نمونه برنامه اینجوری برام درست کنی
به شدت درگیر این کار شدم
اگه جواب نگیرم باید برنامه ای که ماها نوشتم را بندازم دور

hamid_193
سه شنبه 17 شهریور 1388, 15:02 عصر
سلام دوست عزیز

دوست عزیز میشه یه نمونه برنامه کوچیک برام بفرستی

hamid_193
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 10:30 صبح
دوستان عزیز سلام
مشکلی که عرض کردم تبدیل به یک مشکل هاد شده
توی یکی از سایتای خارجی هم مطرح کردم کسی نتونسته بود جواب بده
بییاید با کمک هم برطرفش کنیم

hasanr
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 09:27 صبح
سلام
نمی دونم کارم درسته یا نه اما انقدر تو سایت راجع به این مطلب بحث شده که آدم گیج میشه
کاش یکی از مدیران مطالب مربوطه رو در یک جا جمع می کرد

http://barnamenevis.biz/forum/showthread.php?t=176779&highlight=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88
(http://barnamenevis.biz/forum/showthread.php?t=176779&highlight=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=134209&highlight=%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%83
(http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=134209&highlight=%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%83)
http://barnamenevis.biz/forum/showthread.php?t=166129&highlight=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88
(http://barnamenevis.biz/forum/showthread.php?t=166129&highlight=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88)
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=157183&highlight=%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%83
(http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=157183&highlight=%D8%A7%D8%B4%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%83)
http://barnamenevis.biz/forum/showthread.php?t=201845&highlight=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88

http://barnamenevis.biz/forum/showthread.php?t=166129&highlight=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88
(http://barnamenevis.biz/forum/showthread.php?t=166129&highlight=%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%AC%D9%88&page=2)

wolfstander
سه شنبه 28 اردیبهشت 1389, 09:44 صبح
سلام دوست عزیز
به نظر من بهتره که برنامه رو ببری روی SQL Server
اینطوری خیلی کنترل روی سیستمت داری و از طرف دیگه امنیتت هم پایین نمیاد
مثلا تو شرکت ما من توی یه فولدر درست کردم
ولی همیشه میترسم که یه نفر برنامه رو با اجازه شما پاک کنه و د برو که رفتیم
ولی دارم میبرم تو SQL
تو همین سایت هم کلی اطلاعات مفید برای این کار هست
این کار رو کنی، خیالت برای همیشه راحت میشه