PDA

View Full Version : کار با سنسور های اثر انگشت

khazaie01
شنبه 07 شهریور 1388, 10:31 صبح
سلام دوستان
میخوام برنامه ای بنویسم که با اثر انگشت کار کنه و بتونه اثر انگشتها را تشخیص بده ...
کسی از دوستان اطلاعاتی در مورد سنسورهای اثر انگشت و چگونگی استفادشون در دلفی داره ؟
ممنوووووووووون

Felony
شنبه 07 شهریور 1388, 11:53 صبح
این نوع سنسورها به همراه خودشون SDK هایی جهت کار کردن در IDE های مختلف دارن .

khazaie01
شنبه 07 شهریور 1388, 12:23 عصر
خیلی ممنون
بیشتر دنبال نوع سنسور میگردم قیمتش مهم نیست فقط میخوام خوب باشه (زد خش و دقیق و ...) و کار باهاش راحت باشه ... بیشتر به این خاطر این تاپیک را زدم تا دوستانی که برنامه نویسی با سنسور ها داشتند راهنمایی بفرماین ... فعلا هم بحث سر نوع سنسور . شاید بگید چرا اینجا مطرح کردم ؟ میخوام از تجربه دوستانی که با دلفی برای سنسور اثر انگشت برنامه نوشتن استفاده کنم و بهترین سنسوری را که دوستان استفاده کردن را معرفی کنند ....

mossaferin
شنبه 07 شهریور 1388, 21:17 عصر
سلام

در حال حاضر تنها دو مدل سنسور اثر انگشت (به صورت سنسور ) تو بازار عرضه میشه یکی حدود 90 هزار تومان و دیگری حدود 150 (دارای حافظه) هزار تومان که هر دوتاشون هم سریال هستند و با روش خازنی کارمیکنن و فروشگاه جهان کیت (جمهوری جنب پاساژ امجد) هم اونها رو با مشخصات فنی مربوطه ارائه میکنه

موفق باشی

khazaie01
دوشنبه 09 شهریور 1388, 08:47 صبح
ممنوووووووون
منظورتون چیه به صورت سنسور ؟! مگه جور دیگه ای هم هست ؟
برای تشخیص اثر انگشتها باید برنامه تشخیص تصویر یا یه همچین چیزی بنویسم ؟

khazaie01
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 11:22 صبح
کامپوننتی در دلفی برای تشخیص اثر انگشت هست ؟ یکم تو اینترنت دنبال سنسور اثر انگشت گشتم اما به جای سنسور اثر انگشت یک اسکنر اثر انگشت گرفتم :ناراحت: این فقط عکس اثر انگشت را برای کامیپوتر ارسال میکنه !
سنسور های اثر انگشت چه خروجی دارن ؟! یعنی خودشون کار تشخیص را هم انجام میدن ؟
ممنووووووووووووون

gbg
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 16:54 عصر
من کلا برای سه مدل اثر انگشت کار کردم البته با زبان سی
اثر انگشت ها تعداد زیادی دستور دارن که بسته به سازندش دستورات فرق میکنه
خودشون دستور انرول ، وریفای و فایند دارن
در ضمن یه کد با دلفی هم برای اثر انگشت های بایو دارم ولی باید بگردم

khazaie01
سه شنبه 21 اردیبهشت 1389, 19:46 عصر
ممنوووون دوست عزیز
پس کار با سنسور اثر انگشت نباید زیاد سخت باشه ، فقط باید دستورات را براش ارسال کرد و اطلاعات را ازش خواند...
اما اسکنر اثر انگشت که فقط عکس برمیگردونه چی ؟ با این اسکنر ها به چه شکل باید عمل تشخیص هویت را انجام داد ؟
ممنووووووووون

gbg
شنبه 25 اردیبهشت 1389, 20:18 عصر
آره کار کردن با سنسور خیلی راحت هستش ولی در مورد اسکنر و عکس انگشت ها
بیشتر سنسور هایی که من کار کردم عمل انروا رو با عکس هم انجام میدادن ولی اگه منظورت اسکنر معمولی هست باید از الگوریتم این کار رو بنویسی و یا از الگوریتم های آماده استفاده کنی
فایل های DLL این کار هم هست از اون ها هم می تونی استفاده کنی ولی اگه الگوریتمش رو می خوای من یک فایل pdf دارم که الگوریتم رو توضیح داده ولی باید خودت بیای تو کامپیوترم یا سی دی هام دنبالش بگردی!

http://www.neurotechnology.com/verifinger.html?gclid=CKCiu8Tz0aECFSJl4wodxlqDHQ

ali_reza_nazari
جمعه 19 آبان 1391, 00:39 صبح
سلام
من فایلهای لینک شما رو دانلود کردم
اما وقتی برنامه رو اجرا می کنم ارور می ده و میگه ماژول یافت نشد. درحالیکه برنامه سمپل خود لینک بالا، می تونه دانلود کنه و اثر انگشت ها رو هم تشخیص بده که با کدوم رکورد برابره
خود درایور اثر انگشت و یک برنامه دیگه ای هم که دارم هم می تونن
اما سمپلهای داخل لینک بالا نمی تونند
من نگارش های 1 و 4.3 و 5 و 6 رو تست گردم. نشد که نشد
آبروم هم داره می ره
گفتم به عنوان پروژه این برنامه رو می دم که بتونه اثر انگشت رو بگیره و بگه مربوط به شخص ایکس هست یا نه
ممنون می شم کمکم کنید

BORHAN TEC
جمعه 19 آبان 1391, 10:15 صبح
سلام

متاسفانه من سنسور Fingerprint در اختیار ندارم که بتونم با تست کردن مشکلتون رو حل کنم ولی سایت زیر ادعا میکنه که با محصولش خیلی راحت میتونه مشکل شما رو حل کنه:
http://www.griaulebiometrics.com/en-us/fingerprint_sdk

موفق باشید...