PDA

View Full Version : تصمیم گیری شرطی برای محتویات گریدویو

mskarimi
یک شنبه 08 شهریور 1388, 10:56 صبح
با سلام خدمت همه دوستان و تبریک ماه مبارک رمضان

خدممتون عارضم که من یه گرید ویو دارم . توی این گرید ویو فیلد هایی وجود دارن که حاوی چند نوع امتخابن ( مثلا رشته ریاضی تجربی انسانی فنی و حرفه ای کارودانش). من به جای ذخیره نام رشته از شماره برای رشته ها استفاده کردم یعنی ریاضی=1 تجربی=2 و ... .
حالا موقع بازیابی تو گرید نمی تونم اونا رو تبدیل کنم . (البته قبلا برای مواردی که True با False بودن از IIF توی مقدار Text مربوطه استفاده می کردم ولی چون تعداد زیاده نمی شه).

دوستان اگه راهنمایی کنن ممنون می شم.

البته خودم یه همچین کدی نوشتم و می تونم مقدار رو پیدا و تصمیم گیری کنم ولی نمی تونم مقدار مشابهی (مثلا ریاضی) رو به جای مقدار عددی جایگزین کنم.

Protected Sub GridView2_RowDataBound(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Web.UI.WebControls.GridViewRowEventArgs) Handles GridView2.RowDataBound

If e.Row.RowType = DataControlRowType.DataRow Then
Dim reshte As String
reshte = CType(DataBinder.Eval(e.Row.DataItem, "column3"), String)
Select Case reshte
Case 1
'reshte riazi
Case 2
'reshte tajrobi
Case 3

Case 4

Case 5

Case 6

End Select
End If

End Sub

آریوس1985
یک شنبه 08 شهریور 1388, 11:22 صبح
با سلام
ما که روزه بگیر نیستیم اما روزه روزه گیرا قبول
دوست عزیز شما اول بگو که این رشته ها از کجا میان.آیا از دیتا بیس گرفته می شوند یا از جای دیگه؟؟

mskarimi
یک شنبه 08 شهریور 1388, 11:39 صبح
دوست عزیز شما اول بگو که این رشته ها از کجا میان.آیا از دیتا بیس گرفته می شوند یا از جای دیگه؟؟

صد البته دیتا بیس

آریوس1985
یک شنبه 08 شهریور 1388, 11:55 صبح
بسیار خوب
توی Table مربوط به این داده ها اصولا باید با ازای هر مقدار تعریف شده یک ID وجود داشته باشد. شما می توانید این ID را هم همراه داده ها به گرید خود انتقال بدهید(اگر دوست ندارید دیده بشن میتونین توی گرید نمایش ندینشون) و هرگاه که کاربر یکی از سطر ها رو انتخاب کرد شما می تونین ID سطر انتخاب شده رو به جای خود مقدار از گرید استخراج کنید
فکر می کنم این روش منطقی تر و بهتر از چیزی باشه که شما استفاده کردی

mskarimi
یک شنبه 08 شهریور 1388, 17:27 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز

فکر کنم نتونستم خوب منظورم رو بیان کنم. تو تصویر ضمیمه عکس از صفحه ای که می خوام گذاشتم. حالا من می خوام بدون استفاده از Dropdownlist و فقط با برنامه نویسی به جای 1 و2 و ... رشته مورد نظر رو نشون بدم.

آریوس1985
دوشنبه 09 شهریور 1388, 11:46 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز

فکر کنم نتونستم خوب منظورم رو بیان کنم. تو تصویر ضمیمه عکس از صفحه ای که می خوام گذاشتم. حالا من می خوام بدون استفاده از Dropdownlist و فقط با برنامه نویسی به جای 1 و2 و ... رشته مورد نظر رو نشون بدم.

باید من رو ببخشی دوست عزیز، با این IQ من، باز هم فکر می کنم راه همونی که قبلا گفتم.
اگر ID مورد نظر رو دارید و می خوای رشته رو بگیری که با کدهای SQL قابل حله. یعنی فقط رشته رو بر گردونید
اگر ID رو ندارید هم باید هر دو فیلد رو برگردونید، اما موقع نمایش توی گرید از رشته استفاده کنید
من این به ذهنم می رسه