PDA

View Full Version : سوال: چندتا سوال (فایل obj، ارجاع و...)

PouRia !
یک شنبه 08 شهریور 1388, 14:00 عصر
سلام دوستان عزیز .
من یه چندتایی سوال داشتم .
چون تازه ابتدای کار هستم البته خب خوب بلدم ولی یه
ریزه کاری هایی رو هنوز نمیدونم .

1. فرق بین first.obj و first.exe چیه !؟
2. فرق بین Call By Reference و Call By Value چیه ؟! ( در قسمت پوینتر ها بهش برخورد کرده بودم )
3. فرق این دو کاراکتر ( " و > ) در دو عبارت زیر چیه ؟
include " regtangle " #
include < iostream > #

یه چندتا تابع و برنامه هم با نوشتنشون مشکل دارم .
هرچی مینویسم ایراد میگیره تویه اکثر کامپایلر ها !!

عددی بین 1 و 365 بگیرد و حساب کند این عدد متعلق به کدام ماه و کدام روز است .

برنامه ای که سری فیبوناچی را چاپ کند .

سری فیبوناچی با تابع

مجموع اعداد مضرب 3

معادله درجه دوم ( این رو در قسمت String ها بهش برخورد کردم و هرکاری کردم نتونستم !! )

ممنون میشم کمکم کنید .
چون اون نکات اول که فقط واسه اطلاعات بود ولی این سوا های بالا
هرکدوم واسه یک یا دو برنامه هستن که توی این قسمتش مشکل پیدا کردم و برنامم ناقص مونده . مرسی ...

deopen
یک شنبه 08 شهریور 1388, 16:06 عصر
فرق بین first.obj و first.exe چیه??

بنظرم برای شما که با این زبان کار میکنید با توجه به کامپایلرهای خودکار امروزی خیلی مهم نیست , یکی از مراحل کامپایل شدن فایل ایجاد یک object از فایل هست سپس با توجه به نوع سیستم عامل و کامپایلر به فرمت مربوطه تبدیل میشه,برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید نحوه کامپایل شدن فایل های اسمبلی را مطالعه کنید.

. فرق بین Call By Reference و Call By Value چیه ؟! ( در قسمت پوینتر ها بهش برخورد کرده بودم )

فراخوانی با ارجاع = call by ref
فراخوانی با مقدار=call by val

در مورد اول دسترسی به داده مستقیم هست و هر تغییری در داده اعمال بشه مستقیما روی داده موثر خواهد بود.(Ref)

در مورد دوم دسترسی به مقدار غیر مستقیم هست و از داده اصلی یک کپی تهیه میشه و هیچ بلایی سر داده نخواهد آمد(Val)

در پستهای پیشین در مورد مضایا و معایب این دو نوع دسترسی, من و دوستان توضیح داده ایم و پیشنهاد میکنم بیشتر فروم را مطالعه کنید.

در مورد پوینترها هم سوالی داشتید در خدمتم.

یه چندتا تابع و برنامه هم با نوشتنشون مشکل دارم .
هرچی مینویسم ایراد میگیره تویه اکثر کامپایلر ها !!

پیشنهاد میکنم این پست را ویرایش کنید -مقررات هم مطالعه کنید :چشمک:- و تقاضای نوشتن برنامه را حذف کنید , شما باید برنامه مورد نظرتان را شروع کنید, هر جا به مشکل بر خوردید من و دوستان آماده کمک به شما هستیم.

د

mortezamsp
یک شنبه 05 مهر 1388, 11:30 صبح
با سلام.

چطور میشه از فایل object در داخل برنامه استفاده کرد؟
من برنامه هایی دیدم که برخی توابعشون داخل فایل های object بود و در کنار فایل exe قرار داشت.میخواستم بدونم چطور از فایل object در برنامه استفاده میکنن؟

deopen
یک شنبه 05 مهر 1388, 12:30 عصر
مراحل کامپال شدن :

http://cpp.comsci.us/process/build.html

یکی از مراحل کامپایل ایجاد یک فایل object است یعنی برنامه مورد نظر در فایل object به کد ماشین تبدیل میشود ولی قابل اجرا نیست!!
در مرحله آخر فایل object توسط linker به فایل exe (با توجه به سیستم عامل) تبدیل میشود.

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=111448

چطور میشه از فایل object در داخل برنامه استفاده کرد؟
درخواستتان را تغییر بدید به اینکه چطور میشه از کد ماشین در برنامه استفاده کرد , من که راهی به ذهنم نرسید , این برام همانقدر عجیب است که استفاده از فایل exe در برنامه عجیب هست, حال باز ممکن است دوستان راهی به ذهنشون برسد.

mortezamsp
دوشنبه 06 مهر 1388, 18:50 عصر
از این آدرس دانلود شده:
http://anyproject.blogfa.com/post-20.aspx

این فایل رو میگم:

deopen
چهارشنبه 08 مهر 1388, 18:29 عصر
از این آدرس دانلود شده:
http://anyproject.blogfa.com/post-20.aspx

این فایل رو میگم:

دوست عزیز این پست شما عجیب ترین پستی بود که تا حالا در فروم دیدم, درسته که این لینکم جز برنامه نویسیه ++C هست ولی چه ربطی به این تاپیک داره واقعا نمی دونم :اشتباه:

mortezamsp
پنج شنبه 09 مهر 1388, 20:03 عصر
با سلام.
دوست نازنینم این لینک مال همون برناتمه ای هستش که در آن از فایل obj استفاده شده و سوالم هم در باره آن است.دانلود کردیش اصلا؟ توش نوشته برخی توابع تو فایل obj هستن.میخوام بدونم چطور از اون فایل تو برنامش استفاده کرده.

ممنووووووووووووووون که جواب میدی و تعداد پست هاتو زیاد میکنی.(پست های منم زیاد میکنی)

shask00l
پنج شنبه 09 مهر 1388, 23:41 عصر
فایل های obj در فایل فوق هیچ تاثیری در روند اجرای برنامه ندارن . احتمالا برنامه نویس اشتباها اونا رو همراه برنامه ی نهایی pack کرده . اگه باور نمیکنید پاکشون کنید بعد برنامرو اجرا کنید . در مورد استفاده از فایل های obj داخل برنامه فقط یک حالت امکان داره . اینکه برنامه نویس به همراه برنامش یه linker هم منتشر کنه تا هرجا نیاز به توابع فایل obj داشت اونارو compile کنه .. البته این کار خیلی مسخرست و فکر نکنم تا حالا همچین چیزی به ذهن کسی رسیده باشه .:گیج:

ضمنا توی این انجمن یه عده سر تعداد پستها کل میزارن . یه عده روی تعداد تشکر ها .

اگه میخواین توی کارتون به جایی برسین باید ادعا رو بزارین کنار و بچسبین به کار .......