PDA

View Full Version : سوال: اختصاص دو IP به يك نام در DNS

mostafavi
یک شنبه 08 شهریور 1388, 14:31 عصر
با سلام خدمت همه دوستان
من يك DC دارم كه روش ويندوز 2003 , R2 SP2 نصب است. درضمن DHCP هم روي يك سرور ديگر (additional) در حال اجراست. مشكل اينجاست كه در DNS گاهي براي يك آي پي دو نام و يا حتي 3 نام درنظر گرفته شده است كه وقتي ping ميكنيم ميبينيم كه يكي از آنها (و گاهي هر دوي آنها) واقعي نيست. آيا اين قضيه عادي است. DNS كي خود را از دست IPهاي قديمي خلاص مي‌كند؟ آيا بجز چك كردن دستي راهي براي پاك كردن IPهاي قديمي هست؟ :متفکر:

__Bug__
یک شنبه 22 شهریور 1388, 00:09 صبح
با سلام خدمت همه دوستان
من يك DC دارم كه روش ويندوز 2003 , R2 SP2 نصب است. درضمن DHCP هم روي يك سرور ديگر (additional) در حال اجراست. مشكل اينجاست كه در DNS گاهي براي يك آي پي دو نام و يا حتي 3 نام درنظر گرفته شده است كه وقتي ping ميكنيم ميبينيم كه يكي از آنها (و گاهي هر دوي آنها) واقعي نيست. آيا اين قضيه عادي است. DNS كي خود را از دست IPهاي قديمي خلاص مي‌كند؟ آيا بجز چك كردن دستي راهي براي پاك كردن IPهاي قديمي هست؟ :متفکر:

سلام دوست عزیز
اگه اشتباه نکنم توی DNS به ازاء هر نام یک ای پی یا چند ای پی در نظر گرفته می شود. (مثلاً سایت گوگل یک نام و چند Ip که بصورت تصادفی یا موقعیت مکانی به این نام ip اختصاص می دهند)
از طرف دیگه شما می تونین برای چند تا نام یک Ip ( یک کامپیوتر که دارای IIS باشد ) را انتحاب کنید
اگر توی اسمها مشکل دارید اول DNSخودتونو چک کنید که اسامی و Ip ها بصورت درست وارد شده باشد.
دوم : اطمینان پیدا کنید که توی شیکه کسی دیگه ای کار DNS رو انجام نمی دهد.

اگه یکم بیشتر توضیح بدین من شاید بتونم راهنمایی کنم

mostafavi
دوشنبه 23 شهریور 1388, 07:50 صبح
با سلام و تشكر از پاسختون:
بنده عرض كردم براي يك IP دو يا سه نام اختصاص داده كه كامپيوترهاي معمولي هستند و IIS روشون نصب نيست. اين كار باعث مي‌شه كاربران نتونند همديگر را با نام پيدا كنند. (ComputerNamr\\)
درضمن من توي شبكه دو تا DNS دارم و فكر نميكنم اينكار مشكلي داشته باشه. حالا اگر جايه ديگه‌اي كسي DNS راه‌اندازي كرده باشه از كجا بايد بفهمم؟ :متفکر:
با تشكر

mostafavi
یک شنبه 29 آذر 1388, 08:59 صبح
با سلام
دوستان كاش يك نفر پيدا بشه و جواب ما رو بده. هنوز هم مشكلم حل نشده :متفکر:

Poorang
دوشنبه 30 آذر 1388, 10:37 صبح
DNS كي خود را از دست IPهاي قديمي خلاص مي‌كند؟ آيا بجز چك كردن دستي راهي براي پاك كردن IPهاي قديمي هست؟ :متفکر:

از قابلیت Scavenging استفاده کنید.

mostafavi
سه شنبه 01 دی 1388, 07:15 صبح
از قابلیت Scavenging استفاده کنید.

با سلام
ميشه بيشتر توضيح بدي؟

Poorang
سه شنبه 01 دی 1388, 10:23 صبح
با سلام
ميشه بيشتر توضيح بدي؟

این همون قابلیتی هست که برای پاک شدن DNS Recordهای قدیمی سوال کردی، میتونی یه مدت زمان تعیین کنی تا اگر از اون رکورد استفاده نشد (ثبت نشد) خود به خود از رکوردهای DNS پاک شه. سرچ کنی کلی مطلب گیر میاری:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc757041%28WS.10%29.aspx
http://articles.techrepublic.com.com/5100-10878_11-5117403.html