PDA

View Full Version : آیا موتورهای جستجو با MultiViewها مشکل دارن؟

amin_iman82
یک شنبه 08 شهریور 1388, 17:50 عصر
سلام

من میخواهم سایتم رو کاملا آژاکس طراحی کنم. داخل یک UpdatePanel یک MultiView گذاشتم و هر View یک صفحه از سایت من رو تشکیل میده.

البته اینم بگم که وقتی Viewها رو عوض میکنم حتی QueryString هم به صفحه ارسال نمیشه. چون من LinkButton ها رو هم داخل یک UpdatePanel دیگه گذاشتم و در رخداد کلیکشون گفتم View ها رو عوض کنن.

پس نه با کلیک روی لینک ها صفحه Refresh میشه و نه با تغییر Viewها. علاوه بر این QueryString هم ندارم پس آدرس صفحات باهم فرقی ندارند.

حالا سوالم اینه که موتورهای جستجو مثل گوگل قادر به تشخیص Viewها هستند یا نه؟ به عبارتی میتونن صفحات منو تشخیص بدن؟

لطفا اگه دوستان اطلاعاتی دراین مورد میدونن بهم بگن ، ممنون میشم.

persianspam
دوشنبه 09 شهریور 1388, 15:28 عصر
من فکر کنم مشکل داشته باشه چون خود گوگل بیشتر با لینک ها و QueryString ها سرو کار داره و روی QueryString ها هم خیلی حساس
پس سعی کن روی کلیک ها یک QueryStringبفرستی که مشکل نداشته باشی . در ضمن SiteMap و robots.txt هم فراموش نشه

موفق باشی

amin_iman82
دوشنبه 09 شهریور 1388, 17:42 عصر
آره خودمم برای همین شک کردم چون QueryString که ندارم و آدرس Url هم عوض نمیشه ، در اینصورت خیلی مشکله که بشه گفت گوگل بتونه شماره Index مربوط به Viewها رو تشخیص بده. تا اینجا ممنون.
SiteMap هم که Ok ، ممنون.

یه سوال دوست عزیز:
این سایت برای شرکته خودمونه که به تازگی راه انداختیم ، اگه Page Title رو بنویسم و KeyWords رو هم تعریف کنم به نظر شما همین قدر که گوگل اینارو بخونه و صفحه اصلی سایت ما رو نمایش بده کافی نیست؟

واما درمورد robo.txt؟ میشه یکم راهنماییم کنید.

خیلی خیلی ممنون.

aynehband
سه شنبه 10 شهریور 1388, 03:41 صبح
همچین سایت هایی (مثل http://www.bordobakht.com) میان دوکار میکنن، یک بار با ajax و یک صفحه جدا هم برای خبر می گذارند با یک لینک دائمی

h.alizadeh
سه شنبه 10 شهریور 1388, 06:38 صبح
استفاده از linkbuttonمن شنيدم مانع از ايندكس صفحه در گوگل ميشه چون linkbuttonيك تگ a فاقد href هست.

aynehband
پنج شنبه 19 شهریور 1388, 03:03 صبح
آره، اون جایی هم که گفتم آدرس را پایین خبرمی نویسه