PDA

View Full Version : آمادگی برای کنکور ارشد(پارسه یا ماهان یا سنجش تکمیلی یا ...هیچکدام)

mrmohsen
یک شنبه 08 شهریور 1388, 22:04 عصر
با سلام خدمت تمامی عزیزان

سوالی در مورد آمادگی برای کنکور ارشد از دوستان داشتم این که کدامیک از این موسسات برای ثبت نام مناسب هستند؟

البته برای کلاساش نمیگم (قیمتاش سر به فلک میکشه)

پارسه برای جزوات و کنکورهای آزمایشی ؟

ماهان برای جزوات و کنکورهای آزمایشی؟

سنجش تکمیلی برای معرفی منابع ارشد؟

یا...؟

آیا اصلا ثبت نام در این موسسات مناسب هست اگه نیست چرا؟پیشنهاد عزیزان چی هست؟

دوستان اگه راهنمایی جامعی کنن ممنونم میشم

mehdi_turbo
یک شنبه 08 شهریور 1388, 23:05 عصر
سلام دوست عزيز
از من ميشنوي كتاب هاي منبع ( هر چند سنگين و سخت ) را شروع كن به خوندن ...
اين كلاس ها درسته اساتيده تراز بالايي دارند ( نه همشون) ولي خوندن كتاب به نظر من لذت ديگه اي داره ...
حالا هر جور خودت صلاح بدوني

icegirl_f2r
یک شنبه 08 شهریور 1388, 23:53 عصر
به نظر من کلاس رفتن به خود شخص بستگی داره اگه فکر میکنه لازمه چرا که نه!

pesar irooni
دوشنبه 09 شهریور 1388, 00:45 صبح
پارسه که از همشون بهتره و من بعضی کلاسهاش رو رفتم ولی به نظر من کلاس تلف کردن وقت و هزینه است. اما آزمون رو حتما ثبت نام کن تا حساب کار بیاد دستت که چقدر با دیگران فرق داری. از اونجایی که شرکت کننده های پارسه بیشتره آزمونای پارسه مناسب تره.

mrmohsen
دوشنبه 09 شهریور 1388, 18:54 عصر
پارسه که از همشون بهتره و من بعضی کلاسهاش رو رفتم ولی به نظر من کلاس تلف کردن وقت و هزینه است. اما آزمون رو حتما ثبت نام کن تا حساب کار بیاد دستت که چقدر با دیگران فرق داری. از اونجایی که شرکت کننده های پارسه بیشتره آزمونای پارسه مناسب تره.
ممنوم از پاسختون

من که گفتم قصد کلاس رفتن ندارم و فقط آزمون هاشو گفتم

که آیا پارسه مناسبه یا ماهان اگه دوستانی که در این آزمون ها شرکت کردند منو یاری کنند ممنون میشم

بازم تشکر از همکاری تون

kiani_behzad
دوشنبه 09 شهریور 1388, 23:03 عصر
ببین دوست عزیز یه سری افراد هستن که تو پارسه ثبت نام میکنن یه سری هم ماهان پس اگه میخوایی درست حسابی خودتو محک بزنی باید تو هر دو تا شرکت کنی اما نه تو همه آزموناشون فقط توی آزمون های جامع که چند ماه دیگه برگزار میشه.
اما اگه به هر دلیلی میخوایی تو یکیشون شرکت کنی پارسه بهتره. دو تا آزمون جامع پارسه رو شرکت کن.
اما بعصی ها هم مثل من اصلا تو هیچ کدوم شرکت نمیکنن.
موفق باشی.

Mamdos
سه شنبه 10 شهریور 1388, 21:47 عصر
من خودم در ۸ تا آزمون پارسه شرکت کردم و راضی بودم، چون هم سؤالاتش استاندارد و شبیه کنکور بود و هم جامعه‌ی آماری خیلی خوبی دارد (رتبه‌ی کنکور من از تمام رتبه‌های پارسه‌م بهتر شد). من از شرکت در کنکورهای آزمایشی پارسه پشیمان نیستم. در مجموع باعث می‌شد انگیزه‌ی درس خواندن پیدا کنم و بدانم که چقدر عقبم.
من از ماهان به خصوص در رشته‌های مهندسی خیلی بد شنیدم. گویا گاهی سؤالات غیراستاندارد یا حتی مسخره‌ای دارد (شنیدم در طراحی الگوریتم رشته‌ی IT سؤال داده بودند که ترجمه‌ی فارسی greedy algorithm چی می‌شه!!). البته قیمتش خیلی پایین‌تر از پارسه است ولی به نظرم همین نشان می‌دهد که کیفیتش هم پایین‌تر است!

mrmohsen
سه شنبه 10 شهریور 1388, 22:50 عصر
من خودم در ۸ تا آزمون پارسه شرکت کردم و راضی بودم، چون هم سؤالاتش استاندارد و شبیه کنکور بود و هم جامعه‌ی آماری خیلی خوبی دارد (رتبه‌ی کنکور من از تمام رتبه‌های پارسه‌م بهتر شد). من از شرکت در کنکورهای آزمایشی پارسه پشیمان نیستم. در مجموع باعث می‌شد انگیزه‌ی درس خواندن پیدا کنم و بدانم که چقدر عقبم.
من از ماهان به خصوص در رشته‌های مهندسی خیلی بد شنیدم. گویا گاهی سؤالات غیراستاندارد یا حتی مسخره‌ای دارد (شنیدم در طراحی الگوریتم رشته‌ی IT سؤال داده بودند که ترجمه‌ی فارسی greedy algorithm چی می‌شه!!). البته قیمتش خیلی پایین‌تر از پارسه است ولی به نظرم همین نشان می‌دهد که کیفیتش هم پایین‌تر است!

مرسی عزیز از راهنمایی تون

اگه میشه منابعی رو که به همراه آزمون ای پارسه می خوندید رو اینجا قرار بدین ؟

آیا جزوات پارسه رو هم می خوندید؟

چه مدتی رو شما خوندید که رتبه خوب آوردید؟
رتبه چند؟

ممنون میشم

Mamdos
پنج شنبه 12 شهریور 1388, 12:49 عصر
مرسی عزیز از راهنمایی تون

اگه میشه منابعی رو که به همراه آزمون ای پارسه می خوندید رو اینجا قرار بدین ؟

آیا جزوات پارسه رو هم می خوندید؟

چه مدتی رو شما خوندید که رتبه خوب آوردید؟
رتبه چند؟

ممنون میشم

چون کتاب‌های پارسه به زور! همراه با ثبت نام در آزمون‌هاش داده می‌شه و پولش گرفته می‌شه*، من کتاب کنکوری دیگری (به جز کنکورهای کامپیوتر سال‌های گذشته از انتشارات پردازش) نخریدم. اما بیشتر وقتم هم به خواندن منابع اصلی که در دانشگاه خوانده بودیم و جزوه‌های خودم [و دیگران] در دانشگاه گذشت و در مواردی که احساس می‌کردم نیاز به نکته‌ی تستی دارم (مثل نظریه‌ی زبان‌ها که گاهی حل کردن سؤال‌هاش خیلی سخته) یا چند هفته‌ی آخر که وقت کم بود مجبور شدم کتاب‌های پارسه رو بخونم (و البته در موارد ابهام به کتاب مرجع مراجعه کنم). تست‌های آزمون‌های پارسه هم ارزش حل کردن دوباره دارند و پارسه پاسخ‌های آن‌ها را پس از آزمون در وب‌گاهش قرار می‌دهد هر چند غلط هم دارند.
کتاب‌های پارسه در مجموع بد نیستند ولی از عالی تا بد دارند (عالی: محاسبات، مدار الکتریکی - خوب: ریاضی مهندسی، آمار، کامپایلر - بد: نظریه‌ی زبان‌ها، زبان‌های برنامه‌سازی، هوش مصنوعی - متوسط: ساختمان داده، طراحی الگوریتم، معماری - بقیه رو یادم نیست یا نخوندم). البته من کتاب‌های دیگه رو ندیدم که بتونم با پارسه مقایسه کنم.

* البته گویا با چانه زدن و دیر ثبت نام کردن و از این جور راه‌ها می‌شود فقط در آزمون‌ها شرکت کرد و کتاب‌ها را نخرید؛ ولی معمول نیست مگر این که دیر (مثلاً فقط برای آزمون‌های آخر) ثبت نام کنید.

pesar irooni
یک شنبه 15 شهریور 1388, 23:41 عصر
آیا پارسه مناسبه یا ماهان اگه دوستانی که در این آزمون ها شرکت کردند منو یاری کنند ممنون میشم
مسلما پارسه. چون هم اساتیدی که سوالاش رو طرح میکنند بهترند و هم سوالا به سوالای کنکور نزدیکه.
اما در هر صورت اگر هم فرض کنیم هر دو یک جور سوال بدند شرکت در آزمونی که شرکت کننده بیشتری داره بهتره که البت پارسه شرکت کننده های بیشتری داره و بسیاری از رقبات رو میتونی تو آزمونای پارسه پیدا کنی.

mehdi_turbo
سه شنبه 17 شهریور 1388, 23:43 عصر
بعد كه ازمون مي دي ايا جواب درست سوال ها را بهتون مي دن يا نه ؟
با حل تشريحي و اين جور صحبت ا ؟

mrmohsen
چهارشنبه 18 شهریور 1388, 00:14 صبح
بعد كه ازمون مي دي ايا جواب درست سوال ها را بهتون مي دن يا نه ؟
با حل تشريحي و اين جور صحبت ا ؟

بله رو سایتشون نتایج و پاسخها میاد

azarpira
شنبه 25 دی 1389, 13:21 عصر
بطور کلی ماهان اصلاً خوب نیست. چه در تولید سئوالات و یا خصوصاً صدور کارنامه و بودجه بندی واقعاً سال 89 خراب کرد. البته خیلی کم مورد استقبال قرار گرفت و من که در آن شرکت داشتم باورم نمی‌شد تعداد اینقدر کم باشد.
به نظرم پارسه بهتر است. ولی چند تا از دوستانم هم از مدرسان شریف خیلی تعریف می‌کردندو می‌گفتند چون تازه وارد ارشد شده خیلی تلاش می‌کرده کار با کیفیت و سطح بالا باشد و این دوستان از همه چیز خیلی راضی بودند! تازه از من هم کمتر پول دادند. البته من دیر متوجه شدم که تخفیف و جشنواره ماهان فقط برای جلب مشتری بوده، چون جذبشان خیلی ضعیف بود.

max2004
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 20:06 عصر
خوش به حال افرادی که تو کنکور آزمایشی سازمان سنجش شرکت نکردن
سوالات یا اشکال داشتن یا سوالات کنکورهای گذشته بودن و سطح سوالات طرح شده هم افتضاح بود
نمونه دو سوال طراحی الگوریتم :
برای مسئله ای راه حل حریصانه و پویا وجود دارد کدام گزینه صحیح است ؟
1-راه حل حریصانه سریع تر است 2-راه حل پویا سریع تر است 3-بستگی به مساله دارد 4-هیچکدام

برای مسئله ای راه حل تقسیم و غلبه و پویا وجود دارد کدام گزینه صحیح است ؟
1-راه حل تقسیم و غلبه سریع تر است 2-راه حل پویا سریع تر است 3-بستگی به مساله دارد 4-هیچکدام

دلمون خوش بود برگزارکننده سازمان سنجش هست
الکی 30 تومن ریختیم دور

Web.Designer01
پنج شنبه 14 بهمن 1389, 21:37 عصر
ناراحت نباش پارسه هم وضعش تو همین مایه هاس!