PDA

View Full Version : مقاله: کاوشگر ویندوز ساده

Hossis
دوشنبه 09 شهریور 1388, 03:26 صبح
95076بالاخره کار ساخت مرورگر ویندوز به اتمام رسید.
تمام سعی من بر این بود که این کار را بدون استفاده از کامپوننت ها و کلاس ها و ماژول های جانبی انجام دهم که همین طور هم شد
در این نمونه ، از هیچ کامپوننت ، سورس ،‌ ماژول یا کلاسی استفاده نشده بلکه با کمترین امکانات یعنی یک درختواره ، یک لیست نمایش و یک کنترل تصیور با عرض 1 و ارتفاع به اندازه فرم (به عنوان اسپلیتر) استفاده شده و بس
در رویدادها هم کار مرور صفحات ، فقط از سه یا چهار تابع استفاده شده است

tv.BeforExpand
Tv.Afterslect
Lv.afterselect
Lv.DblClick

کار هر یک از این ها را در داخل پروژه مشاهده خواهید کرد
این برنامه به درد آنهائی می خورد که می خواهند با فایل و پوشه کار کنند
البته من روی اضافه کردن آیکون مناسب هر فایل به لیست نمایش کار نکردم لذا همه فایل ها به صورت فایل متنی دیده می شود اگر این قسمت را اصلا ح کردید به بنده اطلاع دهید
دانلود جدید در ضمیمه آورده شده
(خطاهای ذکر شده بر طرف شده است)

majid_200623
دوشنبه 09 شهریور 1388, 08:29 صبح
سلام من اجرا كردم ولي برنامه ارور ميده و اجرا نميشه

Hossis
دوشنبه 09 شهریور 1388, 11:48 صبح
حداقل میگفتید خطایی که میده چیه ؟؟
ممکنه این خطا از جهات مختلفی ازجمله اختلاف نسخه،‌ اختلاف موارد نصب شده و ... روی دو سیستم باشه، باید خطا رو شناخت و رفع کرد.
این هم نسخه جدیدش هست امیدوارم ارور نده

viper2009
چهارشنبه 08 مهر 1388, 21:44 عصر
حداقل میگفتید خطایی که میده چیه ؟؟
ممکنه این خطا از جهات مختلفی ازجمله اختلاف نسخه،‌ اختلاف موارد نصب شده و ... روی دو سیستم باشه، باید خطا رو شناخت و رفع کرد.
این هم نسخه جدیدش هست امیدوارم ارور نده

خطای

IOException Was unhandled

The device is not ready

Hossis
چهارشنبه 08 مهر 1388, 22:05 عصر
خطای اول به خاطر مشکلی از نسخه نصب شده شما است که کلاسهای system.IO رو پشتیبانی نمی کند و شاید vb2005 دارید
مشکل دوم به خاطر اینه که درایو سی دی خالی هست ،‌برای جلوگیری از این اشکال این خط رو در رویداد tv.Afterselect و tv.beforeexpand وارد کنید
On Error Resume Next
و هر چی Try End Try هست رو حذف کنید.

nokhodsiah2001
چهارشنبه 15 مهر 1388, 16:33 عصر
سلام
hossin جان ایراد میگیره البته من فقط تستش کردم وقت نکردم روش کار کنم

armanikurd
یک شنبه 19 مهر 1388, 00:04 صبح
دوستان راست گفتن بازم خطا
اما ممنون
وی.اس. دمه دست نبود تا درستش کنم

Hossis
پنج شنبه 30 مهر 1388, 22:31 عصر
من که گفتم خطا از کجاست،‌ خطائی که توی تصویر نشون دادید به خاطر اینه که درایوهای قابل انتقال (مثل سی دی رام) خالی هستند ،‌برای رهائی از این خطا،‌ تمام خطوط این کد را در داخل یک Try قرار دهید تابااین خطا مواجه نشوید

Reza Safa
سه شنبه 23 آبان 1391, 09:14 صبح
خوب بود سرعت لیست کردن فایلها هم خوب بود اما همه فایلها رو به یک شکل نشان می دهد روش کار کن خیلی جای کار داره
در هر حال ممنون

Hossis
سه شنبه 23 آبان 1391, 12:01 عصر
خوب بود سرعت لیست کردن فایلها هم خوب بود اما همه فایلها رو به یک شکل نشان می دهد روش کار کن خیلی جای کار داره
در هر حال ممنون
این یک نمونه بود و گرنه من خیلی روی این کار کردم و نتایج خوبی گرفتم , ولی وقت نکردم تازه ها رو آپ کنم
فکر نمی کنم این ظرافت ها نیاز باشه چون برای کسانی که می خواهند کار با فایل رو تمرین کنند, همین قدر کافیه
برای نشان دادن آیکن مربوط به هر فایلی, یک تابع توی کلاس Drawing.icon هست که الان دقیق خاطرم نیست