PDA

View Full Version : نیازمند راهنمایی در رابطه با اکسس و اعمالات در VB

be2nbaleelm
دوشنبه 09 شهریور 1388, 17:08 عصر
با سلام خدمت تمامی اساتید و برنامه نویسان گرامی

دوستان باور کنید من مدتی هست که از صفحه 665 تا 1 بخش رو مرور کردم و چندین بار به جستجو در فروم و گوگل شدم و حتی مجبور به خرید کتاب آموزش گام به گام ویژوال بیسیک از مهندسان گرامی جعفر نژاد قمی و عباس نژاد انتشارات علوم رایانه و همچنین دانلود تعداد بسیار زیادی کتابهای در این رابطه از همین فروم و سایر سایت هایی که کتاب هایی با این موضوع به اشتراک گذاشتن شدم ولی متاسفانه با مطالعه تمامی این مطالب من هنوز به درستی متوجه نشدم که...

حتی در تاپیک بسیار جامع و مفید نكات برنامه نويسي Visual Basic که توسط کاربری گرامی با نام obalitjoOon (file:///D:/desktop/backup%20documend/member.php?u=47457) ایجاد شده و این تاپیک خیلی به من کمک کرده متوجه نشدم که بعد از اینکه ADO رو از Refrence اضافه کردم کد اتصال ConnectionString رو در کجا وارد کنم
به همین خاطر از بزگان خواهشمندم منو و سایر افرادی که به این منظور مشکل دارن رو در این تاپیک راهنمایی نمایید.

حتما به دلیل زدن این تاپیک به عقل و توان فهم من شک کردید ولی باور کنید هنوز درست متوجه نشدم به صورت قدم به قدم باید از چه روش و کد هایی استفاده کنم ؟!:افسرده::عصبانی++:
از کنترل adoc یا data grid یا data یا visual data manager ؟.....
مثلا در کتاب نام برده شده از روش visual data manager گفته شده برای طراحی فرم از گزینه add-in manager گزینه vb6 data form wizard را انتخاب کنم ولی چنین گزیده ویزارد در ادد این منیجر وجود نداشت !:ناراحت:

چطوری یک دیستابیس اکسس رو به صورت کامل و دقیقا با استفاده از چه ابزاری و چه کد هایی متصل کنم و برای حذف ، ویرایش ، آپدیت ، ذخیره و قفل گذاری چگونه از شروع یک پروژه تا پایان یک پروژه قدم به قدم باید پیش برم ؛

به همین طریق در کلیه مراحلی و مباحث با مشکلاتی رو به رو بودم که تا الان نتونستم فایل اکسس رو با برنامه متصل کنم و برنامه خودم رو به پایان برسونم.

------------------------------------------------------------------
من میخوام پروژه ای بسازم که اطلاعات رو از بخشی از طریق تکست باکس دریافت و در بانک اطلاعاتی که با اکسس طراحی کردم ذخیره کنم.
سپس اطلاعات فیلدها در کابو باکس ها و تکست باکس هایی که در فرم دوم قرار دادم خوانده و نمایش داده شوند و بشه اونها رو با انتخاب از لیست کنترل به شرح حذف ، ویرایش و دخیره کرد.

سپس اطلاعات فیلد ها در فرم دیگری در لیبل هایی که قرار دادم قابل نمایش باشن
-------------------------------------------------------------------
تقاضا میکنم منو به هر نحو ممکن چه پاسخ کامل چه مثال چه قرار دادن لینک تاپیک و یا مقاله و یا ایجاد برنامه ایی شبیه به برنامه من ، راهنمایی کنید تا بتونم این برنامه رو به خوبی به پایان برسونم و همچنین بتونم سایر بر نامه هایی که با دیتا بیس اکسس قراره بنویسم رو به کمک علمی که از شما و سایت فرا میگیرم بنویسم.

alirezah
دوشنبه 09 شهریور 1388, 23:51 عصر
دوست عزیز سلام
کدی را برای نمونه برای شما میگذارم.
این کد فوق العاده عالی و بسیار ساده طراحی شده و کلیه دستورات ایجاد اصلاح و حذف و جستجو و ارتباط با بانک اکسس در آن گنجانده شده است.
به امید موفقیت شما

saeedzx
سه شنبه 10 شهریور 1388, 00:16 صبح
دوست گرامی میتوانید در این پست مطالب خود را پیدا کنید
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=168541

sina26
سه شنبه 10 شهریور 1388, 01:21 صبح
سلام دوست عزیز
اگه واقعا میخوای یاد بگیری به این آدرس مراجعه کن آموزش جامع در مورد خواسته شما واقعا دستشون درد نکنه این آموزش هارا با بیانی ساده و جامع اینجا قرار داده است واقعا ممنون

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=104724

be2nbaleelm
سه شنبه 10 شهریور 1388, 02:42 صبح
سلام دوست عزیز
اگه واقعا میخوای یاد بگیری به این آدرس مراجعه کن آموزش جامع در مورد خواسته شما واقعا دستشون درد نکنه این آموزش هارا با بیانی ساده و جامع اینجا قرار داده است واقعا ممنون

http://www.barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=104724

ممنون از لطف و توجه شما و سایر دوستان ولی اگه پست من رو به دقت بخونید متوجه میشین که من گفتم این تاپیک رو مطالعه کردم ولی کماکان با مشکلاتی رو به رو هستم.

----------------
الان من کنترل adoc رو اضافه کردم و از Microsoft.Jet.OLEDB.4.0 فایل اکسس رو انتخاب کردم وخوشبختانه در منوی recordsource با انتخاب گزینه adCmdTable میتونم Table هام رو در Table or stored Procedure Name ببینم و پس از انتخاب یکی از آنها و ok کردن مشکلم در کانکت کردن تکست باکسها شروع میشه ....

به این صورت که در عنصر تکست باکس با انتخاب adoc در datasource بعد از اینکه سعی به انتخاب dataFild دارم با خطای زیر مواجه میشم :

The Microsoft Jet database engine cannot find the input table or query 'Daily'. Make sure it exiists and that its name is spelled correctly.
که Daily همان تیبلی هست که من تیبلهای موجود در بانکم در منوی ecordsource به کمک admCmdTable انتخاب کردم اما حالا نمیشناستش و ....

ممنون میشم رانهماییم کنید.

be2nbaleelm
جمعه 13 شهریور 1388, 01:46 صبح
یعنی هیچکس از دوستان نمیخوان منو راهنامیی کنن ؟ ما اینجا دور هم جمع نشدیم که به هم کمک کنیم و علممون رو به اشتراک بزاریم ؟
خواهش می کنم دوستان من و رانمایی کنند. من تا زمان به اتمام رسوندن این برنامه چیزی وقت ندارم پس لطفا منو راهنمایی کنید.

messi_66
جمعه 13 شهریور 1388, 14:11 عصر
دوست من بهتر که تمرکزت رو روی کار بیشتر کنی .در ضمن عجله کاری را درست نمیکنه.زمان همه چیز را حل میکنه البته اگه با تمکز روی کارت جلو بی هر وقت مشکلی برات پیش اومد ناامید نشو.خدا کمکت میکنه.
برای ارتباط با اکسس از طریق adodc باید برای نمایش محتویات جدول مورد نظر از یک adodc1وبرای ویرایش همون جدول از یک adodc2دیگه استفاده کنی.اگه جواب نگرفتی بگو؟؟؟

messi_66
جمعه 13 شهریور 1388, 14:20 عصر
در ضمن برای ارتباط با جداول و ویرایش اونها بهتره از data استفاده کنی وبرای نمایش اونها از adodc ,datagrid

be2nbaleelm
جمعه 13 شهریور 1388, 16:32 عصر
خوب من سعی کردم برای ورود اطلاعات از data استفاده کنم ولی این دستور رو که به جهت ذخیره است خطا میگیره : Data1.Recordset.AddNew

--------------------
در جواب این راهنماییتون :
برای ارتباط با اکسس از طریق adodc باید برای نمایش محتویات جدول مورد نظر از یک adodc1وبرای ویرایش همون جدول از یک adodc2دیگه استفاده کنی.اگه جواب نگرفتی بگو؟؟؟
*
خوب متاسفانه من حتی adodc1 رو نمیتونم connect کنم و اون خطایی که گفتم رو دریافت میکنم ...
--------------------
ممون میشم منو راهنمایی کنید ، باور کنید چند روزه به خاطر این مشکل برنامم فلج شده.

messi_66
شنبه 14 شهریور 1388, 19:01 عصر
من قبلا خودم هم با این مشکل مواجه شدم ولی دقیقا یادم نیست چیکار کردم.بهت پیشنهاد میکنم مراحل ایجاد ارتباط رو از اول بری!!!
بهتره که جدولت را از اول ایجاد کنی و توی اکسس ارتباطشون ندی.

be2nbaleelm
یک شنبه 15 شهریور 1388, 01:10 صبح
دوست عزیز بنده چندین بار مراحل رو از اول طی کردم و حتی دیتا بیس رو با visual data maneger هم ساختم و باز هم در تست در هر دو روش با همین مشکل در نهایت مواجه شدم ، بزرگان خواهش میکنم کمک کنید ........

be2nbaleelm
دوشنبه 16 شهریور 1388, 03:27 صبح
عزیزان لطفا کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــکم کنیــــــــــــــــــــــ ـــــد!!!!!!

be2nbaleelm
شنبه 21 شهریور 1388, 02:26 صبح
متاسفام که فکر میکردم اینجا مشکلم حل میشه و متاسفام که وقتم رو اینجا گذروندم. >:P
بازم از دوستانی که پاسخ دادن به تاپیک ممنونم.